مراقب حیله‎ها و تهدیدات دشمنان باشیم/ دیروز حسین‎ها فهمیده عمل کردند و امروز باید فهمیده‎ها حسینی عمل کنند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 122 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:04 ب.ظ، چهارشنبه، 27 اردیبهشت، سال 1396 نظرات بدون نظر

فرمانده سپاه نینوا گفت: اینها تاکتیک هایی است که در جنگ رفتار نظام استکباری با نظام مقدس جمهوری اسلامی تصویر شده است. این بخش از دفاع بر عهده دانشجویان و دانشگاهیان است، بر عهده انسانهای فهمیده است. اگر در دوران مقدس حسین ها فهمیده عمل کردند امروز باید فهمیده ها حسینی عمل کنند.

به گزارش سرویس جهاد و مقاومت رادکانا به نقل از تیترآزاد، مراسم بزرگداشت مدافعان حریم ولایت در سالن همایش دانشگاه آزاد آزادشهر با حضور خانواده های شهدای مدافع حرم، شهید ترمیمی و شهید غلامی و شهید ناجا شهید بیانی، با سخنرانی سردار صادقی فرمانده سپاه نینوای استان گلستان برگزار شد.

سردار رحمت ا… صادقی فرمانده سپاه نینوای استان گلستان در این مراسم ضمن عرض تسلیت به خانواده معدنچیان درگذشته، اظهار کرد: آنچه ما مردم ایران در ۳۹ سال گذشته از آن صیانت و حفاظت کردیم، اسلام ناب محمدی بود. امام خمینی (ره) این میراث بزرگ را که منبعث از حکومت رسول اکرم(ص) است به ما هدیه داد و این مردم توانستند در مقابله با همه ی دشمنی های استکبار جهانی این میراث بزرگ را پاسداری کنند.

سردار صادقی ادامه داد: دفاع از ارزش های این انقلاب دفاع از اسلام ناب محمدی در مقابل اسلام آمریکایی است و برای همین است که این همه مستکبران با این نظام دشمنی می کنند.

فرمانده سپاه نینوا افزود: ما باید با دقت به ۲ مهم بپردازیم، اولی، مراقب حیله ها و تهدیدات دشمنان باشیم و دوم اینکه حرکت رو به جلو اسلام ناب را مد نظر داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در دهه اول انقلاب دشمنان قصد ساقط کردن ساختار نظام جمهوری اسلامی را داشتند و از تهدیدات خرد، تفرقه های قومی قبیله ای، ترورها و… راه به جایی نبردن و نیز در جنگ ۸ ساله موفقیتی پیدا نکردند و از این موضوع که با جنگ سخت نظام ما را ساقط کنند پشیمان شدند.

سردار صادقی تصریح کرد: این شهدا، مردم، ایثارگران، خانواده شهدا، دعاهای مادران و همسران شهدا، آه جانسوز فرزندان شهید و این ایستادگی ملت ایران در برابر استکبار جهانی، آنها را از این تاکتیک پشیمان کرد. مردم ما در دفاع مقدس سیلی محکمی بر صورت استکبار زدند و الگویی شدند برای مردم آزادیخواه دنیا و اگر امروز بسیج مردمی عراق و سوریه نبود، کشوری بنام عراق و سوریه وجود نداشت.

a

فرمانده سپاه نینوا در سخنان خود در خصوص توطئه های استکبار خاطرنشان کرد: آیا فکر می کنید که استکبار نشسته است؟! خیر، تغییر ساختار دهه اول نظام توسط استکبار تبدیل شده است به یک راهبرد دیگر بنام تغییر رفتار و هدف تغییر رفتار همان ساقط کردن انقلاب است. آنها می خواهند با تهی کردن محتوای دینی، محتوای ارزشی و محتوای الهی، با تاکتیک نفوذ که حضرت آقا ۵، ۶ سال است بارها آن را تاکید کرده است انقلاب ما را ساقط کنند.

سخنران مراسم ادامه داد: آنها تلاش دارند با نفوذ عناصر خسته از انقلاب و نفوذ عناصر وابسته به خود در حوزه های تصمیم سازی و تصمیم گیری نظام اهداف خود را با صبوری و تغییر رفتار دنبال کنند.

وی افزود: مبارزه با این تاکتیک استکباری جهادی بالاتر از جهاد اصغر می خواهد، حضرت آقا راه را به ما نشان دادند و آن جهاد کبیر است. جهاد کبیر، عدم تبعیت از دشمن است. این نکته نکته مهمی است. ما باید در این جهاد تاکتیکهای دشمن را برآورد کنیم و بر اساس آن برآوردها عمل کنیم. مانند دفاع مقدس که با تکیه بر نیروهای جوان و تاکتیکهای داخلی بعد از برآورد تاکتیک دشمن عمل می کردیم و متخصصان نظامی جهان را شگفت زده می کردیم.

سردار صادقی اعلام کرد: باید مراکز راهبردی، که مورد هجمه دشمنان است از حضور عناصر نفوذی و وابسته پاک شود و با استفاده از ظرفیت نیروهای انقلابی و جهادی بتوانیم کشور را از گزند دشمنان حفظ کنیم.

فرماده سپاه نینوا ادامه داد: این نفوذ اهدافی را به دنبال دارد، یکی از اهدافش تضعیف گفتمان مقاومت است. اگر این گفتمان مقاومت نبود مطمئن باشید که تمام حرکتهای داعش برای جغرافیای ما برنامه ریزی شده بود و الان باید در داخل کشور با آنها می جنگیدیم.

وی افزود: این از برکات گفتمان مقاومت است که سربازان ما در هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای کشور با آنها می جنگند و از کشیده شدن جنگ به داخل کشور جلوگیری می کنند.

