لحظات اعلام خبر بازگشت پیکر شهید آقاتهرانی بعد از ۳۵ سال + فیلم
تعداد بازدید تعداد بازدید: 137 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:19 ق.ظ، پنج شنبه، 4 آبان، سال 1396 نظرات بدون نظر

خبر بازگشت پیکر مطهر شهید تازه تفحص شده، سیف‌الله آقاتهرانی، عموی حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی به همسر و دختر شهید پس از ۳۵ سال فراق اعلام شد.

به گزارش سرویس ایثار و شهادت رادکانا به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، هویت پیکر مطهر پنج شهید تازه تفحص شده اصفهانی اخیرا شناسایی شده و برای برگزاری مراسم وداع و تشییع به زادگاهشان منتقل شده‌اند.

یکی از این شهدا «شهید سیف‌الله آقاتهرانی»، فرزند غلام‌علی است. او متولد 1315  بود و از استان اصفهان راهی جبهه‌های جنگ شد. او سال 1361 در عملیات رمضان و در منطقه عملیاتی کتبیان به شهادت رسید. پیکر مطهر او در منطقه ماند و در شمار شهدای مفقودالاثر قرار گرفت. که حالا بعد از گذشت 35 سال از شهادتش، این پیکر مطهر طی عملیات تفحص توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشف شده و به زادگاه خود بازگشته است. شهید سیف‌الله آقاتهرانی، عموی حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی است. از او یک فرزند پسر و 4 فرزند دختر به یادگار مانده است.

در بخشی از وصیتنامه این شهید آمده است: «راهی را که انتخاب کرده‌ام، با آگاهی کامل بوده و از خداوند می‌خواهم مرا در این راه موفق فرماید و شهادت در راهش را نصیب این حقیر فرماید؛ از همه می‌خواهم که در تربیت فرزندانم نهایت سعی را داشته باشند تا آن‌ها راه مرا که همان راه اسلام عزیز است ادامه دهند که در این راه باید همه چیزمان را فدا کنیم.»

لحظه اعلام خبر بازگشت پیکر مطهر شهید تازه تفحص شده، سیف‌الله آقاتهرانی، عموی حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی به همسر و دختر شهید پس از 35سال فراق در ادامه قابل مشاهده است:

مراسم تشییع پیکر مطهر شهید آقاتهرانی به همراه چهار شهید دیگر اصفهانی در اصفهان برگزار می‌شود. این مراسم روز پنج شنبه 4 آبان ماه 96 با حضور آحاد مردم اصفهان از ساعت 9 صبح در میدان فیض اصفهان آغاز می‌شود و به سمت گلستان شهدا ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر