محسن تربتی نژاد رسما از سوی استانداری گلستان ردصلاحیت شد+سند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 206 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:22 ب.ظ، یکشنبه، 5 آذر، سال 1396 نظرات بدون نظر

محسن تربتی نژاد فرزند نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی که منتخب شهرداری کردکوی بود رسما از سوی استانداری گلستان رد صلاحیت شد.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا؛ پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در تاریخ 29 اردیبهشت ماه 96 در سراسر کشور برگزار شد.

این دوره از انتخابات نیز همزمان با سراسر کشور در شهرستان کردکوی برگزار شد که پس از برگزاری آن منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کردکوی مشخص شدند.

محمدرضا شریف موسوی، امید دانشیار، رضا روشناسان، امیرقاسمی و رسول فیروزیان پنج نفر نخست پنجمین دوره انتخابات شورای شهر کردکوی را تشکیل دادند.

پس از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه، امید دانشیار بعنوان رئیس، امیر قاسمی بعنوان نائب رئیس و محمدرضا شریف موسوی بعنوان خزانه دار پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کردکوی منصوب شدند و رضا روشناسان و رسول فیروزیان نیز بعنوان عضو در کابینه پنجم شورای شهر قرار گرفتند.

ترکیب اعضای شورای شهر کردکوی در همان ابتدای راه بصورت سه به دو شکل گرفت؛ یعنی امید دانشیار، امیر قاسمی و محمدرضا شریف موسوی که از یک طیف سیاسی بودند در یک گروه قرار گرفتند و رضا روشناسان و رسول فیروزیان نیز در طرف دیگر این کابینه قرار گرفتند.

اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کردکوی در نخستین اقدام خود انتخاب شهردار جدید را کلید زدند.

انتخاب شهردار با پیگیری های بسیار زیادی اعضای شورای شهر کردکوی آغاز شد اما این آغاز سر و صدای بسیار زیادی را به همراه داشت.

هیئت رئیسه شورای شهر کردکوی که متشکل از امید دانشیار، امیر قاسمی و رسول فیروزیان بود پس از برگزاری جلسات متعدد معرفی کاندیداهای مختلف در نهایت با بر روی محسن تربتی نژاد فرزند نماینده مردم گرگان و آق قلا به اجماع رسیدند و وی را بعنوان گزینه نهادی خود پیشنهاد کردند.

پیشنهاد این گزینه از سوی سه عضو شورای شهر کردکوی اعتراض دو عضو دیگر طیف مقابل شورا و هجمه بسیار سنگین فعالان سیاسی، اجتماعی، رسانه ای و عامه مردم را به همراه داشته است.

اما پس از کش و قوس های قراوان در نهایت فرمانداری کردکوی نیز بدون اعمال نظر و بررسی، صورتجلسه انتخاب شهردار را بدون 2 امضای اعضای شورای شهر کردکوی برای تعیین تکلیف و تصمیم‎گیری به استانداری ارسال کرد.

دفتر شوراهای استانداری گلستان نیز پس از طی مدت 10 روز پرونده را دوباره به فرمانداری کردکوی برگشت داد تا نسبت به تعیین حداقل یک امضاء از 2 امضاء افراد معترض شورا اقدام کند.

قرار بود براساس صحبت‎ها در جلسه تعیین و تکلیف انتخاب شهردار اعضای شورای شهر نسبت به انتخاب سرپرست و یا باقی‌‎ماندن آن در جلسه چند هفته گذشته شورای شهر اقدام کنند و حال پس از گذشت تقریبا 10 روز از این ماجرا و پایان‌یافتن وقت قانونی در صحن علنی شورای شهر کردکوی، استعفاء شهردار جوان از سوی محمدرضا شریف موسوی مطرح شد.

محمدرضا شریف موسوی با این اقدام خود دست رد بر سینه دو عضو هم طیف خود زده و دست دوستی و همراهی به دو عضو طیف مقابل یعنی رضا روشناسان و رسول فیروزیان داد.

و اما امروز پس از گذشته چند روز خبری در شبکه های اجتماعی منتشر شد که خبر از رد صلاحیت محسن تربتی نژاد فرزند نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی می دهد.

در متن نامه ارسالی از سوی استانداری گلستان به شورای شهر کردکوی آمده است: 

هر پنج عضو شورای شهر کردکوی نیز در جلسه قبلی شورا شهرام شمالی سرپرست سابق شهرداری کردکوی را که زمان سرپرستی آن به اتمام رسیده بود کنار زده و بهروز کوه نشین را به مدت سه ماه بعنوان سرپرست جدید شهرداری کردکوی انتخاب کردند.

شورای پنجم همچنان در جست و جوی شهردار جدید دست و پا می زند. باید دید آیا اعضای شورای اسلامی شهر کردکوی که بعنوان نمایندگان مردم شهر کردکوی هستند می توانند تا رسیدن سال جدید شهرداری باتجربه، کارآمد، بااخلاق و متخصص برای کردکوی انتخاب کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر