کلافه شدن مشترکین گلستانی از سرعت پایین اینترنت شرکت مخابرات ! / چرا شرکت های خصوصی از نظر سرعت با مشکل روبرو نیستند ؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 515 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:10 ب.ظ، دوشنبه، 22 تیر، سال 1394 نظرات ۶ نظر

در هفته اخیر سرعت اینترنت مشترکین شرکت مخابرات در استان گلستان به شدت پائین آمده است و کاربران اینترنت در این خصوص گلایه های فراوانی دارند.

0abadekalaبه گزارش رادکانا، امروزه فناوری اطلاعات به مدد فناوری ارتباطات فراگیرشده و جهان را دگرگون ساخته است. گسترش ارتباطات و تکنولوژی رایانه‌ای با همگرایی و وحدت این دو فرایند پرتکاپو و پویا، شتابی مضاعف یافته و جامعه اطلاعاتی حاصل این همراهی است.

مهمترین تغییراتی که این فناوری در جهان بوجود آورده، بوسیله مارشال مک لوهان در یک عبارت خلاصه شده است و آن “تبدیل جهان به یک دهکده جهانی” است.بدین معنا که مردم نقاط مختلف در کشورهای سراسر کره زمین به مثابه ساکنان یک دهکده امکان برقراری ارتباط با یکدیگر و اطلاع از اخبار و رویدادهای جهانی را دارند.

پیشرفت‌های حاصله در فناوری‌های ارتباطباتی و تکنولوژی‌های مخابراتی در تقاطع خود یک فرایند کلان آفرید که از دل آن پدیده‌ ای محیرالعقول بنام اینترنت بوجود آمد.

ظهور اینترنت به عنوان یک ابزار جدید سریع و ارزان ارتباطی عرصه‌های مختلف زندگی بشر را دچار دگرگونی کرد و از بسیاری جهات معنا و مفهوم جدیدی به ابعاد آن بخشید. اینترنت با درنوردیدن فاصله‌های زمانی و مکانی جهان را برای همه به عرصه حضور تبدیل کرد.

با این مقدمه باید گفت امروزه نقش اینترنت در زندگی اجتماعی و در عرصه‌های علمی و فنی، انکارناپذیر بوده و در برنامه‌ریزی‌های توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جایگاه ویژه‌ای به فناوری اطلاعات و ارتباطات داده می‌شود چون مزایای زیادی را برای کاربران خود فراهم کرده است.

اینترنت امروزه به یک جزء جدانشدنی زندگی تبدیل شده است چراکه زندگی روزمره و کار بسیاری از افراد جامعه به اینترنت گره خورده است و جزو لاینفک زندگی کنونی است.

کاربران اینترنت شرکت مخابرات استان گلستان در روزهای اخیر شاهد کاهش شدید سرعت اینترنت و همچنین در برخی از نقاط با قطعی مکرر اینترنت در ساعات مختلف شبانه روز بوده و این موضوع اکثر کاربرانی که از اینترنت به اصطلاح پرسرعت این شرکت استفاده می کنند را را کلافه کرده و این وضعیت که موجب نارضایتی کاربران و استفاده کننده از خدمات اینترنتی شده است.

این امر در حالی در استان گلستان اتفاق افتاده است که مسئولین وزارت ارتباطات از افزایش سرعت و کیفیت خدمات ارائه شده با ورود اینترنت شرکت مخابرات به عرصه فروش پهنای باند اینترنت پرسرعت خبر داده بودند. در صورتی که ارائه خدمات از سوی این شرکت از همان اویل با مشکلات بسیار روبرو بوده است. و شرکت های خصوصی اینترنت مانند پارس آنلاین و های وب و… در ارائه خدمات اینترنتی با سرعتی نسبتا بالا به مشترکین خود موفق تر بوده اند.

یکی دیگر از مشکلاتی که گریبانگیر مشترکین روستایی در سطح استان گلستان می باشد عدم پوشش این مشترکین توسط شرکت های خصوصی می باشد، یعنی این مشترکین تنها می توانند از اینترنت شرکت مخابرات استفاده کرده و حق انتخاب شرکت های دیگر از آن ها گرفته شده است و عملا در بخش روستای هیچ گونه رقابتی بین شرکت های ارائه اینترنت وجود ندارد.

یکی از کاربران اینترنت مخابرات که ساکن کردکوی است، گفت: من از اینترنت مخابرات استفاده می کنم واقعا خسته شدم سرعت بسیار پایین و گاهی هم قطع میشود. متاسفانه در روستای ما شرکت های خصوصی خدمات خود را هنوز گسترش نداده اند.

نرگس کاربر علی آبادی گفت: بیشتر روزها با نوسان اینترنت رو به رو هستیم گاهی باز کردن یک ایمیل ممکن نیست و سرعت پایین ما را کلافه کرده است. در صورتی که ما هزینه ای که پرداخت کرده ایم برای سرعت بالاست.

