“مرصاد” ؛ عملیاتی برای بر ملا شدن چهره نفاق
تعداد بازدید تعداد بازدید: 339 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:51 ق.ظ، دوشنبه، 5 مرداد، سال 1394 نظرات بدون نظر

یک فرمانده دوران جنگ تحمیلی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه عملیات مرصاد مهمترین و سرنوشت سازترین عملیات ۸ سال جنگ تحمیلی بود گفت: در این جنگ شقی ترین دشمنان ما آمده بودند تا عزت ما را به غارت ببرند.

319657به گزارش رادکانا به نقل از دانا، براساس تقسیمات انجام شده، ۴۸ ساعته به تهران خواهیم رسید… کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم در حد توان و اشل یک ابرقدرت است؛ چون فقط یک ابرقدرت می‌تواند کشوری را ظرف این مدت تسخیر کند… از پایگاه نوژه هم ترسی نداشته باشید؛ هر سه ساعت به سه ساعت دستور می‌دهم هواپیماهای عراقی بیایند و آنجا را بمباران کنند. پایگاه هوایی تبریز را هم با هواپیما هر سه ساعت به سه ساعت مورد هدف قرار خواهیم داد… علاوه بر آن، ضد هوایی و موشک سام ۷ هم که داریم..

بعد از صحبتهای مسعود رجوی و شروع حمله مجاهدین خلق به داخل کشور عملیات مرصاد با رمز “یا علی” شروع شد که نهایتا در روز سوم یعنی 5 مرداد سال 67 یگان‌های مجاهدین خلق به کلی منهدم شدند.

 

 

اصلی ترین شهید عملیات مرصاد سالها بعد در پایتخت به شهادت رسید

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه با حضور در شبکه تلویزیونی سیمای مرکز کرمانشاه زوایای مختلف عملیات مرصاد را تشریح کرد

وی در بخشی از سنان خود با تعبیری جالب توجه، شهید اصلی عملیات مرصاد را امیری عنوان کرد که سالها بعد در پایتخت به شهادت رسیده است.

سردار ریحانی با اشاره به اینکه شهید  شیرازی فرمانده عملیات مرصاد با رشادت و تدبیر کار نفاق و صدامیان را در کرمانشاه یکسره کرد، گفت: عوامل منافقین و تار و مار شدگان در عملیات مرصاد عقده اضمحلال خود را از امیر صیاد شیرازی می دانستند.

وی تصریح کرد: این عقده گشایی باعث شد تا مزدوران نفاق سالها بعد از مرصاد صیاد شیرازی را در مقابل منزلش به شیوه ای ناجوانمردانه و منافقانه به شهادت برسانند.

 

 

عملیات مرصاد مهمترین عملیات 8 سال جنگ تحمیلی/ بی انصافی کردند آنان که شاهدبودند و نگفتند

سردار عبدالرضا حاجی علیانی ظهردیروز در مراسم گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد که با حضور جمعی از مسئولین استانی و فرماندهان لشکری و کشوری، نیروهای نظامی و انتظامی, ادارات و نهادهای دولتی و غیر دولتی، خانواده شهدا و جانبازان، علما و روحانیون و مردم شهید پرور استان در محل مسجد حضرت علی اکبر (ع) شهرک فدک کرمانشاه برگزار شد به بیان مطالبی در خصوص این عملیات پرداخت.

وی گفت: بیشترین سهم را در دوران دفاع مقدس و بویژه  عملیات مرصاد متعلق به استان کرمانشاه بود بطوری که 7 تیپ از نیروهای نظامی استان منهای خود مردم در حماسه مرصاد شرکت داشتند و این در حالی است که حضور بیش از سه گردان از نیروهای نظامی یک استان در یک عملیات بی سابقه بوده است.

این فرمانده دوران جنگ تحمیلی عملیات مرصاد را مهمترین عملیات 8 سال جنگ تحمیلی عنوان کرد و گفت: در طول این 8 سال عملیاتهای زیادی انجام شد اما هیچ کدام از آنها مثل عملیات مرصاد نبود زیرا این تهاجم آخرین تیر خلاص دشمنان ما بود.

حاجی علیانی اضافه کرد: منافقین که بلقوه ترین و شقی ترین دشمنان ما هستند در این عملیات آمده بودند تا غیرت، آزادی و عزت ما را بگیرند و به نوعی سرنوشت سازترین عملیات می توان آن را نامید که با وحدت نیروهای مردمی و نظامی به ناکامی رسید.

