مصاحبه اختصاصی رادکانا با مهندس سید جواد حسینی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,154 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:58 ب.ظ، جمعه، 17 خرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

سید جواد حسینی در سال ۱۳۵۷ در خانواده ای مذهبی در شیراز دیده به جهان گشود.// دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه علم و صنعت تهران و همچنین مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک را از دانشگاه امام حسین (ع) تهران دریافت نمودم…

j-hosseini2بسمه  تعالی

نام : سید جواد

نام خانوادگی: حسینی

نام پدر: سید جعفر

سال تولد : 1357

خانواده شهدا/جانباز: برادرزاده شهید

 • سوابق و تحصیلات و تجارب:

دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه علم و صنعت تهران و همچنین مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک را از دانشگاه امام حسین (ع) تهران دریافت نمودم. در حال حاضر بعنوان معلم در شهر بندرترکمن مشغول خدمت هستم و در کنار آن مدیریت شرکت علم و صنعت گستر تمیشه که در زمینه کارهای عمرانی شرکت گاز فعال است را به عهده دارم. همچنین بعنوان مدرس دانشگاه در خدمت دوستان هستم. در کنار اینکارها عضو فعال بسیج و جزو هیئت امنای هیئت امام سجاد (ع) نیزهستم.

 

 • اهداف و برنامه های پیش رو:

در صورت اینکه توفیق حضور در جمع هفت نفره شورای شهر را داشته باشم، شفافیت و اطلاع رسانی را سرلوحه کارها قرار خواهم داد، چون در این صورت هم بنده و هم سایر دوستان با صداقت و تلاش بیشتری سعی در پیشبرد اهداف شورا خواهم نمود که اینکار با راه اندازی یک نشریه در صورت امکان یا استفاده از فضای مجازی قابل انجام است که کل جلسات شورا و مصوبات آن در اختیارهمه افراد جامعه قرار گیرد.

البته برنامه های بنده در سه محور موضوعات مدیریتی –فرهنگی –عمرانی   در سایت بنده (tamishe173.ir) قابل مشاهده است .


 شرح مصاحبه

 • از شورای اسلامی شهر چه می دانید و چند مورد از قوانین آن را بیان کنید؟

طبق ماده 76 قانون شوراها مهم ترین و اولین وظیفه شورای شهر انتخاب شهردار برای مدت چهارسال؛؛ دوم: بررسی و شناخت کمبودها و نیازهای شهر و ارائه راهکارهای عملی در جهت رفع این مشکلات به مسئولین مربوطه؛؛ سوم: نظارت بر حسن اجرای مصوبات شورا؛؛ چهارم: تصویب معاملات و نظارت برآنها چه خرید و چه فروش و… طبق قوانین مالی شهرداری؛؛پنجم: بررسی و تأیید طرح هادی و حریم و محدوده شهر؛؛ششم: تصویب بودجه سالانه شهرداری و شورای شهر؛؛ هفتم: اقدامات در دستگاه های اجرایی.

 •   آیا اقداماتی در دستگاه های اجرایی داشته اید؟ اگر بله لطفاً مختصراً ذکر فرمایید؟

بعنوان مدیر شرکت علم وصنعت گستر تمیشه در اجرای طرح های عمرانی گاز استان گلستان مشغول هستم.

 • حدس می زنید چه تعداد رأی بیاورید و چه قشری از جامعه کردکوی بیشتر به شما رأی بدهند؟

به تعداد لازم به امید خدا…

از همه اقشار چون بعلت کارهای گوناگونی که انجا می دهم با همه افراد جامعه در ارتباط نزدیک هستم: از جمله دانشجو، دانش آموز، اساتید دانشگاه ها، معلمان، بچه های بسیج، اعضای هیئت های عزاداری، قشر زحمت کش کارگرو کسبه شهر و خیلی از دوستان دیگر

 • مشکلات و معایب شهرداری و شورای شهر، محاسن و ظرفیت های مهم شهر را ذکر بفرمایید؟

فکر می کنم یکی از مشکلات اساسی شهرداری کردکوی منابع مالی محدود می باشد که اصلی ترین آن تراکم فروشی است و در صورت کم شدن ساخت و ساز درآمدها به شدت کاهش پیدا می کند.این مشکل مالی باعث شده که شهرداری در زمینه های اجتماعی، ورزشی،فرهنگی و …. نتواند نقش کلیدی خود را ایفا کند. البته ان شاالله در صورت یک برنامه ریزی درست و با توجه به پرسنل متخصص و متدین خوب و زحمت کش شهرداری و موقعیت استثنائی شهر کردکوی از نظر جغرافیا و مردمان خوب و فهیم شهرمان قادر است به یکی از زیباترین و پررونق ترین شهرهای شما کشور تبدیل شود.

 •  فکر می کنید چه ویژگی بارزی دارید که شما را لایق و شایسته شورای شهر شدن می کند؟

با توجه به گستره کارهایی که تا امروز انجام داده ام تجربه خوبی در زمینه های علمی، اجرایی، عمرانی، مدیریتی ، اجتماعی ، فرهنگی و آموزشی و تربیتی کسب کرده ام و با توجه به وظایف شورای شهر که طیف وسیعی از کارها را در بر می گیردخود را قادر به ایفای نقش کوچکی در پیشرفت شهرمان می دانم.

 • عضو چه حزبی و گروهی هستید؟

جزو حزب خاصی نیستم، خط مشی من قانون و قانون مداری است.

 • نظرتان را در مورد شعار سال بیان فرمایید؟

این شعار یکی از پرمعنا ترین شعارهای سالیانه رهبر عزیزمان است.

با توجه به شرایط امروز و انتخابات پیش رو حضور مردم در انتخابات و ایجاد حماسه ای سیاسی می تواند خیلی از تهدیدهای موجود را به فرصتی خوب برای کشورمان تبدیل نماید که این خود باعث شکوفایی اقتصاد شده و با یکدلی و اتحاد و تلاش می توان شرایط اقتصادی را متحول نمود.

 • چقدر به نوستالوژی اهمیت می دهید؟ چون بعضی افراد با این شعارها میخواهند رأی بیاورند:

الحمدلله مردم شهر زیبای کردکوی با فهم و درک بالایی که پس از سالها حضور در صحنه های مختلف اجتماعی کسب کرده اند اصلا همچین معیارهایی را ماک انتخاب قرار نمی دهند بلکه با توجه به اخلاص ایمان و تخصص هر کاندیدی فارغ از دید محلی و لایفه ای بلکه با نگاه کلان شهری به موضوع نگاه می کنند.

 • شهردار کردکوی چه ویژگی دارد؟

متعهد، متخصص و با توان مدیریتی بالا و قانون گرا باشد.

 • برنامه های خودتان را مختصرا توضیح دهید:

 در صورت اینکه توفیق حضور در جمع هفت نفره شورای شهر را داشته باشم، شفافیت و اطلاع رسانی را سرلوحه کارها قرار خواهم داد، چون در این صورت هم بنده و هم سایر دوستان با صداقت و تلاش بیشتری سعی در پیش برد اهداف شورا خواهم نمود که این کار با راه اندازی یک نشریه در صورت امکان یا استفاده از فضای مجازی قابل انجام است که کل جلسات شورا و مصوبات آن در خاتیار همه افراد جامعه قرار گیرد.

البته اهداف و برنامه های مدونی را در سه محور موضوعات مدیریتی، فرهنگی و عمرانی طراحی نمودم که می توانید شرح آن را در سایتم (tamishe173.ir) مشاهده نمایید.

javad-hosseini

 •    شعار ستاد انتخاباتی شما چیست؟

 با نسلی نو، دست  در دست تو، تا ساختن شهری نو!

این شعار ستاد انتخاباتی ماست که با نیروهای جوان  مستعد فراوان شهرمانو اتحاد و یکدلی و صداقت و همچنین تلاش و کوشش می توانیم بعد از چهار سال شهری زیباتر، پررونق تر با مردمانی شادتر داشته باشیم.

 •    فکر میکنید  بودجه شهرداری چقدر است؟

حدود سه میلیارد و دویست میلیون تومان.

 •    جمله حکیمانه یا لطیفه ای که در حال حاضر به ذهنتان میرسد را بیان فرمایید؟

 میدونی غضنفر به 750 گرم چی میگه؟ میگه نیم کیلو و نیم.

 •   آخرین صحبت شما با مخاطبان و شهروندان چه می باشد:

در زمینه اجتماعی شهر ما نیاز به همدلی بیشتر اهالی در ارتقاء سطح اخلاق و فرهنگ شهر دارد. فرهنگ ترافیکی شهروندانمان نیاز به آموزش بیشتر و مهمتری دارد…ورزشگاه هایمان باید با برنامه ریزی دقیق تر و هدفمندتر و با وجود استعدادهای خوب این شهر قادر به ایجاد تیم های مختلف ورزشی در سطح مسابقات استانی و کشوری ایجاد نمایند. که این امر باعث ارتقاء سطح اخلاق اجتمعای و شور و شوق در بین جوانان و جامعه م گردد.

دومین کار رونق گردشگری در شهر کردکوی می باشد که با توجه به توان بالای شهر در این زمینه قابل اجرا است. طبیعت زیبا و منحصر به فرد شهرمان، دو هتل و سایر امکانات قابل اسکان مسافر، مردم مهمان نواز و دوست داشتنی شهر و همچنین موقعیت جغرافیایی خوب شهر کردکوی می تواند این شهر را به یک قطب گردشگری در شمال کشور تبدیل نمایدکه این امر با ایجاد زیرساخت های بیشتر و آشنا نمودن مردم کل ایران به این تکه از بهشت روی زمین با مکم تبلیغات ملی قابل دست یابی است.

سومین کاری که می توانیم انجام دهیم استفاده از نیروهای خلاق و باتجربه و علمی شهر است.

با توجه به وجود چهارواحد آموزش عالی در سطح شهر و پتانسیل بالای علمی که شمال اساتید و دانشجویان می توان در حل مشکلات و پیش برد کارهای شهر از این پتانسیل بالا بهره برداری بهینه نمود.

 •   راههای ارتباطی با مهندس سیدجواد حسینی، کاندیدای چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر کردکوی:

آدرس وبسایت: WWW.TAMISHE173.IR

شماره تماس: 09117689007

ارسال نظر