کلاس توجیهی برای ناظران شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری در کردکوی برگزار شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 759 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:08 ق.ظ، شنبه، 11 خرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

کلاس توجیهی برای ناظران شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ساعت ۱۵ عصر روز پنجشنبه ۹/۳/۹۲ در سالن آمفی تئاتر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کردکوی برگزار شد.

33321555.jpg11این کلاس با حضور غلامرضا حقیقی  مسئول دفتر شورای نگهبان  شهرستان، مهران منوچهری دبیر هیئت ناظران شورای نگهبان ریاست جمهوری و ناظران شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری  شهر و روستا برگزار شد.

غلامرضا حقیقی گفت: شورای (نگهبان) ناظرین از طریق هیئت مرکزی نظارت، نظارت استانها و هیئت نظارت شهرستانها به کمک سرناظرین، ناظرین مسئول و ناظرین شعب انجام می پذیرد.
وی افزود: شبکه نظارت به گونه ای طراحی شده است که رسالت خود را به بهترین وجه، شفاف، مطمئن و روان هدایت و اجرا نماید بشکلی که این نظارت در تمام مراحل و کلیه امور مربوطه هدف نهایی آن، پیشگیری از تخلفات، تضمین سلامت انتخابات و صیانت از آراء مردم است.
وی یادآور شد: بر اساس اصل 99 قانون اساسی، نظارت بر انتخابات  گوناگون از جمله ریاست جمهوری بعهده هیئت نظارت می باشد که تحقق این نظارت ها تضمینی بر اجرای صحیح قانون اساسی و حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود و ماده 8 قانون اساسی انتخابات ریاست جمهوری  بطور صریح می گوید نظارت بر انتخابات برعهده شورای نگهبان است.
مهران منوچهری دبیرهیئت ناظران شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری شهر و روستا پیرامون نحوه اجرای کار ناظران مراحل قبل از انتخابات، هین انتخابات و بعد از انتخابات ناظران در سر صندوق به  توجیه آنان پرداخت.
وی خطاب به سرناظران اظهار داشت: سرناظر باید نیروی تأثیر گذار باشد و باید در تمام موارد رعایت احترام جایگاه خویش را داشته باشد  و ناظرین مسئول یک روز قبل باید به دفتر بیایند و فرمهای ارزشیابی، فرم تخلفات مخصوص گزارش را دریافت نمایند.

این جلسه در پایان با جمع بندی غلامرضا حقیقی، با پاسخ به سوالات ناظرین به پایان رسید.

ارسال نظر