مراسم عزاداری و سوگواری شهادت حضرت فاطمه (س) در مسجد جامع کردکوی برگزار شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 736 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:37 ب.ظ، پنج شنبه، 14 فروردین، سال 1393 نظرات بدون نظر

همزمان با شهادت جانسوز ام ابیها سیده نساء العالمین حضرت زهرا(س)، مراسم سوگواری و عزاداری آن بانوی یگانه عالم، در مسجد جامع شهرستان کردکوی برپا شده است و حجت الاسلام فراتی ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت در این مراسم به ذکر مصیب حضرت فاطمه(س) پرداخت.

IMG_0166به گزارش خبرنگار رادکانا، امروز خورشید از سمت خانه علی(ع) غروب می‌کند؛ زهرا (س) خسته از جور نامردان زمان حیات را بدرود می‌گوید و خانه حیدر را در غمی ناتمام فرو می‌برد.

امشب چه داستان تلخی در خانه علی(ع) روایت می شود، داستان بانویی که اگر چه بازویش کبود و پهلویش شکسته بود اما هیچ گاه نگذاشت ناله هایش دردی مضاعف بر دل علی(ع) باشد.

امشب علی(ع) در حین غسل دادن حقیقت مظلومیت فاطمه(س) را بیش از پیش درمی یابد و زیر لب داستان مهربانی همسری را زمزمه می کند که هرگز نگذاشت نامردمی و سختی پشتش را خم کند.

زین پس علی(ع) تکیه گاهی چون فاطمه(س) را کجا بیابد؟

اما زین پس علی(ع) تکیه گاهی چون فاطمه(س) را کجا بیابد و کجا چون اویی را صبور و مهربان و باگذشت پیدا کند، اویی که بخشنده بود و صبور، خیرخواه بود و با حیا، شجاع بود و تسلیم فرمان خدا و ….

دیگر از امروز علی(ع) ناگزیر است سر در چاه کند و درد و دل خویش با چاه بازگو کند چرا که هیچ کس برای او محرمی چون زهرا(س) نمی‌شود.

امروز جهانی در فقدان کوثر نبی(س) به سوگ نشسته اند…

اما داغ زهرای اطهر(س) تنها علی(ع) را اندوهگین و بی تاب نکرده است و امروز شیعیان در فراق کوثر نبی(س) به سوگ نشسته اند و در غم فراق بانوی بی نشان اشک ماتم می ریزند.

به همین مناسبت همزمان با شهادت جانسوز ام ابیها سیده نساء العالمین حضرت زهرا(س)، مراسم سوگواری و عزاداری آن بانوی یگانه عالم، در مسجد جامع شهرستان کردکوی برپا شده است و فراتی حجت الاسلام  ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت به ذکر مصیب حضرت فاطمه(س) پرداخت.

همچنین حجت الاسلام رضایی امام جمعه نوکنده دقایقی را به بیان ویژگی های شخصیتی و مظلومیت حضرت زهرا (س) پرداختند.

همچنین همزمان با شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) مراسم های متعدد سوگواری در جای جای شهرستان کردکوی برپا شده است که اکثر این برنامه ها در طول فاطمیه اول و دوم ادامه داشته است.

رمضانعلی الیاسی فرماندار کردکوی، حجت الاسلام محمودی رئیس اداره تبلیغات اسلامی، مصطفی طیبی رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی، سیدولی حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان و مردم شریف و دلداده اهل بیت (ع) در این مراسم نورانی و معنوی حضور داشتند.

ارسال نظر