مراسم شعرخوانی منطقه‎ای فجر در گرگان آغاز شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 599 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:59 ب.ظ، دوشنبه، 23 بهمن، سال 1391 نظرات بدون نظر

مسئول روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از آغاز به کار مراسم شعرخوانی منطقه‎ای فجر از دقایقی پیش در تالار فخرالدین اسعد گرگانی همزمان با هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر خبر داد.

13910830000514_PhotoAعلی کبیر عصر امروز در حاشیه کارگاه نقد شعر در تالار فخرالدین اسعد گرگانی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران استان اظهار داشت: مراسم شعرخوانی منطقه‎ای برای نخستین‌بار در کشور در هفت استان به مدت یک روز برگزار می‎شود.

وی ادامه داد: براساس دستورالعمل ابلاغی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از هر استان چهار شاعر (یک شاعر پیشکسوت و سه شاعر جوان) در مراسم شعرخوانی منطقه‎ای فجر حضور می‎یابند.

مراسم شعرخوانی فقط به خواندن شعر اختصاص دارد

مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان خاطرنشان کرد: در این مراسم، شعرا اشعار خود را با موضوعات مربوط به دهه فجر همچون استکبارستیزی، عدالت‎خواهی، مقاومت و تمامی موضوعات متناسب با آرمان‎های انقلاب اسلامی قرائت می‎کنند.

به گفته کبیر، مراسم فوق فقط به خواندن شعر اختصاص داشته و با وجود جشنواره شعر فجر، آثار ارائه شده مورد قضاوت داوران قرار نمی‎گیرند.

وی تصریح کرد: قبل از برگزاری مراسم شعرخوانی کارگاه آموزشی، نقد و بررسی شعر با حضور شعرای چهار استان گلستان، مازندران، گیلان و سمنان برگزار می‎شود.

در کارگاه شعرا اشعار یکدیگر را نقد می‎کنند

مسئول روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان عنوان کرد: در این کارگاه، شعرا با حضور استاد صاحب‌نظر در فضای صمیمانه به نقد اشعار یکدیگر می‎پردازند.

کبیر یادآور شد: به منظور ارائه قابلیت‎ها و توانمندی‎های شعر گلستان در بخش دانشجویی از انجمن‎های ادبی و دانشجویان استان برای حضور در مراسم شعرخوانی دعوت به عمل آمد.

وی اضافه کرد: برای حضور شعرای دانش‌آموز استان، هماهنگی‎های لازم با سازمان دانش‌آموزی و اداره‌کل آموزش و پرورش گلستان به عمل آمد.

مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: بخشی از مراسم شعرخوانی منطقه‌ای فجر در گرگان به خواندن دکلمه و شعر توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اختصاص دارد.

لازم به ذکر است، کارگاه نقد شعر با حضور شعرای پیشکسوت و جوان گلستان، مازندران، گیلان و سمنان قبل از برگزاری مراسم شعرخوانی منطقه‎ای و همزمان با هفتمین جشنواره بین‎المللی شعر فجر در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.

منبع: فارس

ارسال نظر