مرحوم سید غدیر بنی هاشمی بالاجاده اولین اهدا کننده ی اعضا در روستای بالاجاده
تعداد بازدید تعداد بازدید: 2,362 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:56 ق.ظ، شنبه، 25 آذر، سال 1391 نظرات بدون نظر

سید غدیر بنی هاشمی بالاجاده، فرزند سید آقا، متولد دی ماه ۱۳۵۱، در هفته اخیر در اثر بیماری دیابت و عفونت داخلی، زندگیِ این دنیا را وداعی زیبا گفت. ایشان پس از فوت و با رضایت خانواده تمام اعضا و نسوج قابل پیوند او ( مغز، قرنیه چشم، کلیه، کبد، قلب و … ) را جهتِ اهدا جدا ساختند.

rrrrrبه گزارش رادکانا به نقل از سامانه اینترنتی روستای بالاجاده، سید غدیر بنی هاشمی بالاجاده، فرزند سید آقا، متولد دی ماه 1351، در هفته اخیر در اثر بیماری دیابت و عفونت داخلی، زندگیِ این دنیا را وداعی زیبا گفت و با توشه ای پربار به دیدار معبود خود شتافت.

ایشان در زمان حیات خود اقدام به ثبت نام در ” واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری” جهت اهدای اعضای خود در صورت قابل استفاده بودن پس از مرگ نمود. پس از فوت و با رضایت خانواده، ایشان را به پزشکی قانونی انتقال دادند و تمام اعضا و نسوج قابل پیوند او ( مغز، قرنیه چشم، کلیه، کبد، قلب و … ) را جهتِ اهدا جدا ساختند.

لازم به ذکر است ایشان در زمان ثبت نام، عده ای از همکاران خود را نیز با اصرار، قانع کرد که آن ها هم ثبت نام کنند. در شبِ قبل از فوت نیز در بیمارستان به صورت شفاهی به خانواده ی خود اعلام کرد که در صورت فوت، اعضای او را اهدا کنند و راضی نیست که هزینه ای دریافت کنند.

خانواده ی این عزیز، که برای کسب اجازه جهت نشر این خبر در سامانه ی اینترنتی خدمتشان رسیده بودیم، توصیه کردند که دیگر خانواده ها نیز در صورت ایجاد شرایط این چنینی، رضایت به اهدای اعضا دهند و جوانان نیز در این امر پیش قدم باشند.

عزیزانی که تمایل دارند در این فداکاری که تجارتی پرسود بین انسان و خداوند است شرکت کنند می توانند به اینجا مراجعه نمایند.

ارسال نظر