مشاوره و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و بحران های فردی، خانوادگی، اجتماعی هدف اصلی اورژانس اجتماعی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 990 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:15 ب.ظ، یکشنبه، 8 تیر، سال 1393 نظرات بدون نظر

مونا شمس گفت: کودکان آزاردیده، همسران آزاردیده و دختران در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی، زوجین متقاضی طلاق را گروه های هدف در اورژانس اجتماعی می باشند.

IMG_5759به گزارش رادکانا، مونا شمس مسئول اورژانس اجتماعی 123 اداره بهزیستی شهرستان کردکوی در حاشیه همایش پیشگیری از اعتیاد در خانواده در خصوص خدمات سیار اورژانس اجتماعی در گفتگو با خبرنگار رادکانا گفت: خدمات سیار 123 اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی شهرستان کردکوی آماده ارائه خدمات به آسیب دیدگان اجتماعی می باشد.

وی در ادامه افزود: بیشترین تماس هایی که با خط 123 گرفته می شود در خصوص کودک آزاری، همسرآزاری، اختلافات خانوادگی و دختران در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی و زوجین متقاضی طلاق می باشند که اکثر این موارد به اختلافات خانوادگی در مورد اعتیاد والدین بر می گردد.

شمس افزود: در اکثر این تماس به عینه می بینیم که پدر خانواده تحت تأثیر استفاده از مواد مخدر کودک خود را وادار به گدایی در خیابان می کند تا این بچه پول تهیه مواد وی را تأمین کند.

مسئول اورژانس اجتماعی 123 اداره بهزیستی شهرستان کردکوی اظهار داشت: یکی از اقداماتی که اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی کردکوی انجام می دهد این است که اگر زمانی کودکی با این اوصاف در معرض آسیب باشد وی را به یکی از مراکز تحت نظارت اورژانس اجتماعی معرفی کرده و از کودک آسیب دیده نگهداری می کنیم و بسترهای لازم را به خانواده وی ارائه می کنیم.

وی کودکان آزاردیده، همسران آزاردیده و دختران در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی، زوجین متقاضی طلاق را گروه های هدف در اورژانس اجتماعی عنوان کرد.

شمس هدف اورژانس اجتماعی  را مشاوره و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و بحران های فردی، خانوادگی، اجتماعی دانست.

ارسال نظر