مبارزه فرهنگی واجب تر از واجب
تعداد بازدید تعداد بازدید: 6,113 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:11 ب.ظ، دوشنبه، 10 مهر، سال 1391 نظرات بدون نظر

بر بسیجیان سلحشور و جوانان و نوجوانان لازم است تا آنجایی که می توانند بر توانمندی های علمی و معنوی خود مخصوصا در حوزه فضای مجازی بیفزایند و بدانند اگر در هشت سال دفاع مقدس بسیجیان جان برکف و ارتشیان و افسران نظامی و مردمی با رشادت سینه های خود را در مقابل آماج گلوله های دشمن ستبر کردند و اجازه ندادند حتی یک سانتی متر از خاک ایران عزیز در اشغال متجاوزین بماند.

مقام معظم رهبری:

اگر دشمن بتواند ملت ما را به ملتی که اعتقاد به مبارزه ندارد، امیدی به پیروزی ندارد، زهدی نسبت به جلوه های شهوانی و مادی ندارد تبدیل کند پیروز شده است، اینجاست که مبارزه فرهنگی واجب تر از واجب می شود.

فرانتیس فوکویاما بعداز آزادسازی خرمشهر: با جنگ سخت نمی توان ایرانیان را از بین برد بلکه باید با جنگ نرم با ایرانیان مبارزه کرد.

در هشت سال دفاع مقدس ماهیت خاصی را تجربه کردیم که استراتژی آن مهار و استحاله جمهوری اسلامی بوده است. فرزندان ایران اسلامی با اتکای به خودباوری و ارزش های دینی و شهادت در مقابل تجهیزات پیشرفته و سلاح های مدرن کشتارجمعی با اقل امکانات ایستادند و توازن نظامی و تئوری های جنگی نظریه پردازان در آکادمی های جنگ را برهم زدند. برخی عملیات جنگی ایران با شاکله جنگ های کلاسیک دنیا هیچ همخوانی نداشت به گونه ای که اتاق جنگ اردوگاه متجاوزین نتوانست هیچ مصداق عقلی و توجیهی برای آن ها بیابد. برای نمونه عبور موفقیت آمیز رزمندگان ایران از اروند وحشی با آن مختصات وحشتناک در عملیات والفجر هشت نمی تواند با معیارهای جنگی متداول و مرسوم در دنیا تناسبی داشته باشد، این نیست مگر روحیه ایثار و شهادت طلبی که ریشه در فرهنگ دینی و ایدئولوژیکی ایرانیان دارد و دشمن چه خوب متوجه این نکته شد که تنها راه اضمحلال و محاق کشاندن جمهوری اسلامی جنگ فرهنگی و نرم است و در مقابل مقام معظم رهبری چه خوب اصطلاحا دست دشمن را خواند. اعتقاد تئوریسین های جنگ نرم و فرهنگی براین است که توانمندی های تسلیحاتی فاقد کارایی در حوزه جنگ نرم است زیرا ملت ها بیدار شدند در مقابل زور و تهدید به سختی مقاومت می کنند و بعضا فشار و محدودیت باعث اتکای به خودباوری و بازگشت به فطرت می شود. واقفیم در جنگ نرم هدف تغییر چارچوب های هویتی و ذهنی و نوع نگرش جامعه هدف است، به همین منظور برنامه های عملیاتی عظیم دشمن در تضعیف روحیه ایرانیان معنا پیدا می کند. امروز راهبرد دشمن برای به چالش کشاندن سه عامل مهدویت، فرهنگ عاشورا و میزان ولایت پذیری است. آنها تمامی تلاش خود را معطوف به تهی کردن مفاهیم اساسی جامعه و مخصوصا نسل سوم کرده اند.

دشمن برای هر سه راهبرد خود نقشه عملی دارد: فوکویاما برای تضعیف روحیه شهادت طلبی می گوید باید مردم را رفاه طلب کنید تا شهادت طلبی حذف شود در این خصوص مقام معظم رهبری می فرمایند: هر موضوعی که باعث زنده ماندن شهادت باشد را زنده کنید.

همچنانکه در جنگ سخت افزاری عامل جمعیتی، توانمندی های لجستیکی، فضای عملیات سرزمینی، توانمندی های اطلاعاتی و قدرت تسلیحاتی از عوامل اصلی موفقیت و برتری است، در جنگ نرم نیز تکنولوژی، توانمندی اطلاعاتی، رسانه های صوتی و تصویری و غیره مطمع نظر است. بر بسیجیان سلحشور و جوانان و نوجوانان لازم است تا آنجایی که می توانند بر توانمندی های علمی و معنوی خود مخصوصا در حوزه فضای مجازی بیفزایند و بدانند اگر در هشت سال دفاع مقدس بسیجیان جان برکف و ارتشیان و افسران نظامی و مردمی با رشادت سینه های خود را در مقابل آماج گلوله های دشمن ستبر کردند و اجازه ندادند حتی یک سانتی متر از خاک ایران عزیز در اشغال متجاوزین بماند. آنها نیز باید با ارتقای توان علمی خود مخصوصا در فضای سایبری بیفزایند و افسران جنگ نرم در مبارزه با تهاجم فرهنگی همان نقش رزمندگان سلحشور هشت سال دفاع مقدس را در میدان وسیع تر از جغرافیای سرزمینی ایفا نمایند و یقینا ارزش کارشان هم طراز با دلیرمردان دیروز است ان شاالله…

خبرگزاری رادکانا: مسلم رستمانی

 

 

ارسال نظر