مؤلفه های قدرت نظامی ایران در درگیری محتمل با ناوگان جنگی آمریکا در خلیج فارس
تعداد بازدید تعداد بازدید: 972 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:56 ب.ظ، پنج شنبه، 11 دی، سال 1393 نظرات یک نظر

در مستند تلویزیونی آبهای جوشان، کارشناسان نظامی آمریکا و ناتو و حتی ترکیه و لبنان به برتری تاکتیکهای ایران در آبهای خلیج فارس و دریای عمان اذعان داشتند و اعتراف کردند که ایران نه تنها قادر به تامین امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز بلکه دوردست ترین نقاط آبهای بین المللی خواهد بود.

??????????????????????????????????????????????????????به گزارش رادکانا، مستند ” آبهای جوشان ” که از شبکه افق سیما در خصوص استراتژی نظامی جمهوری اسلامی در جنگ نا متقارن با ایالات متحده آمریکا پخش شد را به نظاره نشستم .

این مستند مؤلفه های قدرت نظامی ایران در درگیری محتمل با ناوگان جنگی آمریکا در خلیج فارس را به احسن وجه به تصویر کشید .

واژه جنگ نامتقارن در حیطه نظامی یعنی بهره گیری از تاکتیک های چریکی در مواجهه با نیروی مجهز دشمن به گونه ای که نیروی مقابل علیرغم بهره مندی از تجهیزات پیشرفته و مدرن قادر به دفاع همه جانبه نبوده و با درازا کشیدن درگیری ها ، جنگ فرسایشی موجب تاثیر منفی در روحیه نیروهای دشمن گردیده و عملیات روانی ، معادله جنگ را به نفع کشور مدافع رقم خواهد زد.

این امری طبیعی است که  همسان نبودن توازن نظامی  انگیزه‌هایی برای طرف ضعیف ایجاد می‌کند تا طولانی کردن جنگ، برتری طرف مقابل را تقلیل دهد.

در این مستند تلویزیونی ، کارشناسان نظامی آمریکا و ناتو و حتی ترکیه و لبنان به برتری تاکتیکهای ایران در آبهای خلیج فارس و دریای عمان اذعان داشتند و اعتراف کردند که ایران نه تنها قادر به تامین امنیت خلیج فارس  و تنگه هرمز  بلکه دوردست ترین نقاط آبهای بین المللی خواهد بود .

همچنانچه سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران فرمودند که با توجه به اینکه دفاع و مقابله با تهدیدات دشمن در دوردست بر عهده سپاه نیز گذاشته شده، جمهوری اسلامی ایران در حال افزایش و سرمایه‌گذاری بر روی توانمندی‌هایی هست که بتواند همانطوری که دشمن می‌تواند در نقاط دورتر و خارج از خلیج‌فارس بایستد و با هواپیما و موشک‌های دور بردش به ما حمله کند، ما نیز بتوانیم خود را به دشمن رسانده و به او ضربه بزنیم.

پروژه های تسلیحاتی که امروز نظام در حال تولید آن است تجهیزات جدیدی با سرعت بالا و حجم کوچک‌تر در زیر دریا عملکردی  همانند قایق‌های کوچک و تندرو بر روی سطح  آب دارند که دشمن از آن  در هراس است.

طبق اظهارات کارشناسان نظامی آمزیکا در برنامه مستند آبهای گرم شبکه افق، در جنگ محتمل آمریکا و ایران ، برنده اصلی ایران خواهد بود زیرا ایران در آبهای سرزمینی خود و با بهره مندی از ”

* وجود مناطق متعدد عملیاتی که زمان انتقال نیروهای ایرانی را کاهش داده و زمان واکنش به نیروهای دشمن را ممکن می‌سازد.

* عمق و حجم شبکه‌های جاده‌ای ساحلی که عملیات‌های تاکتیکی ایران و انعطاف‌پذیری نیروهای این کشور را افزایش می‌دهد.

* آب‌های نسبتاً محدود خلیج فارس که مانور نیروهای دریایی متخاصم را محدود کرده و ایران را قادر می‌سازد با “موشک‌های ساحلی” دوربردی که دارد اهداف خود را در دور دست نیز هدف قرار دهد.

می جنگد که این امکان برای آمریکا وجود ندارد گرچه آمریکا از امکانات پایگاهی کشورهای حوزه خلیج فارس استفاده می کند اما در مقایسه با موقعیت جغرافیایی ایران ، بسیار اندک است .

افزون بر این ایران قادر بود در اقل زمان و با سرعت فوق تصور نیروهای رزمنده را هلی برن کند و همچنین میتواند در کوتاه ترین مدت ممکن تجهیزات پدافندی و آفندی خود را در ده ها کیلومتر خط ساحلی نصب یا جابجا کند .

در سطح بین المللی نیز ایران قادر به تاثیر آنی بر اقتصاد جهان خواهد بود زیرا با نا امن شدن تنگه هرمز شریانهای انتقال نفت به مراکز و تاسیسات تولیدی جهان قطع و اقتصاد دنیا را با رکود جدی مواجه کند که قطع یقین فشارهای بین المللی بر آمریکا بیشتر از پیش آنها را در انزوا قرار خواهد داد… بعون الله و فضله
نویسنده رادکانا: مسلم رستمانی

احسان می گوید:

سلام . من هم این برنامه جالب را دیدم . از آقای مسلم رستمانی که از هادیان سیاسی موفق منطقه نیز هستند و اینجانب از بیانات و تحلیل های ارزنده ایشان استفاده میکنم متشکرم که به زیبایی و مختصر و مفید راهبرد جمهوری اسلامی در جنگ نا متقارن با آمریکا را تحلیل کردند ایشان باعث افتخار منطقه هستند. از رادکانا در انعکاس مقالات آقای رستمانی سپاسگزارم. علی یارتان

ارسال نظر