مسئولان برای توسعه فرهنگ ازدواج آسان در بین جوانان تلاش کنند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 472 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:37 ب.ظ، پنج شنبه، 18 دی، سال 1393 نظرات بدون نظر

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: مسئولان و خانواده‌ها باید ازدواج آسان را به عنوان یک ارزش اسلامی در جامعه تشویق و تبلیغ کنند.

139208101540464271446923به گزاش رادکانا، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی صبح امروز در بازدید از نمایشگاه ازدواج آسان در آزادشهر اظهار داشت: ازدواج از سنت‌های مهم اسلامی است که تاکید زیادی روی آن شده است.

وی افزود: شرایط اجتماعی امروز تشکیل خانواده را سخت و دشوار کرده اما قدمی که موسسه خیریه مصباح الهدی ازدواج آسان برداشته است برای تسریع و آسان کردن ازدواج است که گام مهمی است.

نورمفیدی تصریح کرد: ازدواج آسان باید براساس منابع اسلامی، قرآنی و حدیثی فرهنگ‌سازی شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) یک الگو و نمونه برای همه جوانان ما به خصوص در نسل‌های امروز باشد که با کلی خرج و مخارج به سر زندگی می‌روند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری در گلستان افزود: باید ازدواج آسان و پایدار در بین خانواده‎ها و جوانان ترویج داده شود و این امر مستلزم ساده‎زیستی و دوری از تجملات و شناخت عمیق زوجین است.

نورمفیدی با بیان این که مسئولان باید زمینه ازدواج آسان برای نسل جوان را فراهم کنند، تصریح کرد: فراهم کردن تسهیلات مناسب در این خصوص موجب گسترش فرهنگ ازدواج در جامعه می‌شود.

وی به موضوع سبک زندگی در جامعه اشاره کرد و با بیان این که متأسفانه الگو گیری از شیوه زندگی غربی جامعه ما را با یک بحران مواجه کرده، گفت: باید تلاش کرد تا سیره زندگی بزرگان دینی در جامعه نهادینه شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان افزود: ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) یک الگو و نمونه برای همه جوانان ما به خصوص در نسل‌های امروز باشد که با کلی خرج و مخارج به سر زندگی می‌روند.

نمایشگاه ازدواج آسان از 12 تا 18 دی ماه در آزادشهر و رامیان برپا شده و در آن 500 قلم کالا به نمایش در آمده تا هم برای ازدواج فرهنگ‌سازی شود و هم خیران بیشتری جذب شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر