محیط زیست گلستان؛ هر روز نا امن تر از دیروز + تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 634 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:06 ق.ظ، سه شنبه، 6 اسفند، سال 1392 نظرات بدون نظر

بعد از کتک کاری و مجروحیت شدید دو محیط بان گلستانی در جنگل آهنگر محله گرگان شامگاه گذشته محیط بانان جنگل گلستان لاشه یک آهو را در جنگل گلستان کشف کردند .

radkanaبه گزارش رادکانا، در روزهای واپسین سال 92 اخبار ناگواری از حوزه محیط زیست استان به گوش می رسد، محیط زیستی که امروز بستری خطرناک و پر دلهره برای موجوداتی که در آن زیست می کنند و مردمی که دلسوز محیط زیست هستند، شده است .

2 تن از محیط بانان شهرستان گرگان، ساعت 16 جمعه (2 اسفند) در حال گشت و کنترل در منطقه نوهور(نهرو) آهنگر محله بودند که متوجه صدای تیراندازی در محل شدند که پس از مراجعه محیط بانان به این محل، شکارچیان غیرمجاز با کارد و تبر با ماموران محیط بان محیط زیست درگیر و هر دوی آنان را مورد ضرب و جرح قرار داده و زخمی کردند.

در این بین محمدعلی تمسکنی و مهدی مجنی پور از ناحیه بدن و شش زخمی شدند و مورد عمل جراحی قرار گرفتند، که یکی از آنها در حال حاضر در بخش icu و دیگری در بخش بیمارستان پنجم آذر گرگان بستری هستند و حکم جلب این شکارچیان غیرمجاز و ضاربان جلب و در حال طی مراحل قانونی قرار دارد.

همچنین شامگاه گذشته 4 اسفندماه محیط بانان اداره پارک ملی گلستان، در ماموریت گشت و کنترل، پس از شنیدن صدای تیر از حاشیه جاده آسیایی در نزدیکی دشت آهوخیز میرزابایلو پارک ملی گلستان، یک دستگاه خودرو 206 را مشاهده کردند .

به راننده خودرو اخطار ایست دادند که راننده بدون توجه به هشدار محیط بانان با بجا گذاشتن لاشه یک راس آهو، از صحنه تیر اندازی متواری و ماموران پس از تعقیب و گریز فراوان موفق به دستگیری متخلفان نمی شوند.

متخلفان فراری و همچنین شماره خودرو آنها در اختیار مقامات قضایی قرار گرفته تا اقدامات لازم برای دستگیری آنها انجام پذیرد.

دو هفته پیش نیز دو نفر متخلف با تیراندازی و کشتن یک راس آهو در حاشیه جاده آسیایی پارک ملی گلستان با مشاهده ماموران گریختند.

حدودا یک ماه پیش بود که قتل عام وحشیانه پرندگان در سواحل دریای خزر در رسانه های استانی و کشوری خبر ساز شده و بود که تصاویر آن موجب اندوه دلهای مخاطبین این تصاویر می شد.

همچنین منابع خبری از شکار پرندگان در مناطق ممنوعه سواحل بندرترکمن و گمیشان و شبه جزیره میانکاله خبر می دهند که با این اوصاف به نظر می رسد محیط زیست استان و موجودات خدادادی در معرض جدی مخاطرات محیطی قرار دارند .

نکته ای که اینجا مهم بنظر می رسد اینست که بخشی از این تهدیدات شاید به منظور تامین مایحتاج زندگی و انگیزه های مالی باشد اما بخشی دیگر مربوط به تفریح و لذت بردن از شکار است که برخی مرفهین بی درد را با ماشین های شیشه دودی به مناطق ممنوعه می کشاند .

به هر حال می طلبد دادستان مرکز استان و مراجع قضایی احکام شدیدی علیه این خطرآفرینان عرصه محیط زیست اعمال کنند تا بیش از این شاهد اینگونه رفتارهای نامناسب علیه طبیعت نباشیم .

بخاطر بدیهای ما در حق طبیعت است که طبیعت نیز با ما نامهربان شده و از نعمت باران های الهی نیز محروم هستیم و برفی که باید موجب شادمانی ما باشد متاسفانه 180 میلیارد تومان خسارت بر جای می گذارد، پس بیاییم با موجودات خداوندی مهربان باشیم و همه چیز را فدای منافع و لذتهای زودگذر دنیا نکنیم و بخاطر چند حیوان و لذت بردن از شکار، برادران خودمان را با تبر زخمی نکنیم که چشمان کودکی در این روزهای مانده به عید منتظر دستان گرم پدر است .

6

18

346644 450

346645 376

IMAGE635288339546667158

index

in111dex

ارسال نظر