ماه رمضان تاثیر چشمگیری بر کاهش جرائم و افزایش آرامش و امنیت دارد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 244 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:30 ق.ظ، سه شنبه، 16 تیر، سال 1394 نظرات بدون نظر

معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی استان گلستان با اشاره به تاثیرات ماه رمضان درکاهش جرائم در همه حوزه ها، گفت: بدون تردید افزایش احساس امنیت، ره آورد خوشایندی است که از فضای معنوی در جامعه حاصل می شود.

81673148-70017489به گزارش رادکانا، سرگرد حسین لیاقی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: فضای معنوی ماه مبارک رمضان باعث افزایش آرامش و امنیت عینی و ذهنی جامعه می شود.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های مرزبانی گلستان در این ماه از تهیه مستندی با عنوان زندگی یک مرزبان خبر داد و گفت: این فیلم در راستای معرفی و بیان زحمات شبانه روزی مرزداران گلستان در تامین امنیت پایدار مرزهای استان عصر 23 تیرماه سال جاری در برنامه قبل از افطار سیمای مرکز گلستان (حوالی ساعت 19) پخش خواهد شد.

سرگرد لیاقی همچنین با تاکید بر تعامل رسانه های استانی و محلی در انعکاس برنامه های مرزبانی استان در ماه مبارک رمضان اضافه کرد: از ابتدای این ماه برنامه های مختلفی در قالب گزارش های خبری از شرایط و خدمات مرزداران، سفره های افطار فرزندان وطن که نگاهبانی از مرزهای استان را برعهده دارند، محافل انس با قرآن، گفت وگو های خبری با فرمانده هان و نیز خانواده شهدای مرزبانی گلستان و خانواده مرزداران یگان های مرزی اجرا، تولید و نیز از شبکه استانی پخش شده و می شود.

معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی گلستان افزود: به منظور افزایش سطح همکاری های دو جانبه میان مرزبانی استان با رسانه ها نیز چندین نشست مشترک با خبرگزاری ها و رسانه های استان و صدا و سیمای مرکز گلستان برگزار شده است.

به گفته سرگرد لیاقی برنامه ریزی جهت پوشش برنامه های هفته ناجا و انعکاس اقدامات مرزبانی استان گلستان و آشنایی مردم با تهدیدات، فرصت ها و ظرفیت های موجود در حوزه مرز از جمله دستاوردهای این نشست های بوده است.

استان مرزی گلستان با کشور ترکمنستان، دریای خزر و استانهای مازندران، سمنان و خراسان شمالی همسایه است.

ایران و ترکمنستان دارای 348 کیلومتر مرکز مشترک هستند که 90.4 کیلومتر آن مرز آبی می باشد./ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر