مداحان جوان از مداحان ارزش گرا الگو بگیرند/مداحان در جامعه الگوی جوانان هستند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 346 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:56 ب.ظ، شنبه، 10 مهر، سال 1395 نظرات بدون نظر

رئیس کانون مداحان شهرستان کردکوی گفت: مداحان جوان، از مداحان ارزش گرا الگو بگیرند، مداحان باید از رفتار های طرب انگیز، غنایی و رفتار هایی که سبب خارج شدن جوانان از مسیر دین می شود، خودداری کنند.

???????????????????????????????به گزارش رادکانا، سید مرتضی سادات حسینی رئیس کانون مداحان کردکوی در گفتگو با خبرنگار ما، با تأکید بر رعایت شئونات اسلامی در مداحی گفت: بعضی اعتقادات نادرست و بیان خرافات موجب کاستن از ارزش و جایگاه ممدوح می شود بنابراین باید از بیان هرگونه اعتقادات نادرست و خرافه گویی در مداحی ها جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه عزاداری واقعی ماه محرم و مناسبت های سوگواری خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) باید صادقانه و بدون خرافه باشد، گفت: محرم را باید به معنای واقعی و به دور از خرافات و احساسات غلط درک کرد و تلاش شود برنامه هایی که در ایام سوگواری امام حسین (ع) اجرا می شود، آموزنده باشد.

رئیس کانون مداحان کردکوی همچنین با اشاره به اینکه، مداحان باید متناسب با اهداف قیام امام حسین (ع) و ارزش ها اشعار را بیان کنند، ابراز داشت: مداحان جوان، از مداحان ارزش گرا الگو بگیرند، مداحان باید از رفتار های طرب انگیز، غنایی و رفتار هایی که سبب خارج شدن جوانان از مسیر دین می شود، خودداری کنند.
این پیر غلام حسینی در ادامه با بیان اینکه رعایت ادب در برخورد با مردم و دوری از حسد نسبت به یکدیگر از جمله وظایف یک مداح است، گفت: مداحان در جامعه الگوی جوانان هستند، از این رو باید بسیار مراقب رفتار و گفتار خود باشند.

سادات حسینی در خاتمه به سوء استفاده دشمن از آسیب های عزاداری اشاره کرد و یاد آور شد: آسیب های عزاداری سبب فراموشی فلسفه اصلی قیام امام حسین(ع) می شود، بنابراین باید مراقب بود و اجازه نداد دشمنان با القای افکار التقاطی و انحرافی اندیشه های غربی را در آئین هی عزاداری رواج دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر