ماجرای اسرای ایرانی یکی از پدیده های نادر در قرن اخیر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 729 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:31 ق.ظ، یکشنبه، 27 مرداد، سال 1392 نظرات یک نظر

محمد حسین بابایی گفت: اسرای ایرانی در اردوگاه های عراق دانشگاهی ایجاد نمودند که اردوگاه های عراق را شدیدا تحت تأثیر فضایل و محل خودسازی و تبلیغ آرمان های اسلام و انقلاب قرار می داد.

images (3)به گزارش خبرنگار رادکانا، سردار محمد حسین بابایی فرمانده سپاه نینوای استان با اشاره به هشت سال جنگ تحمیلی و در آستانه 26 مرداد سالروز بازگشت افتخار آمیز آزادگان عزیز به میهن اسلامی عنوان کرد: یکی از پدیده های نادر در قرن اخیر ماجرای اسرای ایرانی بود.

وی در ادامه افزود: تعداد زیادی از رزمندگان غیرتمند ایران اسلامی در هشت سال جنگ تحمیلی به دست دژخیمان بعثی عراق اسیر شدند، در این میان اسارت نیروهای ایرانی به دست نیروهای عراقی تفاوت زیادی با اسارت نیروهای عراقی به دست نیروهای ایرانی داشت.

سردار بابایی در ادامه سخنان خود از تأثیرات فرهنگ غنی اسلام و انقلاب بر اسرای عراقی اشاره داشت و افزود: زمانیکه نیروهای عراقی توسط ایرانی ها به اسارت در می آمدند به دلیل تأثیرات فرهنگ غنی و نورانی اسلام و انقلاب اسلامی ایران بر روی اسرای عراقی آنها را شیفته اسلام و انقلاب می کرد و تمایل رفتن به عراق را نداشتند ولی این امر در اسارت رزمندگان ما بالعکس بود.

فرمانده سپاه نینوای استان افزود: در مقابل، اسرای ایرانی در اردوگاه عراق حضور داشتند که متأسفانه مورد حملات شدید و بی رحمانه شکنجه از سوی رژیم فاسد بعث عراق قرار می گرفتند اما با این وجود اسرای ایرانی در اردوگاه های عراق دانشگاهی ایجاد نمودند که اردوگاههای عراق را شدیدا تحت تأثیر فضایل و محل خودسازی و تبلیغ آرمان های اسلام و انقلاب قرار می داد.

وی در پایان یادآور شد: در زمینه اسارت رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس کتابهای فراوانی نوشته شد که تماما حکایت از رشادت های دلیرمردان ایران اسلامی دارد و جوانان عزیز می توانند به این کتب مراجعه کرده و با فضایل هشت سال جنگ تحمیلی و موضوع اسارت در اردوگاههای عراق آشنا شوند.

گلستان بلاگ می گوید:

با تشکر از مطلب خوبتان.
مطلب شما با نام خودتان در گلستان بلاگ و حرف تو منتشر شد.
گلستان بلاگ منتظر مطالب شماست.
http://golestanblog.ir/?p=7070

ارسال نظر