مرگ جوان فوتبالیست در سالن ورزشی روستای دنگلان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,422 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:59 ب.ظ، یکشنبه، 14 اردیبهشت، سال 1393 نظرات ۲۸ نظر

محسن آن روز داشت آخرین تدارک برنامه نامزدی خود را می دید و داشت به قراری که با همسر آینده‎اش برای خرید وسایل عقد گذاشته بود فکر می‌کرد، او به همه چیزهای خوب فکر می‎کرد غیر از اینکه، این روز، پایان زندگی اوست.

13930214000234_PhotoAبه گزارش رادکانا، سالن ورزشی روستای دنگلان از توابع شهرستان کردکوی، محلی برای بیشترین تفریح جوان‎های اهل فوتبال است، ورزشی که جذابیتش موجب شده تا آنان اوقات فراغت خود را در آن سپری کنند اما نمی‎دانستند، این سالن ورزشی آبستن حادثه‎ای مرگ‎بار خواهد بود.

از چندی قبل تنها یخچال این مجموعه که توسط دهیاری در داخل سالن قرار داشت با مشکل اتصالی برق مواجه بود، حتی بعضی از بچه‎ها زمان ورزش وقتی که درب یخچال را باز می‎کردند احساس لرزش و برق‎گرفتگی می‎کردند اما کسی به این موضوع توجهی نمی‎کرد.

براساس شواهد و گفته برخی از بچه‎های ورزشکار این روستا، موضوع خرابی فریزر سالن بارها به مسئول ورزشگاه که دهیار آن روستا است، منتقل شد، اما دریغ از گوش شنوا.

ساده‎انگاری موضوع و بی‎توجهی به مشکلی که وجود داشت موجب شد تا لرزش‎های کوچک ناشی از اتصال الکتریسیته، سرانجام با یک اتصال قوی فاجعه‎ای را رقم بزند که دیگر قابل جبران نباشد.

محسن هم آن ‎روز عصر برای بازی در یک دیدار دوستانه به سالن رفت، در بین بازی تکل خشن موجب مصدومیت یکی از بازیکنان حریف شد و تنها چیزی که به ذهن محسن رسید این بود که سریع برود تا مقداری یخ یا آب سرد برای کمپرس محل جراحت دوستش بیاورد.

چه کسی پاسخگوی ایمنی سالن‎های ورزشی است

یخچال فریزر در داخل اتاقکی که تداعی آبدارخانه می‎کرد و محیطی از سالن را اشغال کرده بود قرار داشت، محسن با سرعت هرچه تمام به سمت یخچال رفت و در آن را باز کرد، باز کردن یخچال همان و شوک شدید ناشی از فشار برق همان.

هیاهوی سالن آن قدر بود که صدای ضعیف محسن و التماس او برای دریافت کمک هم به جایی نرسید و او در همان حالت خم شده، سرجایش خشکش زد و شدیدا دچار برق گرفتگی شد.

تقریبا بعد از 50 ثانیه وقتی خبری از محسن نشد، دوستانش به سمت اتاقک رفتند و با صحنه‎ای دردناک مواجه شدند، محسن همچنان در حال جان سپردن بود، قطع سریع برق هم کاری از پیش نبرد و محسن جان را به جان‎آفرین تسلیم کرده بود.

سید محسن حسینی متولد 1369، دانشجوی سال آخر رشته حسابداری، دیروز عصر به دلیل سهل‎انگاری مسئولان سالن ورزشی روستا دنگلان کردکوی جان خود را از دست داد.

هم‎اکنون جسد این جوان ناکام، برای کالبدشکافی به پزشک قانونی منتقل شده تا آخرین مراحل اداری برای یافتن دلیل مرگ و خاک‎سپاری وی مهیا شود و پدر و مادری که باید داغدار فرزند ته‎تغاری خود باشند و خود را به این تسکین قانع کنند که تقدیر فرزندشان چنین بوده، سرنوشتی که می‎توانست با یک توجه ساده به حل مشکلی که وجود داشت رقم نخورد.

به راستی مسئول این ساده‎انگاری‎ها کیست، چرا به موضوع ایمنی در ورزشگاه‎ها توسط دستگاه متولی ورزش توجه نمی‎شود، در حالی که بی‎توجهی به این موضوع متاسفانه بارها جان فرزندانمان را به خطر انداخته است.

امیدواریم این حادثه تلنگری باشد برای مسئولان، تا با توجه جدی به امنیت سالن‎های ورزشی، خانواده‎ها شاهد چنین سرنوشت دردناکی برای عزیزانشان نباشند./fars/

محمد رستمانی ایلوار می گوید:

سلام

متاسفم

روحش شاد.

بنده به عنوان دانشجوی مدیریت تربیت بدنی که حقوق ورزشی مطالعه کردم رییس شورای ورزشی دنگلان که همان دهیار میباشد را مقصر صد در صدی این فاجعه ی بزرگ میدانم.

