مجروح گلستانی اقدام تروریستی در سامرا امروز به کشور بازگردانده می شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 354 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:11 ب.ظ، دوشنبه، 17 آبان، سال 1395 نظرات بدون نظر

مدیر حج و زیارت استان گلستان گفت: ‘مرتضی کاظمی’ زائر گلستانی که در اقدام تروریسی روز گذشته در شهر سامرا مجروح شد، امروز دوشنبه همراه سایر مجروحین ایرانی به کشور باز گردانده می شود.

82297883-71151903به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، رضا درگاهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس هماهنگی های انجام شده از سوی سازمان حج و زیارت، زائر گلستانی مجروح همراه سایر مجروحین در بیمارستان های تهران بستری و تحت مراقبت و مداوای تیم های پزشکی و تخصصی ایرانی قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: در اقدام انتحاری روز گذشته در شهر سامرا کشور عراق که گروهک تروریستی داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت، یک زائر گلستانی مجروح شد.

درگاهی اضافه کرد: هرگونه مطلب دیگری در خصوص احتمال شهادت و یا مجروح شدن زائران گلستانی تائید نمی شود و تنها منبع رسمی اعلام اسامی نیز سازمان حج و زیارت است.

وی ادامه داد: زائر گلستانی مجروح شده در قالب کاروان های تحت نظارت سازمان حج و زیارت اعزام نشده بود و با کاروان های آزاد به عتبات عالیات عزیمت کرده بود.
مدیر حج و زیارت گلستان تصریح کرد: امداد رسانی به مجروحان از همان لحظات اولیه بعد از این اقدام تروریستی آغاز شد و قرار است تمامی مجروحین با هماهنگی های لازم در کوتاه ترین زمان برای ادامه درمان به ایران منتقل شوند.

وی همچنین یادآور شد که براساس اعلام رئیس سازمان حج و زیارت کشور، اعزام زائران ایرانی از لحظه وقوع این حادثه تا اطلاع ثانونی به شهر سامرا ممنوع است.

براساس گزارش ایرنا سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت کشور روز گذشته اعلام کرد که در انفجار تروریستی در شهر سامرا کشور عراق 9 زائر شهید شدند که هفت نفر از آنان ایرانی بوده و از میان 132 مجروح اعلام شده نیز 97 نفر ایرانی هستند.

گروه تروریستی داعش دیروز با انفجاری در توقفگاه حرم مطهر ‘عسکریین’ (ع) در شهر سامراء، موجب شهادت و جراحت جمعی از زائران شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر