مجمع‌ فوق العاده عزل و استعفای هیات مدیره خانه مطبوعات قانونی و صحیح بود / فعالیت بازرسان تا برگزاری انتخابات هیات مدیره جدید به قوت خود باقیست
تعداد بازدید تعداد بازدید: 70 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:42 ب.ظ، یکشنبه، 18 تیر، سال 1396 نظرات بدون نظر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: مجمع‌ فوق العاده‌ای که برگزار و منجر به عزل و استعفای هیات مدیره خانه مطبوعات شد، قانونی و صحیح بود.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ علی‌اصغر فصیلت عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان در خصوص اتفاقات پیرامون خانه مطبوعات استان گلستان و استعفای دو عضو هیات مدیره و عزل باقی اعضای هیات مدیره توسط اعضای مجمع این خانه اظهار کرد: شما هم می‌دانید، من هم می‌دانم و دوستان هم خبر دارند، آنچه که ملاک است، مر مقرراتی است که روبروی ما قرار دارد.

وی ادامه داد: بر اساس قانون خانه مطبوعات انتخابات برگزار شد و اعضای مجمع در رای‌گیری سالم شرکت کردند و اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان گلستان تشکیل شد و همه بر سلامت آن انتخابات تاکید داشته و دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان خاطرنشان کرد: ما نیز در ادامه روند اعلام کردیم که از این خانه به دلیل برگزاری یک انتخاب سالم و قانونی حمایت می‌کنیم و با تمام ظرفیت موجود حمایت کردیم.

فضیلت بیان کرد: دو نفر بر اساس انتخابات و مقررات به عنوان بازرس انتخاب شدند و بازرسان قانونی عملکرد خانه مطبوعات را به نقد کشیدند و وظیفه خود را انجام دادند و این بازرسان قانونی در فرآیند قانونی مجمع عمومی تشکیل دادند و اعضای مجمع به استعفای دو نفر از اعضای هیات مدیره و عزل باقی اعضای هیات مدیره رای مثبت دارند.

وی تاکید کرد: ما باید به قواعد و قانون اعترام بگذاریم و به جای شعار دادن، به قانون پایبند باشیم و در چهارچوب قانون حرکت کنیم و قرار نیست به هر قیمتی در مسئولیتی قرار بگیرم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در خصوص برداشت از حساب خانه مطبوعات توسط اعضای عزل شده هیات مدیره این خانه گفت: نباید این اتفاق می‌افتاد و رسیدگی و پیگیری موضوع در حیطه کاری بازرسان خانه مطبوعات استان است زیرا فعالیت بازرسان تا برگزاری انتخابات برای انتخاب اعضای جدید هیات مدیره به قوت خود باقی است و این افراد در برابر اتفاقات خانه مطبوعات وظیفه نظارتی خود را می‌توانند اجرا کنند.

فضیلت تاکید کرد: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ناظر است و اقدامات نظارتی خود را انجام خواهد داد و بازرسان می‌توانند با پیگیری قضایی، موضوع را پیگیری کرده و همکاری لازم را با دستگاه قضایی انجام خواهیم داد.

وی اضافه کرد: هر کسی بعد از عزل و یا استعفا اجازه دخل و تصرف در مسائل مالی را ندارد و اگر طلبی را هم داشته و هزینه‌هایی را انجام داده‌اند باید با هماهنگی و طی اصول و مقررات اداری نسبت به برداشت از حساب اتفاق بیافتد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان درباره برنامه این اداره برای روز خبرنگار، تصریح کرد: در حال حاضر همکاران در حال دریافت پیشنهادهایی هستند و اگر پیشنهاد متفاوتی از سال گذشته ارائه شود آن پیشنهاد بررسی و در صورت مطلوب بودن اجرایی خواهد شد.

فضیلت گفت: از تمامی دستگاه‌هایی که در حوزه تقدیر از خبرنگاران ورود می‌کنند خواسته شده در روز 17 مردادماه برنامه‌ای تحت عنوان تقدیر از خبرنگاران اجرا نکنند و برنامه‌های خود را به روزهای دیگر موکول کنند تا تداخل و تشکیکی در اجرای برنامه روز خبرنگار توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ایجاد نشود.

وی در پایان ابراز کرد: برای پالایش خبرنگارانی که باید تجلیل شوند اگر تا روز خبرنگار شاهد تشکیل هیات مدیره خانه مطبوعات جدید نباشیم مجموعی از خبرنگاران را برای این امر انتخاب خواهیم کرد تا به اداره‌کل مشورت داده و کمک‌رسان باشند هر چند که اداره‌کل لیست پالایش شده‌ای را در اختیار دارد که سعی خواهد شد برنامه مناسبی برای روز خبرنگار اجرا شود./فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر