مراسم دسته روی بمناسبت شهادت امام جعفرصادق (ع) در کردکوی برگزار شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 751 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:50 ب.ظ، دوشنبه، 11 شهریور، سال 1392 نظرات یک نظر

مراسم دسته روی ویژه سالروز شهادت ششمین ستاره تابناک امامت و ولایت، حضرت امام جعفر صادق (ع) صبح امروز با حضور مردم خداجوی و مومن شهرستان کردکوی با شکوه خاصی برگزار شد.

IMG_0001به گزارش خبرنگار رادکانا، مردم مومن و خداجوی شهرستان کردکوی با برپایی مراسم دسته روی و سوگواری در سالروز شهادت بنیانگذار مکتب جعفری، ارادات خود را به خاندان اهل بیت (ع) نشان دادند.

در این مراسم که از ساعت 11:30 صبح امروز از مقابل مسجد جامع شهر کردکوی به طرف گلزار شهدا کردکوی برگزار شد دوستداران و عاشقان ولایت و امامت این روز عزیز را عزاداری کرده و ارادت خود را به این امام عزیز نشان دادند.

هیأت های مذهبی در برخی از روستاهای شهرستان کردکوی دیروز و امروز اقدام به برپایی مراسم دسته روی به صورت رنجیر زنی و سینه زنی کردند و به این طریق سرسپردگی خود را به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نشان دادند.

با هماهنگی هیات های مذهبی شهری، مراسم عزاداری و سوگواری در برخی از اماکن مذهبی همچون مقابر امام زادگان و مساجد نیز در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) برگزار شد.

لازم بذکر است مردم مومن و ولایتمدار شهرستان کردکوی و روستاهای تابعه استقبال مناسبی از این مراسمات در این روز عزیز کردند و این روند در حال افزایش می باشد.

گلستان بلاگ می گوید:

با تشکر از مطلب خوبتان.
مطلب شما با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشر شد.
گلستان بلاگ منتظر مطالب شماست.
http://golestanblog.ir/?p=7539

ارسال نظر