وی وحدت بین مردم و نیروهای نظامی را تجلی گاه عزم ملی  عنوان کرد و گفت: هر کسی به اندازه توانی که داشت در این عرصه وارد شد و این بود که دشمن فهمید با زبان زور نمی تواند با این ملت صحبت کند و این مردم پای آرمانهای انقلاب و شهدای خود ایستاده است.

این یادگار دفاع مقدس در سخنانی ضمن ابراز نارضایتی از سازندگان فیلم های دفاع مقدس و نویسندگانی که کتابهای با این موضوع آثاری را منتشر کرده اند گفت: متأسفانه این اشخاص یا خیلی از مباحث را نگفته اند و یا حق مردم را پایمال کرده اند و از همه مهمتر اینکه، بی انصافی کرده اند آنان که شاهد بود اما نگفته اند.

وی خاطر نشان کرد: از نیروهای عشایر که مستقیم با منافقین در تقابل بودند تا نیروی هوایی و هوانیروز, ارتش, سپاه و مردم عادی همه درگیر شدید ترین حملات دشمنان بودند.

 

غرب با نقض پیمان بعد از توافق 598 منافقین را به کشور گسیل داد/ مقتدر ترین ارتش خاور میانه در ایران

امیر یوسف قربانی با اشاره به اینکه نفاق از زمان صدر اسلام وجود داشته است، اظهار داشت: رجوی پس از رد صلاحیت در انتخابات ریاست جمهوری با عضو گیری از میان دختران و پسران ناآگاه نسبت به تشکیل گروه علیه نظام اقدام کرد و به همراه بنی صدر به صدام پناهنده شد.

فرمانده پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه با یادآوری شباهتهای اقدام های امروز و گذشته غرب در مذاکرات و توافقنامه ها بیان کرد: همان گونه که امروز غرب حتی با پذیرش توافقنامه هسته ای از طرح گزینه نظامی نیز دم می زنند آن زمان هم با وجود پذیرش قطعنامه 598 نیروهای بعثی را تقویت و منافقین را تحریک کردند.

امیر قربانی گفت: آنان از سمت جنوب تحرکاتی را آغاز کردند و نیروهایشان را مستقر کردند و سپس منافقین از سمت غرب و در محورهای مریوان-سنندج- همدان و خسروی-قصر شیرین-کرند غرب- اسلام آباد غرب و کرمانشاه وارد خاک ایران شدند و قصد پیشروی تا پایتخت را داشتند.

وی افزود: منافقین که در سوم مرداد به گردنه چارزبر و اسلام آباد غرب آمده بودند پس از به خاک و خون کشانیدن بیمارستان اسلام آباد، با دیدن مقاومتهای مردمی، فرمانده تیپ لشکر 81 زرهی کرمانشاه را اعدام کردند.

حرکت شبانه شهید صیاد شیرازی به سمت کرمانشاه

امیر قربانی خاطر نشان کرد: در این زمان شهید صیاد شیرازی که از اقدامات منافقین مطلع شده بود شبانه به کرمانشاه آمد و به همراه نیروهایش نسبت به شناسایی منافقین اقدام کرد و پس از آن به وسیله دو هلیکوپتر کبری چندین نفربر و هلیکوپتر آنان را منهدم کرد.

شرکت 45 فروند هلیکوپتر هوانیروز در عملیات مرصاد

 فرمانده پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه با مردمی خواندن عملیات مرصاد گفت: در این عملیات حدود 45 فروند هلیکوپتر هوانیروز شرکت داشت که علیه 50 تیپ 250 نفری منافقین که مجهز به خودروهای زرهی، نفربرها و تجهیزات مدرن بودند عملیات انجام داد.

امیر قربانی عملیات مرصاد را نقطه عطفی در تاریخ هشت ساله دفاع مقدس خواند و بیان کرد: در این عملیات پنج هزار منافق به هلاکت رسید و یک هزار نفر نیز اسیر شد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هوانیروز در عملیات مرصاد از جمله شهید فرزانه افزود: بیش از 300 ساعت پرواز توسط بالگردها و هلیکوپترهای هوانیروز انجام شد که در این میان خلیان شهید صفر پایخان با دارا بودن 55 ساعت پرواز رکورد دار بوده است.

