مانور پدافند غیرعامل در دبیرستان شهید چمران کردکوی برگزار شد+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 232 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:11 ب.ظ، چهارشنبه، 17 آبان، سال 1396 نظرات بدون نظر

مانور پدافند غیرعامل در راستای توانمندی و آمادگی دانش‌آموزان در مقابله با بحران‌های احتمالی طبیعی و غیرطبیعی بمناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل در هنرستان شهید چمران کردکوی برگزار شد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ مانور پدافند غیرعامل بمناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل صبح امروز چهارشنبه با حضور مسئولان و دانش‌آموزان در دبیرستان پسرانه فنی و حرفه ای شهید چمران شهرستان کردکوی برگزار شد.

مسئول بسیج دانش آموزی شهرستان کردکوی تاثیر مانورهای زلزله و پدافند غیرعامل را مهم توصیف کرد و گفت: در برگزاری این مانورها دانش‌آموزان با نحوه مقابله با حوادث و اطفای حریق، امداد و کمک‌های اولیه، حمل مصدومان احتمالی و انتقال آنان به مراکز درمانی به طور عملی آشنا می‌شوند.
وی با بیان اهداف مانور زلزله و ایمنی در مدارس اظهار داشت: این مانور در راستای توانمندی و آمادگی دانش‌آموزان در مقابله با بحران‌های احتمالی طبیعی و غیرطبیعی در سراسر شهرستان کردکوی برگزار شد که استقبال دانش آموزان در برگزاری این مانورها بسیار چشمگیر است.
حسین حجتی نیا با توجه به اهمیت مانور زلزله در مواجهه اصولی دانش‌آموزان با بلایای طبیعی افزود: نحوه عملکرد صحیح در هنگام وقوع زلزله به دانش‌آموزان تمامی مدارس آموزش داده شده و برگزاری این قبیل مانورها فرصتی برای نشان دادن آمادگی دانش‌آموزان و کادر کمک رسانی هلال احمر و نیروهای بسیج دانش‌آموزی است.
گفتنی است؛ مانور پدافند غیرعامل با همکاری بسیج دانش آموزی، سپاه شهرستان کردکوی هنرستان شهید چمران، آتش نشانی و هلال احمر برگزار شد.

تصاویری از این مانور:

انتهای پیام/

ارسال نظر