امیرحسین ناصری یکی از کاربران گرگانی اینترنت از سرعت پائین اینترنت گلایه می کند و می گوید در هفته اخیر سرعت اینترنت بشدت پائین آمده است و برای کار های روزمره با اینترنت مشکل فراوانی دارم.

وی ادامه داد: برای سرعت اینترنت تبلیغات زیادی در رسانه ها و سطح شهر وجود دارد اما پس از فروش اینترنت به مشکل اینترنتی مشتریان توجه لازم صورت نمی گیرد و خواسته مشتری اهمیت کمتری دارد.

این کاربر گرگانی افزود: سامانه تلفن ۲۰۲۰ مخابرات در پاسخ به اعتراض در خصوص پائین بودن سرعت اینترنت می گوید مشکل بوجود آمده از طرف شرکت مخابرات بوده و در دست بررسی است و این مشکل احتمال دارد در چند روز آینده نیز وجود داشته باشد و هیچ مشخص نیست تا به کی طول می کشد.

محسن تاشیان از مشترکین بندرگزی افزود: متاسفانه در روستاها تنها می توانیم از اینترنت مخابرات استفاده کنیم و شرکت های خصوصی در بندرگز خدمات ارائه نمی دهند و علاوه برکاهش سرعت شدید قطع و وصل اینترنت نیز کاربران را ناراحت کرده است .

بای از رامیان نیز از کاهش سرعت اینترنت انتقاد کرد و گفت: در چند روز اخیر سرعت کاهش پیدا کرده و باید زمان زیادی را پای اینترنت باشیم تا بتوان از صفحات وب استفاده کرد.

این کاربر اینترنت مخابرات اظهارکرد:مسئولان نسبت به خرید اینترنت از سوی مخابرات تبلیغات رسانه‌ای می‌کنند در حالی‌ که پس از فروش ADSL اینترنت به مشکل اینترنتی توجهی نداشته و خواسته مشتری برای‌ شان اهمیت کمتری دارد.

مهدی نقوی مشترک یکی از روستاهای اطراف گرگان گفت: این کاهش سرعت اینترنت یادآور زمان است که اینترنت ایران از نوع Dial-up بود و برای باز کردن صفخات وب باید مدت ها زمان صرف می کردیم.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که استفاده از اینترنت امروز یکی از اجزای زندگی مردم است و عدم وجود و مشکل در این شبکه بسیاری از امورات زندگی مردم را با مشکل مواجه می کند که این موضوع نیازمند حمایت و دقت نظر بیشتر مسئولین است.

انتهای پیام/

بالابلوکی می گوید:

ما شهریها هم اسیر مخابراتیم فقط روستا اینطور نیست؟؟ من خدا وکیلی اینقدر بهشون فحش دادم خودم داره حالم بهم میخوره اما یه نظر من همش عمدیه دولت روحانی سیاست قطع اینترنت خانگی رو دنبال میکنه این رو تو این 2 سال همه فهمیدن

کردکویی می گوید:

سلام
من خدا رو شکر از مخابرات اینترنت ندارم و از 2 تا شرکت دوران و های وب اینترنت دارم و خیلی راضی هستم ولی دوستان و فامیلام مخابرات دارن و این مدت واقعا از این وضعیت ناراضی هستن شرکت مخابرات فقط داره پول میگیره از مردم و خدماتش زیر صفر هست با 2000 مشترکی که به زور گرفتن وضعیتش بهتر از این نمیشه و بسیار مدعی هم تشریف دارن من خودم الان 9 سال هست از شرکت خصوصی دارم اینترنت میگیرم و هر بار برا خرابی اینترنت خودم مراجعه کردم سریع اینترنت خودشون رو تبلیغ میکردن ولی من میدونستم که چیزی دست دولت بیفته بهتر از این نمیشه و هیچ وقت هم طرف اینترنت مخابرات نرفتم

رامين می گوید:

من اینبار چیزی نمی‌نویسم و دوباره میشینم گریه میکنم ! همان کاری که مخابرات منو مجبور به اون کرده ! فقط گریه ، گریه وگریه ! اگه رییس مخابرات (… ) بود تا حالا یه تکونی میخورد !
با تمام کمبود وقتی که دارم به درد سرش می‌ارزه که قید اینترنت مخابرات رو بزنم و بیافتم دنبال یه شرکت خصوصی !

علیرضا می گوید:

اینترنت1 مگابایت 6 ماهه گرفتم که ساعت رایگان داشته باشه بتونم دانلود کنم .قکر می کنین سرعت دانلود چنده ؟؟ 10 کیلو بایت بعععله 10.
دزدی به روش نوین ^_^

بالابلوکی می گوید:

کردکویی جون ایکاش مخابرات دست دولت بود دست یه نهاد دیگست

بالابلوکی می گوید:

ولی دم رادکانای عزیز گرم که با این که یه سایت دولتیه و لی درد مردم رو فراموش نکرده امیدوارم یه حرکت مهم اتفاق بیفته و مخابرات به شدت تحت فشار قرار بگیره

ارسال نظر