مردم روستای میاندره آب شرب غیربهداشتی مصرف می کنند/آب میاندره کلرزنی نمی شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 309 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:34 ب.ظ، پنج شنبه، 27 خرداد، سال 1395 نظرات بدون نظر

رئیس آب و فاضلاب روستایی شهرستان کردکوی گفت: مدتیست آب شرب روستای میاندره کلرزنی نمی شود و آلوده می باشد و احتمال بروز بیماری وجود دارد.

IMG_00541به گزارش سرویس سلامت رادکانا، هفته گذشته در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کردکوی که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد به موضوع مهم غیربهداشتی بودن آب شرب روستای میاندره اشاره شد و مورد بحث جدی قرار گرفت.

* بنابراین گزارش سراغ دکتر علی ساورعلیا رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کردکوی رفتیم تا با وی نیز گفتگویی داشته باشیم.

وی در این باره گفت: تنها روستایی که آب شرب آن تحویل آبفار نشده است که نگرانی های زیادی را برای ما و مردم بوجود آورده آب شرب روستای میاندره است.

ساورعلیا متذکر شد: متأسفانه آب روستای میاندره طی دو ماه اخیر کلرزنی نشده است که اگر بیماری از طریق این آب سرایت کند شاید مهار آن مشکل باشد.

* پس از انتشار این خبر در پایگاه خبری تحلیلی رادکانا سراغ رئیس آب و فاضلاب روستایی شهرستان کردکوی رفتیم تا در این خصوص نیز گفتگویی با وی داشته باشیم.

مصطفی طیبی در این باره به خبرنگار ما گفت: در سال 89 و 90 اکثر شبکه های داخلی و انشعابات روستای میاندره نصب شد ولی متأسفانه با اقبال عمومی خصوصا از سوی دهیاری و شورای اسلامی روستای میاندره روبرو نشدیم.

طیبی با بیان اینکه آب شرب تمامی روستاهای شهرستان کردکوی تحویل آبفار شد، افزود: متأسفانه در خصوص تحویل آب شرب روستای میاندره به آب و فاضلاب روستایی شاهد ممانعت دهیاری و شورای اسلامی این روستا هستیم.

وی تصریح کرد: آب شرب تمامی روستاهایی که تحت پوشش آب و فاضلاب روستای هستند در زمان های تعیین شده کلرزنی می شوند و انشعابات آنها دائما مورد رسیدگی قرار می گیرند.

مردم روستای میاندره آب شرب غیربهداشتی مصرف می کنند

رئیس آبفار شهرستان کردکوی متذکر شد: مردم روستای میاندره آب شرب غیربهداشتی مصرف می کنند که باید از سوی کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان مورد بررسی جدی قرار گیرد.

طیبی در خاتمه بیان داشت: بارها از دهیاری و شورای اسلامی روستای میاندره خواستیم که به اداره آب و فاضلاب روستایی مراجعه کنند و برای ضدعفونی آب شرب این روستا کلر دریافت کنند تا آب این روستا را ضدعفونی کنند ولی متأسفانه هیچ توجهی به درخواست ما نداشته و برای دریافت کلر به آبفار مراجعه نمی کنند.

آب شرب روستای میاندره مدتیست کلرزنی نمی شود

وی ضمن تأکید بر غیربهداشتی بودن آب شرب روستای میاندره گفت: آب شرب روستای میاندره مدتیست کلرزنی نمی شود و آلوده می باشد.

رئیس آبفار شهرستان کردکوی در خاتمه ابراز داشت: آلودگی آب روستای میاندره احتمال بروز بیماری را در این روستا افزایش می دهد لذا از دهیار و اعضای روستای میاندره تقاضا می کنیم تا همکاری لازم را با ما داشته باشند تا سلامت و تندرستی مردم این روستا به خطر نیفتد.

انتهای پیام/

ارسال نظر