مدعیان مدیرت نظام اسلامی، از جلادان دهه ۶۰ دفاع نکنند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 93 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:08 ق.ظ، شنبه، 20 خرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا به نقل از صبح توس؛ آیت الله سیداحمد علم الهدی، خطیب جمعه مشهد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی به سوره کهف اشاره کرد و گفت: ذات مقدس پروردگار می‌فرماید «وقتی که ملائکه در برابر آدم سجده کرده و شیطان از این امر و […]

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا به نقل از صبح توس؛ آیت الله سیداحمد علم الهدی، خطیب جمعه مشهد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی به سوره کهف اشاره کرد و گفت: ذات مقدس پروردگار می‌فرماید «وقتی که ملائکه در برابر آدم سجده کرده و شیطان از این امر و فرمان الهی تمرد ورزید نتیجه این تمرد از فرمان حق، فسق و خروج از امر پروردگار شد».

وی با اشاره به این نکته که در جامعه به هر جریان ضدارزشی، فاسق و به هر حرکت ناهنجاری نیز عنوان فسق گفته می‌شود، بیان کرد: در حالی که معنای فسق یک معنای خاص است و هر گناهکاری فاسق و هر که از وی عمل ناهنجاری سر می‌زند فاسق به صورت مطلق نیست.

امام جمعه مشهد بهترین معنا برای فسق و فاسق را خروج از حاکمیت خواند و ادامه داد: در اصطلاح سیاسی، وقتی بنا شد انسان‌هایی که در یک کشور هستند از تحت حاکمیت خارج ‌شوند و اندیشه و روش و عملیاتشان برخلاف جریان حاکم شود، خروج از حاکمیت صورت گرفته و بهترین معنا برای خروج از حاکمیت، همان معنای سرکشی و طغیان است.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه شیطان از حاکمیت خارج شد، گفت: هر گناهی فسق نیست و گناهی که برحسب یک لغزش از انسان سر بزند یا ناشی از غریزه باشد، فسق نیست.

وی با اشاره به سیره امام حسن مجتبی(ع) تصریح کرد: هنگامی که وجود مقدس فاطمه زهرا(س) به وجود مقدس امام حسن(ع) باردار بودند جنگ احد درگرفت و در جریان این جنگ و حمله خالدبن ولید، عده‌ای از مسلمانان فرار کردند و برای توجیه فرار خود شایعه کردند پیامبر(ص) کشته شده است.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه صدیقه اطهر(س) گمان بردند چنانچه پیامبر شهید شده یقیناً علی(ع) نیز شهید شده، افزود: ایشان با همان وضعیت به میدان جنگ احد رفت، وقتی وارد میدان احد شدند شاهد بودند که بدن مبارک حضرت علی(ع) غرق در خون است، حضرت ذوالفقار خون آلود را به صدیقه اطهر(س) دادند تا آن را تطهیر کند و این عمل وضعیت روحی حضرت زهرا(س) را دگرگون کرد و تمام این حالات طی وراثت انفعالی به امام حسن(ع) منتقل شد.

وی تصریح کرد: روز جنگ جمل نیز حضرت شمشیر را به محمدبن حنفیه دادند؛ زیرا جنگ را مسلمانان به پیروزی رسیده بودند، حضرت خواستند جنگ خاتمه یابد و شمشیر را به محمدبن حنفیه دادند و حنفیه نیز حمله کرد؛ اما کاری از پیش نبرد و با دست خالی بازگشت و سپس کار را به امام حسن مجتبی(ع) سپردند و جنگ توسط ایشان خاتمه یافت.

عده‌ای مدعی هستند زورمان به آمریکا نمی‌رسد، پس صلح کنیم!

خطیب جمعه مشهد مقدس یادآوری کرد: عده‌ای می‌گویند ما امروز زورمان به آمریکا نمی‌رسد، بنابراین رها کنیم؟ مگر امام حسن(ع) اینگونه کرد؟ ایشان خواستند جریان اسلام را برابر اموی حفظ کنند تا جریان قدرت یاب اموی بر سرنوشت اسلام مسلط نشود.

آیت الله علم الهدی گفت: همان گونه که در زمان امام حسن(ع) عده‌ای به دنبال قدرت بودند، امروز هم جریان‌هایی سیاسی قدرت یاب هستند و همه هستی انقلاب و اسلام را به حراج می‌گذارند تا خودشان قدرت را به دست بگیرند و رقیب را کنار بگذارند و به جایی می‌رسند که از ناپاک‌ترین جریان‌هایی که در تاریخ این کشور به وجود آمده که همان جریان منافقین است دفاع می‌کنند تا یک اردوکشی از بی‌دین‌ها درست کنند و قدرت را به دست بگیرند.

وی ضمن بیان این نکته که شما که مدعی مدیریت این نظام هستید باید مدافع شهید و خط شهادت باشید، خطاب به این افراد اضافه کرد: مدافع جلاد شدید و از منافق و جلاد دفاع می‌کنید؟ این منافقان جنایات زیادی کردند و در عملیات مرصاد وقتی وارد اسلام آباد غرب شدند، همه مریضان بیمارستان را قتل عام کردند. حالا شما مدافع آنها شدید؟!.

مدعیان مدیرت نظام اسلامی، از جلادان دهه 60 دفاع نکنند

عضو خبرگان رهبری بیان کرد: 30 سال قبل در عملیات مرصاد به وسیله منافقان یک عزیزی به نام رضا تیموری به شهادت رسید و بعد از 30 سال برادرش مقابل داعشی‌ها در مجلس ایستاد و مقاومت کرد و 10 تیر نیز خورد و این خانواده برای دومین بار بعد از 30 سال دومین فرزندشان در ترور شهید شد و دشمن ثابت کرد این مردم همان مردم هستند.

آیت الله علم الهدی با اشاره به این موضوع که داعش مولود نامشروع منافقان است؛ اما نسل سوم انقلاب برابر اینها ایستاده است و تفاوتی با نسل دوم بعد از 30 سال نداند، گفت: دلداده انقلاب این عناصر ایثارگر هستند و این درست نیست که کسانی که مدعی مدیریت نظام هستند از جلادهای سال 60 دفاع کنند تا فقط قدرت را به دست بگیرند و رقیب را کنار بزنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر