کدام سرداران؟!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 429 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:46 ق.ظ، سه شنبه، 5 خرداد، سال 1394 نظرات ۵ نظر

ریاست محترم جمهور با تجلیل از سرداران پیروز دفاع مقدس و آزادکنندگان خرمشهر عزیز، لزوم آزاد کردن خرمشهرهای جدید را یادآور شدند و اظهار نمودند که امروز سرداران سیاسی ما همانند سرداران دفاع مقدس مترصد نجات خرمشهر های جدید هستند! که صد البته این قیاس کاملا مع الفارق است.

farhangnews_118978-334377-1426659338به گزارش سرویس سیاسی رادکانا، واژه سردار در فرهنگ و ادبیات ما جایگاه ویژه ای دارد که هرکدام در حوزه خود قابل تفسیر و تۀویل هست شاید به کار بردن هریک در حوزه دیگر خلط مباحث باشد گرچه در مضان مثال مناقشه نیست  سردار دفاع مقدس، سردار سازندگی، سردار قلم، سردار سیاسی، سردار اقتصادی و… قس علیهذا.

فرمایشات ریاست محترم جمهور در جمع خانواده شهدا بمناسبت سالروز فتح خرمشهر در این رابطه حاوی مطالب و مضامین مهمی بود که نیاز به مداقه دارد.

ایشان با تجلیل از سرداران پیروز دفاع مقدس و آزادکنندگان خرمشهر عزیز، لزوم آزاد کردن خرمشهرهای جدید را یادآور شدند و اظهار نمودند که امروز سرداران سیاسی ما همانند سرداران دفاع مقدس مترصد نجات خرمشهر های جدید هستند! که صد البته این قیاس کاملا مع الفارق است.

گرچه اذعان داریم تیم دیپلماسی مذاکره کننده (سرداران سیاسی!) ما فرزندان دلسوز این کشور و مورد حمایت رهبری معظم و ملتند اما نوع تاکتیک های این فرماندهان در مواجهه با دشمن حیله گر با تاکتیکهای جنگی فرماندهان شجاع هشت سال دفاع مقدس تفاوتی به پهنای زمین تا آسمان دارد.

سرداران جنگ تحمیلی بر حیله های متلون و متعدد متجاوزین اشراف کامل داشتند و حسب شرایط تصمیم های عاقلانه و هوشمندانه می گرفتند.

در پی نادیده انگاشتن زحمات مذاکره کنندگان در مقابل گزینه های متعدد و تله های ایذایی دشمن مکار در سر میز مذاکره نیستیم اما این را هم می گوییم که خروجی تلاش این عزیزان در بسیاری از موضوعات که حاصل خوشبینی های مفرط و دل بستن به وعده های نسیه یانکی های عهد شکن می باشد، جز دادن امتیازات و فرصت های طلایی به طرف غربی و اخذ وعده های  بدون تضمین از ناکثین پیمان شکن نبوده و نیست.

سرداران دلاور ما در هشت سال دفاع مقدس فرمانبر بی چون و چرای فرمانده کل قوا بودند و در مسیر مواجهه با خصم جهانی ذره ای از نقشه راه فرماندهی کل عدول نمی کردند.

آنها نه در شعار بلکه در عمل تابع محض ولایت امر و فرماندهی کل قوا بودذند نه آن که تفسیر به رای از نقشه راه مافوق را در دستور کار قرار دهند و فقط در مصاحبه و شعار اطاعت را وانمود نمایند! این بود رمز پیروزی سرداران خیبر گشا و مرد افکن جبهه های نبرد حق.

اکنون رییس جمهور محترم چه وجه تشابهی بین این و آن مشاهده می کند که  این چنین با حرارت قیاس می کنند! امروز حتی یک امی هم می داند که دشمن تمامی استقلال ما را نشانه گرفته است او می خواهد بر تمامی امور کشور ما احاطه و اشراف داشته باشد تا هنگامه به محاق کشاندن نظام مقتدر جمهوری اسلامی هزینه ای بر آن مترتب نباشد حال اگر کس یا کسانی ناخواسته یا تعمدا این راه را برای دشمن هموار نمایند چه افتخاری دارد؟

آیا اگر در این قضیه مؤمنین غصه دار شوند چه جای گله است؟

مگر فرماندهی کل قوای سیاسی نفرمودند که توافق باید یک مرحله ای و لغو تحریم ها هم زمان و یکجا و بلافاصله بعد از امضای توافق نهایی باید صورت گیرد؟ آیا بواقع همین گونه است؟

