مسئولان فرهنگی استان از جشن زیر سایه خورشید الگو بگیرند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 613 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:44 ب.ظ، جمعه، 29 شهریور، سال 1392 نظرات بدون نظر

دبیر جشن زیر سایه خورشید گلستان، این مراسم را مردمی ترین جشن در دهه کرامت خواند و گفت: مسئولان فرهنگی استان باید از نحوه برگزاری جشن زیر سایه خورشید در استان الگو بگیرند.

SAM_4927به گزارش خبرنگار رادکانا، سید حسام بنی فاطمه، دبیر جشن زیر سایه خورشید استان گلستان صبح امروز گفت: جشن مردمی زیر سایه خورشید ششمین سال است که در استان گلستان برگزار می شود.

وی افزود: این جشن 6 سال قبل موسسه مشاوره ای جوانان و پژوهش های آستان قدس رضوی با ابتکاری که داشته جشن های مردمی دهه کرامت را پایه گذاری کرد.

بنی فاطمه تصریح کرد: طی اینکار نمایندگان امام رضا (ع) با پرچم متبرک و هدایای دیگر به استان های مختلف می رفتند. در ابتدا 8 استان این جشن مردمی را به عهده گرفتند که گلستان یکی از آنها بود.

این فعال فرهنگی با اعلام اینکه مسئولان فرهنگی استان باید از این جشن الگو ، اظهارداشت: آقای طاهریان دبیر ستاد جشن دهه کرامت بیان کرد که جشن زیر سایه خورشید مردمی ترین جشن دهه کرامت است و این مورد را ما به چشم دیدیم که مردم در این چند روز چه زیبا ارادت خود را به امام رضا(ع) نشان دادند.

بنی فاطمه افزود: اگر مسئولان فرهنگی این جشن را الگوی خود قرار دهند قطعا بازدهی خوبی دارد و ما می توانیم در برگزاری مناسبت های مذهبی تکانی بخوریم و این جشن مانند نیمه شعبان در بین مردم نهادینه می شود منتهی باید این مسئولان از این اقدامات و نهادهای مجری آن حمایت های لازم انجام دهند.

دبیر جشن زیر سایه خورشید با بیان اینکه اهداف مهمی در این جشن مد نظر ما بود که بنظر می رسد محقق شده است، گفت: اهدافی مانند ظهور اعتقاد عجیب ایرانیان به ولی نعمتشان آقا علی بن موسی الرضا، توسعه معنوی حرم امام رضا (ع)، ایجاد شور و نشاط معنوی در دهه کرامت، تعامل مجموعه های فرهنگی و مذهبی، مشارکت اجتماعی و مردمی، ایجاد وحدت اقوام و مردم استان از این دست بودند که با توجه به استقبال گسترده مردمی از این جشن می توان گفت که به این اهداف رسیدیم.

ارسال نظر