سردار صادقی در خصوص تغییر رفتار دشمنان بیان کرد: نوع رفتار دشمنان تغییر کرده است، با پول عربستان، تکفیری درست می شود و می آید اسلام آمریکایی در مقابل اسلام ناب محمدی قرار می گیرد. استکبار جهانی نیز می نشیند و تماشا می کند، زیرا هر دو ظرفیت اسلام است.

فرمانده سپاه نینوای گلستان در خصوص بیانات امام خامنه ای در خصوص دولت مقاومت اظهار کرد: حضرت آقا فرمودند دولت مقاومت، یعنی اقتصاد، سیاست، علم و اجتماع مقاومت، تکیه بر ظرفیتهای درونی، تکیه بر داشته ها کشور، تکیه بر نخبگان، نه نگاه به بیرون، زیرا هیچ مزیت بیرونی بدون چشم داشت در عرصه های داخلی امکان پذیر نیست.

a3

وی ادامه داد: باید دقت داشت، بخصوص دانشجویانی که آرمانهای شهدا را دنبال می کنند، باید مطالبه کنند در هیچ شرایطی گفتمان مقاومت صدمه نبیند.

سردار صادقی در خصوص ظرفیتهای داخلی اعلام کرد: ظرفیتهای نظامی که همه ی صنعتش برای خودمان است و توسط دانشجویان داخلی تولید شده است، نتیجه اعتماد به دانشمندان و دانشجویان داخل است و انتظار نداریم که این ظرفیتهای بوجود آمده، مورد هجمه افراد داخلی  و یا خدای ناکرده مورد معامله با بیگانگان قرار گیرد.

فرمانده سپاه نینوا ادامه داد: نکته دیگری که نفوذ دنبال می کند، تهی کردن ظرفیتهای داخلی از نیروهای داخلی است. نیروهایی که باور دارند اسلام را، نیروهایی که اعتماد دارند به آرمانهای شهدا، نیروهایی که برای خدمت به مستضعفین دست از پای نمی شناسند، نیروهایی که مکر وکید دشمنان را می خوانند و برای آن برنامه ریزی می کنند.

وی افزود: نکته دیگری که امام خامنه ای بر آن تاکید دارند، حوزه اقتصاد مقاومتی است. همه دانشمندان علوم اقتصاد بر این باورند که نسخه نجات بخش کشور در عرصه اقتصاد، تولید و اشتغال، اقتصاد مقاومتی است. عدم تحقق اقتصاد مقاومتی باعث می شود که ما استانی داشته باشیم که پایین ترین نرخ سرانه درآمد را داشته باشد با این وسعت بزرگ از نعماتی که خداوند به ما ارزانی کرده است. مردمی دارای معیشتی ضعیف که نمی تواند خانواده روی پای خود بایستد.

سردار صادقی در ادامه گفت: این نکته حضرت آقا در حوزه دولت مقاومت، حاکی از این است که باور کنند اقتصاد مقاومتی را و از ظرفیتهای داخلی استفاده کنند مانند دفاع مقدس که ما در هیچ جای دفاع مقدس وابستگی پیدا نکردیم. ما اعتماد کردیم به جوانان، اعتماد کردیم به دانشجو، اعتماد کردیم به دانشمندان داخلی.

فرمانده سپاه نینوا تصریح کرد: مگر این دانشمندان هسته ای از کجا بروز و ظهور کردند، از همین دانشگاه ها، باید اعتقاد کرد و باور داشت که ما می توانیم، این ظرفیتها را داریم و طبق آن عمل کنیم.

وی ادامه داد: نکته دیگری که خیلی مهم است، حوزه های نظام آموزشی کشور است. از اموزش و پرورش گرفته تا دانشگاه که سند هر دو تهیه شد اما در این مدت حرکت انقلابی برای اجرای آن نمی بینیم، اما ناگهان یک سند 2030 می آید که آقا از شورای عالی انقلاب فرهنگی گلایه می کند  که چطور از دست شما در رفته است.

سردار صادقی افزود: دشمن دارد نظام آموزشی آموزش و پرورش را که پایه نظام آموزشی است را با سند ۲۰۳۰ از بین می برد. تفکر لیبرالیستی، تفکر اومانیستی و تفکر سکولار از همان ابتدا در ذهن و جان دانش آموز ابتدایی دارد قرار می گیرد. نفوذ و تغییر رفتار یعنی این. دانش آموزی که باید الگوی رفتاری خود را شهید فهمیده قرار دهد اینچنین دارد تغییر رفتار پیدا می کند.

فرمانده سپاه نینوا در ادامه گفت: اینها تاکتیکهایی است که در جنگ رفتار نظام استکباری با نظام مقدس جمهوری اسلامی تصویر شده است. این بخش از دفاع بر عهده دانشجویان و دانشگاهیان است، بر عهده انسانهای فهمیده است. اگر در دوران مقدس حسینها فهمیده عمل کردند امروز باید فهمیده ها حسینی عمل کنند.

وی در پایان بیان کرد: ما آمده ایم تا با شهدا تجدید میثاق کنیم و بگوییم که راهی را که شما به ما نشان داده اید و آرمانهای شما را فراموش نخواهیم کرد. ما باید با دقت حرکت دشمن را دید، به آن شناخت پیدا کرد و با استفاده از ظرفیتهای درونی و با توکل به خداوند متعال و با  گوش دادن به فرمان ولی فقیهمان را انقلاب اسلامی را که راه انبیاست استمرار بخشیم.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

a1

b1

h

انتهای پیام/

ارسال نظر