امیر قربانی با بیان اینکه 83 نفر از مهمترین خلبانان و مهندسین پرواز هوانیروز به شهادت رسیده اند، یاد و خاطره شهید شیرودی، کشوری و شمشادیان را گرامی داشت و گفت: پایگاه هوانیروز اتش 56 عملیات آفندی و پدافندی در پشتیبانی از ارتش، سپاه و بسیج انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه یادآوری جنگ و رشادتهای شهدا برای نسل جدید الزامی است افزود: برای گرامیداشت یاد وخاطره این شهدا برنامه های متنوعی از جمله یادواره شهدای خلبان، شهدای غرب در ارومیه، شهدای لرستان در این شهر و شهدای ایلام برگزار شده است.

برقراری امنیت کامل بر مرزهای کشور

فرمانده پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه از برقراری امنیت کامل در مرزهای کشور خبر داد و گفت: برخلاف دیگر کشورهای دنیا از جمله کشورهای اسلامی درگیر جنگ، در سایه برخورداری از وجود مقام معظم رهبری، امنیتی کامل بر مرزهای کشور برقرار است.

امیر قربانی عنوان کرد: داعشی ها که قصد نفوذ به میهن اسلامی ایران را داشتند به سپری آهنین به نام نیروهای ارتش و سپاه برخوردند چه اینکه در همان آن، این نیروهای بیدار نسبت به شناسایی نقاط استقرار داعشی ها با وجود اینکه آنان تا شعاع هفت کیلومتری کشور پیشروی کرده بودند زمینگیر شدند.

وی داعش را زاییده موساد و سیا خواند که درصدد نشان دادن چهره ای کریه از اسلام هستند افزود: داعش در کشورهایی که از سوی فرماندهان آنان تمایل به پذیرش آنان وجود دارد استقرار یافته است و این بر خلاف ملت ایران می باشد.

امیر قربانی با بیان ضرورت پیگیری مطالبه دیدار نماینده ای از سوی مردم کرمانشاه با مقام معظم رهبری در سالروز این استان گفت: باید همگی دست به دست هم داده و فرهنگ پاسداشت حرمت شهدا را به ویژه به جوانان نسل جدید انتقال دهند چه اینکه این جوانان با حضور به موقع در صحنه و شرکت در راهپیمایی ها و مراسمات مذهبی و اجتماعی هر فتنه ای را خنثی می کنند.

وی میزان آمادگی هوانیروز کرمانشاه را خوب ارزیابی و بیان کرد: از لحاظ نیروهای نظامی، توان رزمی و دیگر فاکتورها، هوانیروز کرمانشاه در آماده باش کامل است و در مجموع هوانیروز کشور از آماده ترین ارتش های خاورمیانه است.

امیر قربانی با اشاره به اجرای عملیاتهای بیت المقدس 27 و رزمایش خیبر در جهت به عرضه گذاشتن آمادگی ارتش فت: اقدامات و ماموریتهای انجام شده توسط ارتش منحصر به فرد و بدون هیچ گونه نیاز به وابستگی به کشورهای غربی و آمریکایی است.

وی همچنین به انجام بیش از 300 عملیات اورژانس هوایی 115 به عنوان خدمتی از سوی ارتش اشاره و عنوان کرد: دو فروند هلیکوپتر آمادگی انتقال بیماران بدحال به بیمارستان در استانهای کرمانشاه، کردستان و همدان را دارد و تا کنون نیز اقدامات مثبتی انجام داده است.

 

دبیر حزب موتلفه اسلامی کرمانشاه: عملیات مرصاد درس عبرتی برای بدخواهان نظام است

محمد کرمی راد با اشاره به فرارسیدن سالرزو عملیات غروآفرین مرصاد اظهار داشت: عملیات مرصاد برگ زرینی در تاریخ استان کرمانشاه است و این عملیات با رشادت مردمان این خطه از ایران اسلامی در حافظه تاریخی ملت ما برای همیشه ثبت شده است.

دبیر حزب مؤتلفه در استان کرمانشاه افزود: منافقین مزدور ملت خود را به صدام فروختند تا به امیال شوم خود دست پیدا کنند، اما غافل از اینکه ایران اسلامی با توکل به خدا و رشادت مردمان انقلابی خود هیچگاه در مقابل ظلم و ستم قد علم نخواهد کرد.

وی عملیات مرصاد را درس عبرتی برای بدخواهان نظام دانست و گفت: منافقین تا دندان مسلح با حمایت رژیم بعثی عراق و دولت های استکباری برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی طرح عملیات فروغ جاویدان (مرصاد) را پیاده کردند تا به زعم خودشان از راه کرمانشاه 3 روزه تهران را فتح کنند و انقلاب را سرنگون سازند اما عملیات فروغ جاویدان آنها در تنگه مرصاد به غروب جاویدان بدل گشت تا با شکستی سنگین در مقابل اراده ملت، خاک ایران را ترک کنند.

نماینده پیشین مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رشادت های اقشار مختلف مردم استان در طول سال های دفاع مقدس به ویژه عملیات غروآفرین مرصاد اظهار داشت: همه مردم کرمانشاه اعم از شیعه، سنی و اهل حق با تهاجم منافقین کوردل در کنار هم و دوشادول نیروهای نظامی در مقابل دشمن ایستادند و حماسه مرصاد را خلق کردند.

کرمی راد در ادامه افزود: در عملیات مرصاد نیروهای مختلف سپاه، ارتش و بسیج در سریع ترین زمان ممکن پای کار آمدند تا منافقین وطن فروش به اهداف شوم خود دست پیدا نکنند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات مرصاد، گفت: یکی از افرادی که در این عملیات رشادت های بسیار داشت، شهید صیاد شیرازی بود، کسی که نامش عجین شده با عملیات غرور آفرین مرصاد و یاد و خاطره اش قطعا تا ابد در ذهن مردم خواهد ماند.

دبیر حزب مؤتلفه در کرمانشاه گفت: در این عملیات، رزمندگان اسلام 4000 تلفات از منافقین گرفتند و غنیمت های جنگی بسیاری را نیز به دست آوردند.

نماینده اسبق کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به 5 مرداد و سالروز عملیات مرصاد که به نام روز ملی کرمانشاه در تقویم ثبت شده است، گفت: مسئولین استان باید برای معرفی هر چه بیشتر کرمانشاه و رشادت های مردمانش در سال های دفاع مقدس، در این روز برنامه هایی را تدوین کنند و از این مناسبت استفاده نمایند.

کرمی راد در پایان با درخواست از آیت ا… علما نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه کرمانشاه از ایشان خواستند با توجه به اینکه معظم له در سفر به استان اعلام فرمودند،  “آیت ا… علما محور همه مسائل استان هستند”،  رایزنی هایی در خصوص دیدار مردم کرمانشاه در 5 مرداد ماه هر سال با مقام عظمای ولایت داشته باشند تا مردم این خطه ولایت مدار نیز به مانند مردم شهرهای قم، آمل، تبریز و … همه ساله به محضر ایشان برسند و از منویات معظم له در عرصه های مختلف بهره مند شوند.

لشکر انصارالحسین(ع) همدان، خط شکن عملیات مرصاد بود/ حیرت شهید صیاد شیرازی از مقاومت رزمندگان همدان و خاکریزی که ملائکه زدند

حماسه‌سازان این مرز و بوم در طول هشت سال مردانه در سنگر دفاع از اسلام و ولایت ایستادند و آخرین برگ از صحیفه پایداری و دلدادگیشان به امام امت، در “مرصاد ” رقم خورد؛ عملیاتی که تهران را نشانه گرفت، اما در نطفه خفه شد.

آخرین نبرد جمهوری اسلامی ایران و دشمن بعثی، نبردی موسوم به “فروغ جاویدان” بود که با رهبری مستکبران و حضور نیروهای سازمان موسوم به مجاهدین خلق صورت گرفت.

این عملیات 3 مردادماه 1367 آغاز و پس از سه روز با شکست مفتضحانه دشمن و همبستگی و مقاومت رزمندگان اسلام پایان یافت.

نقش بی‌بدیل لشکر انصار در شکست منافقان

اما در این بین، مهمترین یگانی که توانست تاخیر لازم را به‌ وجود آورد تا نیروهای لشکرهای دیگر برسند و کار منافقان را یکسره سازند، لشکر 32 انصارالحسین (ع) بود.

مسئول ستاد لشکر 32 انصارالحسین(ع) همدان در عملیات مرصاد و مشاور فعلی استاندار همدان در امور ایثارگران به خبرنگار ما گفت: نیروهای لشکر انصار که پیش از عملیات مرصاد در تنگه چهارزبر مستقر بودند؛ مطلع شدند که افراد ناشناسی از مرز عبور کرده و به طرف سرپل ذهاب در حرکتند که بعد معلوم شد، منافقان هستند.

حاج میرزا سلگی افزود: نیروهای همدان به محض اطلاع در قالب چند گردان به همراه تیپ اطلاعات، عملیات به فرماندهی هادی فضلی به سرعت حرکت کردند تا پیش از دشمن به اسلام‌آباد برسند اما تا رسیدن نیروهای خودی، آن‌ها از کرند عبور کرده و وارد اسلام‌آباد شده بودند و در تنگه حسن‌آباد با یکدیگر درگیر شدند.

وی ادامه داد: در این زمان، نیروهای همدان با ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان، آن‌ها را تا رسیدن نیروی کمکی معطل کردند. همچنین تعداد دیگری از افراد دشمن که به طرف ایلام در حرکت بود به کمک دوستان خود آمده و آن‌ها نیز با نیروهای همدان درگیر شدند.

سلگی تصریح کرد: هرچند، خنثی‌ساختن نقشه شوم دشمنان در “مرصاد” با تلاش افراد بسیاری صورت گرفت اما نقش لشکر انصار همدان در توقف و ایجاد سد دفاعی در برابر منافقان، بی‌بدیل است چراکه آن‌ها با شتاب به طرف تهران در حرکت بودند و نیروهای همدان که تنها دوساعت پیش از نقشه آن‌ها، آگاه شده بودند توانستند در برابرشان ایستادگی کنند.

وی بیان کرد: در این مقاومت که ساعت‌ها به طول انجامید و حتی به جنگ تن به تن نیز رسید، 120 شهید از استان به ویژه هادی فضلی، فرمانده تیپ اطلاعات، عملیات و بهرام مبارکی، فرمانده گردان 154 به شهادت رسیدند و این، نقطه درخشانی در کارنامه دفاع مقدس برای همدان به شمار می‌رود.

سلگی اعلام کرد: مصداق و گواه این مدعا، سخنانی است که بارها و بارها از زبان افراد بنام مانند محسن رضایی و امیر شمخانی بیان شده؛ محسن رضایی در این‌باره گفته است:” این 120 شهید استان همدان در عملیات مرصاد باید در حقیقت شهدای پیروزی نامگذاری شوند، مجروحان و جانبازانی که در عملیات مرصاد مجروح شدند چه از برادران سپاه چه از برادران ارتش، مجروحان و جانبازان عملیات پیروزی هستند.

مسئول ستاد لشکر 32 انصارالحسین(ع) همدان در عملیات مرصاد افزود: باوجود پایان‌یافتن مراحل اصلی عملیات مرصاد و عقب نشینی منافقان، بخش‌هایی از منطقه اسلام آباد به طور کامل پاک‌سازی نشده بود و برخی از عناصر منافقان در منطقه پراکنده شده بودند که 8 مرداد ماه، چند گردان از نیروهای لشکر انصار، اقدام به پاک‌سازی روستاهای اطراف شهر و ارتفاعات مجاور کردند و با این کار، پرونده عملیات مرصاد بسته شد.

سلگی خاطرنشان کرد: مرصاد به راستی، کمینگاه خدا بود و استقرار نیروهای همدان در فاصله 200 کیلومتری تا مرز، نشانگر لطف ویژه خداوند برای آگاه‌شدن از حرکت دشمن است که شاید به برکت وجود عالمان و شهدای بزرگ در شهر و دیاری بود که از دیرباز، دارالمؤمنین نام گرفته است.

وی اظهارداشت: مهمترین خاطره‌ام از مرصاد، غروب روز درگیری بود، حجت‌الاسلام سیدرضا فاضلیان به همراه فرزند خود در این منطقه، حضور یافته و از وضعیت نبرد مطلع شد و سپس برای گفتگو و چاره‌اندیشی به دیدار امام جمعه کرمانشاه رفت.

این رزمنده دفاع مقدس اضافه کرد: فداکاری شهید فضلی از دوستان نزدیک شهید چیت‌سازیان و فرمانده تیپ اطلاعات، عملیات لشکر انصار از دیگر صحنه‌هایی است که هرگز از خاطرم نمی‌رود؛ این شهید بزرگوار درحالیکه از ناحیه سر مجروح شده بود و می‌توانست از ادامه مبارزه دست کشد تا آخر عملیات، پای کار ماند و درنهایت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

سلگی بیان کرد: او سرداری بود که بارها و بارها، پیکرش آماج گلوله‌ها و ترکش‌های دشمن قرار گرفته بود و سرانجام در روزهای آخر جنگ به آرزوی خود رسید.

