مشارکت دانش آموزان در مدیریت مدارس از مهم ترین کارکردهای انتخابات دانش آموزی است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 381 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:06 ب.ظ، دوشنبه، 3 آبان، سال 1395 نظرات بدون نظر

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کردکوی گفت: دانش آموزان با انتخاب منتخبین خود می آموزند که چگونه در زمینه مشکلات و مسائل خود با انتخاب درست مشارکت کنند.

img_8647-1به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کردکوی صبح امروز دوشنبه در مراسم برگزاری انتخابات دانش آموزی در مدرسه دخترانه شهید علی میاندره کردکوی با بیان اینکه مشارکت دانش آموزان در مدیریت مدارس از مهم ترین کارکردهای انتخابات دانش آموزی است، اظهار کرد: دانش آموزان با انتخاب منتخبین خود می آموزند که چگونه در زمینه مشکلات و مسائل خود با انتخاب درست مشارکت کنند.

وجی اله عسگری خاطرنشان کرد: شوراهای دانش آموزی نمونه عینی برای تمرین مشارکت دانش آموزان در مسایل مربوط به خود می باشد.

وی بااشاره به اینکه شوراهای دانش آموزی یک نهاد کاملا صنفی و مردمی است گفت: اگر این شورا خوب تشکیل شود می تواند بازوی خوبی برای مدیر مدرسه در امورات اجرایی آموزشگاه باشد.

عسگری تأکید کرد: دانش آموزان باید توجه و تمرکز فعالیت های آن شورا را بر امور مربوط به دانش آموزان و فعالیت های آموزشی و پرورشی مربوط به آن بگذارند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کردکوی این شورا را نوعی تمرین دموکراسی سیاسی برای دانش آموزان توصیف کرد و ادامه داد: از مهمترین دستاوردهای برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی می‌توان به تقویت روحیه مسئولیت پذیری در دانش آموزان اشاره کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر