مبلغ دینی باید همگام با جامعه نوآوری و ابتکار داشته باشد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 77 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:20 ق.ظ، دوشنبه، 22 خرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: امروز روحانیون به‌عنوان مرزبانان فکر و اندیشه اسلامی باید مدافع حقایق دینی بوده و این روشنگری را با زبان قابل فهم برای مردم بیان کنند و در این جهت نوآوری داشته باشند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ حجت‌الاسلام علی‌اکبر سایری در همایش جهادگران تبلیغ فرهنگ دینی که با حضور روحانیون و خادمین مساجد شهرستان کردکوی در مسجد حضرت رسول (ص) روستای نامن کردکوی برگزار شد، با اشاره به اهمیت تبلیغ بیان داشت: تبلیغ رسالت اصلی ما روحانیون است و مهمترین عامل تاثیرگذاری تبلیغ معنویت و با تقوا بودن است لذا مبلغ باید خدا ترس باشد و در همه کارها خدا را در نظر داشته باشد و در همه حال توکل بر خدا داشته باشد.

مبلغ باید همگام با جامعه نوآوری و ابتکار داشته باشد
وی در ادامه با تاکید بر این که فرد مبلغ باید همگام با جامعه نوآوری و ابتکار داشته باشد تا با سبک و کار جدید زمینه تاثیرگذاری بهتری در جامعه داشته باشد، تصریح کرد: امروز روحانیون به‌عنوان مرزبانان فکر و اندیشه اسلامی باید مدافع حقایق دینی بوده و این روشنگری را با زبان قابل فهم برای مردم بیان کنند و در این جهت نوآوری داشته باشند.
معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان، پرداختن به مسائل روز و بیان احکام و مسائل اعتقادی و خرافات زدایی را از اهم فعالیت روحانیون برشمرد و تأکید کرد: مبلغان و روحانیون در جامعه ما وظیفه تبیین و تشریح احکام و امور دینی را به گونه قابل درک برای عموم مردم برعهده دارند که این وظیفه ای بس خطیر است.
حجت‌الاسلام سائری در خاتمه با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد شبهه در میان مسلمانان، گفت: دشمنان بدنبال آن هستند تا میان گروه های مختلف در لباس دوستی و خدمت شبهاتی را ایجاد کنند و اختلافاتی را پدید آوردند، لذا باید روحانیون نسبت به این شبهات و اختلافات هوشیار باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر