ماموران انتظامی به وظیفه قانونی خود عمل می کنند / در جریان تالار فخرالدین اسعد ، هیچ خشونتی در گفتار و عمل رخ نداده است / نهاد ناظر بر برنامه نباید نظارت در اجرا را فراموش کند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 345 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:59 ب.ظ، دوشنبه، 16 آذر، سال 1394 نظرات بدون نظر

سرهنگ ساوری گفت : مطابق موازین جمهوری اسلامی در هنگام ورود ، یا تماشای نمایش باید همه موارد رعایت شود. این نظارت در اجرا برای هر برنامه ای که باشد از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر نهادهای قانونگذاری و نظارتی به همه دستگاه های مربوطه ضمن ابلاغ ، تکلیف هم شده است.

image523455به گزارش رادکانا، اجرای طرح امنیت اجتماعی و مبارزه با بدحجابی از سوی نیروی انتظامی بر اساس مطالبه عمومی مردمی و قوانین جاری کشور و موازین شرعی به تازگی و همزمان با سراسر کشور در استان گلستان نیز کلید خورده است .

همان گونه که پیش بینی می شد اجرای این طرح به مذاق برخی افراد و جریانات مساله دار و یا مجموعه هایی که به وظایف قانونی خود در قبال عفاف و حجاب در جامعه و یا فریضه امر به معروف و نهی از منکر عمل نکرده اند ، خوش نیاید و در صدد فضاسازی کاذب برای به حاشیه راندن آن برآیند .

برخورد ماموران انتظامی با چند نفر از افراد در مجموعه تالار فخرالدین اسعد گرگانی در هفته گذشته ، مستمسکی شد برای حمله به نیروی انتظامی و اجرای این طرح و ایجاد برخی حاشیه های بیهوده پیرامون آن .

در همین راستا سایت سرو اقدام به تهیه گزارشی جهت دار در این زمینه نمود که در تاریخ 13 آذر ماه در این رسانه منتشر شده است و در حالیکه تلاش داشته تا نشان دهد که این گزارش را بی طرفانه تنظیم نموده است ولی از هر پاراگراف آن تناقضی آشکار در محتوای متن مشاهده می شود .

در بخشی از این گزارش که به اظهار نظر مقام مسئول بر می گردد به گفتگو با سرهنگ ساوری رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی گلستان پرداخته است که این متن عینا در زیر آورده می شود .

در جریان تالار فخرالدین اسعد گرگانی خشونتی در گفتار و عمل رخ نداده است

رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی گلستان در گفت و گو با سرو اعمال خشونت نسبت به شهروندان از سوی ماموران گشت امنیت اخلاقی را رد کرد . او به تبیین مفهوم خشونت از جنبه های مختلف رفتاری ، کلامی و عملی پرداخت و می گوید : در جریان تالار فخرالدین اسعد گرگانی خشونتی نه در گفتار و نه در عمل رخ نداده است . ممکن است این موضوع حاصل برداشت های شخصی افراد دستگیر شده و یا کسانی که حضور داشتند باشد . اما باید دید وقتی کسی می گوید خشونت ، مصادیق آن را در چه می داند . استانداردهای این موضوع هم از سوی قانونگذاران مشخص شده است .

سرهنگ عسگر ساوری می گوید: این که گروهی از هنرمندان با توجه به روزهای محرم و صفر ، نمایشی با محوریت عاشورا و مضامین آن به روی صحنه ببرند قابل تقدیر است . اما نهاد ناظر نباید نظارت در اجرا را فراموش کند . یعنی مطابق موازین جمهوری اسلامی در هنگام ورود ، یا تماشای نمایش باید همه موارد رعایت شود . این نظارت در اجرا برای هر برنامه ای که باشد از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر نهادهای قانونگذاری و نظارتی به همه دستگاه های مربوطه ضمن ابلاغ ، تکلیف هم شده است.

ماموران انتظامی به وظیفه قانونی خود عمل می کنند

او ادامه می دهد: حالا اگر یک دستگاه وظیفه خود را انجام نداد ، دستگاه دیگری به وظیفه اش عمل کرده است . آیا در نظام و حکومت اسلامی می توانیم به عنوان ضابطین مستقیم قضایی چنان که قانون این وظیفه را به ما محول کرده است ، نسبت به این موضوع بی تفاوت باشیم ؟ یا این که من به وظیفه خودم عمل کرده ام ؟ در خصوص مساله تالار فخرالدین هم چند نکته وجود دارد . نکته نخست اینکه این اتفاق با هماهنگی کامل با نهادهای مربوط و مسئول صیانتی انجام شد . به این عنوان ماموران ما به وظیفه خود عمل کردند . نکته دوم این که اصلا کشیدن موی سر در کار نبوده یا هیچ خشونت دیگری . بلکه من پیگیری کردم و مساله را از ماموران جویا شدم. گفتند که برای توضیح  مصادیق ناهنجاری های اخلاقی به موهای یک خانوم که از روسری کاملا بیرون بود اشاره کردیم نه اینکه موی سر را کشیده باشند که تعبیر خشونت بشود یا نشود .

ساوری در پایان می گوید : ماموران ما بر اساس سلیقه عمل نمی کنند . بلکه قانونگذاران در نظام جمهوری اسلامی بر مبنای آموزه های برآمده از قرآن ، روایات ، احادیث نوع پوشش و محدوده آن را دقیقا مشخص کرده اند و نظارت ما بر رفتار شهروندان بر مبنای آن است . به جز آنچه گفتم به نظر باقی مواردی که توسط افراد دستگیر شده بیان شده خلاف حقیقت و واقعیت بوده است .

انتهای پیام /

ارسال نظر