وی تصریح کرد: هرگاه، نام مرصاد را می‌شنوم، یاد و خاطره شهید فضلی و بهرام مبارکی که از نیروهای متدین، باانگیزه و ولایی بوده و سابقه حضور دائمی در جبهه‌های نبرد و دشمن‌شناسی آن‌ها زبانزد همگان بود، در ذهنم تداعی می‌شود.

سلگی خاطرنشان کرد: وظیفه امروز مسئولان، یگان‌های رزمی، بنیاد شهید، بنیاد حفظ آثار و قشرهای مختلف مردم، معرفی فداکاری‌ها، اخلاص همه‌جانبه و مقاومت رزمندگان استان در برابر منافقان کوردل به نسل جوان و نوجوان است.

وی تصریح کرد: باید از رزمندگان و ایثارگرانی که تعداد آن‌ها، کم نیست برای حضور در دانشگاه‌ها و مدارس دعوت شود چراکه هریک از آن‌ها، خاطراتی دارند که بسیار ارزشمند است.

حیرت شهید صیاد شیرازی از مقاومت رزمندگان همدان

براساس گفته شاهدان عینی، شهید صیاد شیرازی نیز وقتی به چهارزبر آمده و خاکریز را دید، گفت: این خاکریز را ملائکه زده‌اند و اگر این ملائکه این‌ جا نبودند، منافقان به کرمانشاه می‌رسیدند”.

پیام تبریک فرمانده وقت سپاه پاسداران به همدان

محسن رضایی، فرمانده وقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز پس از عمیات با ارسال پیامی از مردم همدان قدردانی کرد.در این پیام آمده است:”

 امت شهید پرور استان همدان

اینجانب که از نزدیک، شاهد دلاوری‌های فرزندان مخلص و شجاع شما بوده‌ام نمی‌دانم با چه زبانی از ایثارگری‌های فرزندان شما بایستی تشکر و قدردانی کرد و به چه قلمی این رزم بی سابقه آنها را توصیف کرد.

برادران رزمنده لشکر پیروز 32 انصار الحسین همانند قهرمانان عاشورا با چنان قدرتی در مقابل نیروهای بعثی و منافق می جنگیدند و دشمن را تار و مار می کردند که گویا، قدرتی الهی به دست مردانی پاک بر سر جنایتکاران باریدن گرفته است”.

هادی فضلی و بهرام مبارکی ستارگان درخشان مرصاد

آری طلایه داران عملیات مرصاد که اولین نیروی تدافعی حاضر در منطقه بودند و سدآهنین در برابر ستون زرهی منافقین ایجاد کرده و از پیشروی آن‌ها جلوگیری کردند؛ شیرمردان لشکر انصار الحسین(ع) بودند که با فرماندهی سرداران شهیدی همچون شهیدان هادی فضلی، بهرام مبارکی، مهدی ملکی(فرمانده گردان 153) و رمضان مصباح و شیخ الاسلامی (معاونان گردان 157 حبیب بن مظاهر)، حماسه‌هایی جاوید آفریدند و دیگربار تنگه احد را با ایثار و از خودگذشتگی حفظ کردنه و موجب سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شدند.

در پایان با تبریک این روز بزرگ به مردم ایران به ویژه دلاورمردان همدان، سخن را با بخش‌هایی از وصیت‌نامه دو شهید برجسته استان در این عملیات به پایان می‌بریم.

شهید هادی فضلی : “…حرف ما این بود که این قدرت طلبی‌ها و ریاکاری‌ها و خودخواهی‌ها باید محکوم شود، با ناحق باید مبارزه کرد و برنامه جاهلیت باید برچیده شود و عدالت باید باشد نه ظلم و ستم، صحبت ما این است که ما اسلام رسول‌ا…( ص ) را می خواهیم نه اسلام معاویه و اسلام نمایی، امنیت باشد نه آشوب و اضطراب و سخن از خدا باشد نه از شیطان “.

شهید بهرام مبارکی نیز گفته است: “… ما با چنین جنگ‌هایی می توانیم خودمان را بسازیم،  با چنین جنگ‌هایی می توانیم ایران، عراق،  فلسطین، کربلا و قدس و تمام مسلمانان و مستضعفان جهان را آزاد کنیم”.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر