مستند داستانی “برنج دم سیاه اصل” از شبکه افق به روی آنتن خواهد رفت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 94 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:48 ق.ظ، جمعه، 25 اسفند، سال 1396 نظرات بدون نظر

مستند داستانی “برنج دم سیاه اصل ” به تهیه کنندگی ” عبدالرسول جوادی بالاجاده ” و کارگردانی ” یاسر بالاجاده ” در سالهای ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ با موضوع ” تصویر داستان یک روز زندگی سنتی در روستا ” مراحل تولید و تصویر برداری خود را در روستای بالاجاده طی کرده است.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ مستند داستانی “برنج دم سیاه اصل ” به تهیه کنندگی ” عبدالرسول جوادی بالاجاده ” و کارگردانی ” یاسر بالاجاده ” در سالهای 1394 و 1395 با موضوع ” تصویر داستان یک روز زندگی سنتی در روستا ” مراحل تولید و تصویر برداری خود را در روستای بالاجاده طی کرده است.

عبدالرسول جوادی تهیه کننده برنامه از خلاقیتها، جذابیتهای هنری در تولید این اثر فاخر فرهنگی که با هوشمندی، خلاقیت و هنرمندی یاسر بالاجاده جوان شایسته بالاجاده با فیلم نویسی و داستانی خاص منطبق بر فرهنگ، آداب و رسوم، بافتهای سنتی روستا و حتی ریز بینی در خرده فرهنگها چون آواهای سنتی، غذاها و بازیهای محلی و… به هنر تصویر و تدوین در آمیخته است و داستانی مستند را روایت می کند.

جوادی بالاجاده افزود: نقش آفرینی هنرمندانه عمو اسماعیل ” حاج اسماعیل بهرامی ” و همسر گرامی شان ” خانم صدیقه غریب بلوک ” بر جذابیتهای هنری تولید این برنامه افزوده است .

تهیه کننده برنامه برنج دم سیاه از انتخاب فرایند تولید این اثر از سوی کارگردان یاسر بالاجاده، ظرفیتهای بالای طبیعت بکر، بافتهای سنتی در ساختمانها و برخی از معابر، رعایت سنت گرایی در پوشش، گویش و حتی ادوات و ابزارهای زندگی سنتی در روستای بالاجاده و مهمتر و شاخص ترین آن را علقه و علاقه وافر هنری و فرهنگی جمع برنامه ریزان و تولیدکنندگان این اثر به فرهنگ و تاریخ و سنت زادگاه خود بالاجاده دانست.

عبدالرسول جوادی بالاجاده در ادامه به فرآیند تولید این اثر نیز پرداخت و مدت زمان فرایند تولید تا تدوین را بیش از سه ماه کاری و تصویر برداری را بیش از 20 روز در روستای بالاجاده مناطق مختلف گردشگری و خیابانهای روستا و دهکده ییلاقی درازنو اعلام کرد.

معرفی عوامل موثر در تولید این اثر:

کارگردانی و نویسندگی: یاسر بالاجاده
مدیر تصویر برداری و تدوین: سیدحسین حسینی رکاوندی
مشاورت هنری کارگردان و تصویر بردار: ابوذر نوروز پور
عکاس و طراح پوستر: سارا شریفان

نقش های اول تولید این مستند:
حاج اسماعیل بهرامی و صدیقه غریب بلوک
امور پشتیبانی و تدارکات: برادران رمضان و شعبان بالاجاده

و اهالی محترم و صمیمی روستای بالاجاده بالاخص خانواده های محترم معماری، بهرامی، مهدیانی، شهریاری و… که در این راه همکاری می کنند.

جوادی بالاجاده همچنین اعلام داشت که این برنامه مستند داستانی به مدت ۵۵ دقیقه از شبکه افق( در ایام نوروز 97) پخش خواهد شد.

جوادی بالاجاده اشاره ای به ظرفیتهای بالای فرهنگی تاریخی و گردشگری روستای بالاجاده و تولید برنامه های مختلف رسانه ای با رویکردهای مختلف بر ظرفیتهای موجود روستا بالاخص آداب و رسوم و سنتها و فرهنگها در مناسبتهای مذهبی و فرهنگی اشاره کرد و شناسایی و معرفی این ظرفیتها به رسانه ها و عوامل تهیه و تولید در جهت تولید و انعکاس در رسانه ها لازم و ضروری دانست.

انتهای پیام/

ارسال نظر