نا گفته نماند حقیر به مدت 14 روز به اتفاق استادی مجرب در پی بررسی وضعیت فنی و مهندسی و ایمنی و بهداشتی اماکن ورزشی سرپوشیده شهرستان کردکوی هستیم که با شنیدن این خبر به اهمیت موضوع تحقیقی خود پی بردم. انشالله گزارشی کامل و علمی را در این خصوص منتشر مینمایم.

سامان حسيني می گوید:

با سلام وخسته نباشید خدمت شما من پسر عمه محسن هستم ما خانواده داغدار مسئول این قضیه دهیار روستا میدانیم که بااین میدانست این یخچال اتصالی برق دارد ودراین مدت چندین دچار برقتگی البته نه به ان شدت هیچ گونه عکس المعلی نشان ندادن من به یکی از اعضای این خانواده از شما تشکر می کنم وامیدوارم پیگیری لازم انجام بگیرید تاخون این جوان پامال نشودوحق همسرش وخانواده اش پامال نشود

سام می گوید:

الهی
الهی
خدا به مادر و پدر عزیزش صبر جمیل بدهد خیلی خیلی متاثر شدم

بیدل می گوید:

خدا رحمتش کنه…
حادثه دلخراشی بود…

mahdi hosseini می گوید:

vaghean kheyli narahat shodam mohsen vaghean pesare goli bod khoda biamorzatesh khoda b khanevadash sabr bd 🙁

سیدمحسن حسینی می گوید:

خدا بیامرزدت محسن جون……….از یاد ما نمیری……………………..فقط امیدوارم این قضیه رو پیگیری کنن مسؤلین ما……….

سیدمحسن حسینی می گوید:

خدا بیامرزدت محسن جون……….از یاد ما نمیری……………………..فقط امیدوارم این قضیه رو پیگیری کنن مسؤلین ………..

سيامك مهاجر می گوید:

مصیبت وارده را به خانواده محترم و داغدار آن عزیز ،تسلیت عرض نموده از خداوند باریتعالی برای آن سفر کرده علو درجات خواهانیم

روحش شاد

از طرف هنرجویان و مربیان ووشو شهرستان کردکوی

سيامك مهاجر می گوید:

با عرض سلام و ادب خدمت برادر محمد رستمانی ایلوار
ضمن تقدیر و سپاس از انتخاب چنین موضوع مهمی که در حال بررسی و پژوهش دارید
بدینوسیله از جنابعالی و سایر اساتید جهت بازدید از سالن هنرهای رزمی کردکوی واقع در مجموعه اداره ورزش، دعوت بعمل می آوریم

با سپاس از تمامی کسانی که جهت بهبود ، پیشرفت و بر طرف نمودن نواقص وضعیت موجود تلاش میکنند

مجتبی می گوید:

اینجانب بعنوان یک ورزشکار رییس ورزش شهرستان را مقصر صد در صدی این فاجعه ی بزرگ میدانم چرا که حرف اول وآخر ورزش را ایشان می زنند از وظابف مهم آنها می باشد.

سالار می گوید:

باسلام
ضمن عرض تشلیت به خانواده ی حسینی امیدوارم تمامی مارا در غم از دست دادن فرزندشان شریک بدانند.اقایونی که ابراز همدردی کردن ودهیار روستارو مقصر جلوه میدن میخوام بدونم ایا از حرف های که میزنند مطمئن هستید.با شناختی که من وتمامی دست اندر کاران از دهیار دنگلان داریم این فرد مردی بامسئولیت میباشد وچنین کاری از ایشان بعید است لطفا قبل از باز گو کردن سخنی به ان خوب فکر کنید تا خدایی ناکرده باعث اسیب زذن به شخصیت کسی نشوید.

behnam می گوید:

بسیار متاسفم از شنیدن همچین خبری…بسیار متاسفم که این روستا یا بخش دارای همچین مسوولان بی فکر و دهیار بی مسولیتیست…
کاش این بی فکری گریبانگیر خود باعثش میشد.
باخبرشدم جناب مثلا دهیار برای رفع اتهام سریعا یخچالی تازه خریداری کرده و جایگیزین و مسوولان هم باور کرده اند که مشکل از یخچال نبوده…متاسفم خیلی خیلی…خدا حق محسن عزیز را بگیره.

سالار می گوید:

باسلام اقای بهنام من هم برای شما متاسفم که بابی فکری تمام هرسخنی که برزبان شما می اید را جاری میکنید البته باید برای تمامی مردم دنگلان متاسف ومتاثر بودکه درمدت5سال خدمت بی دریغ مهندس خواجه باتمامی زحماتی که برای روستا کشیدندوروستا رابه عرصه ی شکوفایی رساند.
وباید بدانید که هیچ اتهامی به دهیار نیست البته یک عده افراد سود جو هستند که میخواهند دهیار را مقصر جلوه دهندکه برای انها سخت متاسفم امیدوارم خداوند جزای کارشان را بدهدولطفا شماها دایه ی مهربانتر از مادر نشوید.

ye dangolani می گوید:

agha salar shoma che nesbati ba in dehyar darin k hey tarafesho migirin? khob hatman ye chi hast k mardom migan , shoma dangelani hastin k migin akhob mishnasamesh ? agha dehyar midonestan k yakhchal kharabe ba inke yeki dg ro ham gerefte bod vali avaz nakard shoma ham nemishnasin zod ghezavat nakonin chon khone mohsen aziz nabayad payemal she

ye dangolani می گوید:

agha salar age moshkel az dehyar nabod chera zod raft yakhchalo avaz kard? ba inke hame dostan bodan k yakhchal baes shod pas shoma nemidonin nagin

سالار می گوید:

باسلام اقایون و خانومایی که نظر میدین به عواقب حرفاتونم فکر کنین بعلاوه شما دلواپس خون محسن نباشید ساده بگم کاسه ی داغتر از اش نشین چون دیه شو میگیرن وپوست پیازم به شمانمیرسه جز اینکه بار گناهاتونو زیاد میکنیین چیز دیگه ای برای شما نیست درکل زمستون میره ولی روسیاهی برای زغال میمونه

ye dangolani می گوید:

salar: shoma fekr konam khode dehyar bashin k inaro migin vali mohsen behtarin doste ma bod nemizarim haghesho bokhoran mikhaym moghaseresh mojazat beshe ma hame poshteshim moghaser dehyare vagana dorogh nemigoftan k zarbe maghzi shode sedashon hast

ye dangolani می گوید:

onam inghadra daran k niaz b diye shoma nadashte bashan agha salar vali moghaseresh bayad mojazat beshe

ye dangolani می گوید:

b jaye onke yakhchale maghaze khodesho agha dehyar ghalebe salon kone behtar nabod b jaye Yakhchale ghadimie maghazash ye ab sard kon no mikharid mesle hamin yakhchali k avaz karde o alan avorde ? age hamon moghe fekr mikard alan yeki zende bod :/

سالار می گوید:

اولا که من هیچ نسبتی با دهیار ندارم وفقط میشناسمش اینومیدونم که اون ادمی نیست که بخواد چیزیو به کسی غالب کنه اگه از این کارا بلد بود روستاتون اینقدر پیشرفت نمیکردومثل افرادی که در دوره های قبل بودن که روستاو اموالشو به تاراج برده بودن اونم همین کارو میکرد حالا تفهیم شد

ye dangolani می گوید:

he ! bashe shoma rast migin agha salar hamin k jaye emamzade yosof varzeshgah zad kheyli pishraft kard are to rast migi man hosele kal kal ba shoma ro nadaram

سالار می گوید:

چشاتون نمیبینه وشعور تشکرو ندارین ادمای خرافاتیو بی منظوراکثریت مردم دنگلان مثل تو هستن بعدشم تو عددی نیستی که بخوای بامن کل کل کنی مورچه چیه که کله پاچش باشه.
طلا که پاکه چه منتش به خاکه چون ریگی به کفش دهیار نیست تا هرجا میتونیین بدویینخدایی که اون بالاست میدونه چکار کنه
فهمیدییییییییییییییییییی

noor می گوید:

سلام بر کاربر سالار و یه دنگلانی:

نیاز نیست به یکدیگر توهین کنید بلکه شما می توانید در صلح و آرامش و صفا مشکلات پیرامون را حل کنید.

نباید با جرو بحثی که به نتیجه نمی رسد بیشتر بر مشکلات دامن بزنیم.

سعی کنید با خوش رویی و ادب و احترام با هم به بحث و تبادل نظر بپردازید.

باتشکر

مدیرمسئول پایگاه خبری

ye dangolani می گوید:

agha noor man ba agha salar mohtaramane harf mizanam vali ishonan k hey tike part mikonan ishon daran migan shoma shoor nadarin khob adam narahat misham onam ba inke ma daghdarim

yeki az familaye mohsen می گوید:

heeee dehyar fekr nAkone gheser dar mire khoda haghe mohseno migire vali age shakhsiat dashti yakhc avaz nemikardi ya b dorogh nemigofti zarbe maghzi shode manam ba on yakhchal bargh gereft ye kam shakhsiat dashte bash aghaye mohandes khaje :p :/ khoda javabeto mide agha :'(

مستشار می گوید:

آقای دهیاری که خودتو جای سالار جا میزنی…خودت بچه داری مواظب کارات باش..از هر دست بدی از همون دست میگیری,فقط حواست باشه ..اون بالایی جای خوبی نشسته…

مستشار می گوید:

در ضمن اقای سالار….این دهیار ما تا چهار سال پیش وضع زندگی سطح پایینی داشت…چطور الان یکی از سرمایه دارترین افراد روستا میباشد…ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سالنی ک احداث شد..توی ی مکان مقدسی احداث کرد…..بعد میگی خرافاتین مردم روستا…لطفا نمیدونی حرف گنده تر از دهنت نزن……………………………………………در ضمن باز هم میگم باز هم تاکید میکنم همون دهیار بی وجدانی هستی که خودتو در نقش سالار جا زدی..

مستشار می گوید:

محسن جان روحت شاد:'(:'(:'(:'(

ارسال نظر