اگر جواب مثبت است (که در حقیقت نیست) چه تضمینی بر پشت پا نزدن طرف مقابل وجود دارد؟

مگر فرمانده کل قوای سیاسی نفرمودند به هیج وحه من الوجوه اجازه بازرسی مراکز نظامی و دستیابی دشمن به امکانات نظامی و یا شناسایی دانشمندان هسته ای و هرآنچه که امنیت دفاعی کشور را به مخاطره بیندازد را به دشمن نمی دهیم آیا باصطلاح سرداران سیاسی ما همین گونه عمل کردند یا آن که شعار اطاعت می دهند لاکن راه خود را می روند؟

چرا باید سرداران دیپلماسی! ما به دشمن مکار و عنود اعتماد کنند و در بسیاری موارد ذلت تمکین در برابر آنها را بپذیرند؟

آنها بر اساس چه ادله ای می پندارند که آمریکا به تعهدات خود پای بند هست؟

مگر همین رئیس جمهور به ظاهر متمدن و مبادی آداب آمریکا به اغراق نمی گفت که اگر کنگره در مسیر مذاکرات و توافقات سنگ اندازی کند من اوباما آن را وتو خواهم کرد اما اکنون خود قیمومیت آمرانه کنگره را پذیرفت! این سرداران قهرمان ما! در کجای این میدان رزم ایستاده اند که دشمن بی محابا پیشروی می کند.

اگر این سرداران می خواهند همانند آن سرداران جاودانه شوند و چهره های ماندگار تاریخ شوند باید با هوشمندی امکان هرگونه پیشروی را از دشمن سلب و تمامی تلاش خود را معطوف به حراست از دستاوردهایی نمایند که به پای آن خون های پاکی که از رگهای غیرت سرداران علمی بر خاک مقدس این سرزمین ریخته شد نمایند جه اگر این گونه نشود تاریخ از آنها به بدی بر صفحه سیاه ثبت خواهد نمود که انشاءالله چنین مباد.

نویسنده: مسلم رستمانی

 

تازيكه می گوید:

این از اشتباهات فاحش رئیس جمهور هست که ظریف و عراقچی و تخت روانچی و نمیدانم چی و چی را با سرداران فاتح خرمشهر مقایسه میکند البته آرزو عیب نیست اما فلفل هندو سیاه و خال مه رویان سیاه هر دو جالنسوزند اما این کجا و آن کجا . بقول اخوی رستمانی ، ایشان قیاس مع الفارق نمودند

کردکویی می گوید:

آقای رییس جمهور اگر شما ساسیون توانستید آرمانهای امام راحل و نظام اسلامی را که مردم برای بدست آوردن ان خون دلها خوردند را حفظ کنید اگر تونستید آموزش و پرورش را که مهمترین رکن باسوادی در کشور است را حفظ کنید و بدست خصوصیون که فقط فکر منافع خود هستند نه سواد و اموزش نسپارید اگر تونستید اقتصاد مملکت را حفظ کنید و مرتب دم از تحریم و این چیزها نزنید و زمینه را برای عده ای سود جو فراهم نکنید اگر تونستید حد اقل رفاه را برای مردم فراهم کنید و توتنستید بازار قیمتها را کنترل کنید و هر کسی ساز خودش را نزند و …………………… آنوقت شاید بتوانید خود را با سرداران و جوانان رزمنده دوران دفاع مقدس قیاس کنید …… وگرنه کیلومترها عقب هستید .. !!!!!!!!!!!!!!!!!!

بچه مرشد می گوید:

کسی که در آمریکا از دوران نوجوانی مقیم بوده و بچه سرمایه داری که باباش بقول خودش با انقلاب میانه نداشته حالا سردار شده؟؟؟؟؟؟ نکنه دکتر روحانی هم شعار توخالی ( این دکتر ظریفه … .پنج کشور رو حریفه !!!!! رو شنید و باورش شد که او واسه خودش یلیه؟؟!! اغراق تا این اندازه ؟!

عرب عامري می گوید:

سلام . مدتیه که آقای حاج مسلم رستمانی کمتر می نویسه . با قطع بلاگفاها که الان حدود یکماه که ادامه داره بین ما و ایشون فاصله افتاده از شما ممنونم که این ارتباط رو برقرار کردین از رادکانا میخوام که این کارو ادامه بده قلم رستمانی طرفداران زیادی داره بازم از شما ممنونم.یاعلی

م ر می گوید:

زنده بادسردار قلم

ارسال نظر