مدیر عامل مجتمع غنی‌سازی نطنز اخراج شد / غنی‌سازی ۲۰ درصد تعلیق شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 515 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:21 ب.ظ، دوشنبه، 30 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

پس از عزل و نصب های متعدد در دولت یازدهم و ایستادگی ۸ ساله ملت ایران در مقابل تهدید های داخلی و خارجی دشمن در خصوص عقب نشینی از خواسته های هسته ای ایران، مدیر عامل مجتمع غنی‌سازی نطنز اخراج شد.

thumb287-bae563de95d56e9b16d5d4b7545723b9به گزارش رادکانا، پس از عزل و نصب های متعدد در دولت یازدهم و ایستادگی 8 ساله ملت ایران در مقابل تهدید های داخلی و خارجی دشمن در خصوص عقب نشینی از خواسته های هسته ای ایران، مدیر عامل مجتمع غنی‌سازی نطنز اخراج شد.

بر اساس این گزارش وی سوابقی از جمله عضویت در تیم غنی سازی 3.5 درصد، مدیر پروژه غنی سازی 20 درصد، مدیر راه اندازی مجتمع غنی سازی شهید علی محمدی (فردو) را در کارنامه خود دارد.

این در حالی است که صبح امروز بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی وارد ایران شدند تا بر اجرای تعهدات ایران در توافقنامه ژنو نظارت کنند.

همچنین از صبح امروز همزمان با بازدید بازرسان اژانس از تأسیسات نطنز، تعلیق غنی سازی 20 درصد شروع شد.

ساعتی پیش بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی تأسیسات نطنز را به سوی فردو ترک کردند.

 

این در حالی است که پیش از این سخنگوی “کاترین اشتون” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  گفته بود، اجرای بندهای توافقنامه ژنو بین ایران و کشورهای گروه 1+5 به صورت همزمان صورت می گیردغ یعنی همزمان با دسترسی بازرسان آژانس به نطنز و فردو، غنی سازی 20 درصد به حالت تعلیق در می آید.

این سوال مطرح است که چرا با ورود بازرسان آژانس به ایران و پس از بازدید از مجتمع نطنز، این اتفاق افتاد؟

لازم به ذکر است پیش از این پدر شهید احمدی روشن نسبت به اخراج دوستان شهید احمدی روشن هشدار داده بود. / دانا

ارسال نظر