مشکل خبرنگاران نادیده انگاشتن حقوق آنها و عدم احترام به آنهاست
تعداد بازدید تعداد بازدید: 690 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:28 ب.ظ، چهارشنبه، 16 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

دبیر خبر خبرگزاری شبستان در گرگان با بیان اینکه مشکل اصلی خبرنگاران بیمه و مسکن و… نیست، گفت : مشکل اصلی خبرنگاران نادیده گرفتن حق و حقوق آنها و عدم احترام به آنهاست.

thumb271-a2aae3a90bdf524b533c38e46479fe61به گزارش رادکانا ربابه کابلی دبیر خبر خبرگزاری شبستان در استان گلستان ظهر امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما اظهار داشت: یاد گرفته ایم که هر سال فقط روز خبرنگار به یاد این قشر بیفتیم در حالیکه این قشر در روزهای دیگر سال خیلی فعالتر و پویاتر به انعکاس اخبار و رویدادهای استان مشغول است .

کابلی بیان داشت : به نظر من مشکل خبرنگاران مسکن و بیمه و … نیست بلکه نادیده گرفتن حقوق آنها و بی احترامی به آنها در برخی مواقع است .

وی با بیان اینکه برخی خبرنگاران فقط عنوان خبرنگار را یدک می کشند اذعان داشت : برخی از این خبرنگاران در جلسات خبری با ظاهری ناآراسته و نامناسب حضور می یابند و فاقد پشتوانه علمی و تخصصی در زمینه خبر هستند و به این عرصه ضربه زده اند.

خبرنگار خبرگزاری شبستان اظهار داشت : باید یک تشکل شکل بگیرد تا خبرنگاران را از لحاظ اخلاقی ، اجتماعی ، تخصصی و آموزشی ساماندهی کند نه اینکه برای حل مشکلات مردم به هر جا مراجعه کنیم با سردی مواجه شویم .

کابلی با بیان اینکه برخی خبرنگاران توانمند در استان دیده نمی شوند گفت : این به این دلیل است که برخی روابط عمومی ها رسالت خود را به درستی انجام نمی دهند و ارادت خاصی به برخی خبرنگاران خاص دارند .

این فعال رسانه ای استان خطاب به مدیران گفت : که فقط در روز خبرنگار به یاد آنها نیفتند و در همان جلسات خبری هم می توانند در پایان جلسه از خبرنگاران تشکر شود و یا پیامکی برای آنها فرستاده شود .

دبیر خبر خبرگزاری شبستان متولد سال 1363 می باشد که مدرک لیسانس مدیریت را دارد و در حال حاضر دانشجوی فوق لیسانس علوم ارتباطات می باشد .

کابلی در سال 82 با همکاری با باشگاه خبرنگاران جوان صدا وسیما وارد عرصه خبری استان شد و از سال 83 نیز به عنوان خبرنگار ثابت خبرگزاری شبستان و دبیر خبر این خبرگزاری در استان گلستان فعالیت می کند .

ارسال نظر