«محمد خانی»؛ جانباز شیمیایی و نخبه مخابراتی دفاع مقدس به کاروان شهدا پیوست
تعداد بازدید تعداد بازدید: 211 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:07 ب.ظ، چهارشنبه، 6 خرداد، سال 1394 نظرات بدون نظر

محمد خانی، جانباز شیمیایی، یکی از نخبگان مخابراتی و راداری هشت سال دفاع مقدس و از محافظان امام راحل(ره) بامداد امروز دعوت حق را لبیک گفت و به‌سوی یاران شهیدش پر کشید.

139403061325354285378753.pngبه گزارش سرویس ایثار و شهادت رادکانا، جانباز شیمیایی «محمد خانی» ساعات نخستین بامداد امروز چهارشنبه 6 خرداد ماه 94 دعوت حق را لبیک گفت و به‌سوی یاران شهیدش شتافت.

محمد خانی فرزند اسماعیل که از نخبگان مخابراتی و راداری هشت سال دفاع مقدس بود و یکی از محافظان امام راحل(ره)، در شلمچه شیمیایی شده و بارها جانبازی را در سال‌های 61 و 62 به‌خاطر اصابت ترکش‌ها نیز تجربه کرده بود. عوارض گازهای شیمیایی او را به سه سرطان روده، ریه و خون مبتلا کرده بود که سرانجام بعد از شیمی‌درمانی‌ها و معالجات مختلف، پزشکان متخصص اعلام کردند که دیگر ادامه درمان او امکان‌پذیر نیست. دو هفته آخر حیات خود را در خانه‌اش سپری کرد تا اینکه امروز پس از تحمل سا‌ل‌ها رنج ناشی از مجروحیت شیمیایی به کاروان شهدا پیوست.

جانبازی و شهادت این مجروح شیمیایی توسط سپاه پاسداران تأیید شده است و پرونده او برای احراز شهادت در بنیاد شهید و امور ایثارگران در دست بررسی است.

مراسم تشییع پیکر مطهر این جانباز شهید، فردا پنج‌شنبه، ساعت 8:30 با حضور دوستان، همرزمان و خانواده شهدا از مقابل درمانگاه فاطمه الزهرا(س) در شهرک شهید محلاتی آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر