مراسم دسته روی عزاداران هیئت منتظران مهدی (عج) محله ولاغوز+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,311 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:47 ب.ظ، پنج شنبه، 14 فروردین، سال 1393 نظرات بدون نظر

مردم ولایتمدار و غیور محله ولاغوز همزمان با سالروز شهادت ام ابیها، صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا(س) دخت نبی مکرم اسلام دسته روی و سینه زنی کردند.

IMG_0023به گزارش خبرنگار رادکانا، نخستین ستاره ای بودی که در عرش به خورشید نبوت رسیدی؛ ستاره ای نیلی به رنگ جراحت آسمان و زخم زمان.

ای ام ابیها! ای مهربان ترین مادر، حبیبه حق و شفیعه ی حشر، پدر و مادرم فدای دست های مهربانت باد؛ تو محور آسمان ایثاری و اولین علت خلقت.

ای مادر رسالت و همتای ولایت؛ به روزهایی می اندیشیم که پس از واقعه ی عظیم غدیر، همراه با حسنین به خانه های اهل مدینه می رفتی و با بیان وحیانی خویش حجت الهی را بر غافلان، تمام می کردی و بدین سان از آغاز، حمایت از ولایت، سرلوحه خصایل آسمانی ات بود.

IMG_0008

غبار غم از سیمای زیبای علی می زدودی و بر زخم های فزون از ستاره پیکرش که نشان از رزم با باطل داشت، مرهم می نهادی. فتوحات مولا، رهین مهربانی توست.

هنوز خطابه های رسایت سراج راه مجاهدان است و بر آفاق تاریخ می تابد.

پاره تن رسول یار بودی و یگانه یاور یکتا، امیر عاشقان؛ تلألؤ ذوالفقار علی، وامدار عزم و عزت تو بود.

آنگاه که بر بی بصیرتان و دنیا پرستان غضب می کردی، غضبناکی آفریدگار قادر، آشکار می شد.

رضای تو رضای حق بود و با خرسندی ات، تمامت اهل عرش و ساکنان قدس، قرین شعف می شدند.

یا زهرا (س) در ایام شهادتت دلهایمان را به سوی بقیع پر داده ایم…

IMG_0011

مردم ولایتمدار و غیور محله ولاغوز همزمان با سالروز شهادت ام ابیها، صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا(س) دخت نبی مکرم اسلام دسته روی و سینه زنی کردند.

مردم محله ولاغوز شهرستان کردکوی با وجود ادامه بارش بهاری در شهر، از مقابل مسجد جامع محله ولاغوز تا مزار شهدای شهر کردکوی را به در غالب دسته روی به سینه زنی و سوگواری پرداختند و عزاداری فاطمی خود را پرشورتر از گذشته انجام دادند و با ذکر «یا فاطمه» همنوا با غم جانکاه امیرالمؤمنین(ع) بر سر و سینه ‌زدند.

عاشقان ام‌ ابیها(س) در سطح شهر سیاه‌ پوشان و با دل‌ هایی مالامال از اندوه مصیبت عظمای شهادت ریحانه رسول(ص) یک‌ صدا «یا اباصالح المهدی(عج)» را فریاد زدند تا با ظهور حضرتش انتقام مظلومیت و سیلی مادر را از ظالمان بستانند.

IMG_0005IMG_0009IMG_0012IMG_0015IMG_0016IMG_0017IMG_0026IMG_0030IMG_0033IMG_0037IMG_0042---Copy

 

ارسال نظر