مصالحه بیش از ۷۰ درصد پرونده‎های واحد مشاوره کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 375 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:43 ب.ظ، پنج شنبه، 2 بهمن، سال 1393 نظرات بدون نظر

فرمانده انتظامی شهرستان کردکوی از مصالحه بیش از ۷۰ درصد پرونده‎های ارجاعی به واحد مشاوره و مددکاری کلانتری مرکز این شهرستان خبر داد.

IMG_01031به گزارش رادکانا، محمود علی‌فر اظهار کرد: مشاوره، مددکاری و خدمات روان‌شناختی که در دستگاه‎ها و سازمان‎های مختلف ارائه می‎شود وسیله‎ای برای رشد، تکامل و تحلیل تعارض‎ها و تحقق ارتباط سازنده بین فرد و جامعه است.

وی ادامه داد: جامعه ما هنوز نتوانسته از امکانات موجود در این زمینه استفاده بهینه کند و مکانیزم‎هایی لازم برای استفاده از ظرفیت‎ها را فعال کند.

علی‌فر بیان کرد: هرچه در این زمینه بتوانیم فعالیت‎های بیشتری را انجام دهیم، در بخش‎های مختلف امنیت و انضباط اجتماعی، تکامل فردی و اجتماعی پیشرفت بهتر و چشمگیرتری را خواهیم داشت و می‎توانیم از این طریق به نشاط اجتماعی نیز کمک کنیم.

فرمانده انتظامی شهرستان کردکوی با اشاره به نقش مشاوران در حل مسائل و مشکلات خانوادگی تاکید کرد: حضور مشاور در کلانتری‎ها باعث کاهش تشکیل پرونده و ارسال آن به دستگاه قضایی شده است.

علی‌فر اضافه کرد: مشاوران بازوان توانمند پلیس در کاهش آسیب‎ها و جرائم موجود در جامعه هستند و حضور آنها در مراکز انتظامی و به‌خصوص کلانتری‎ها باعث کاهش بار انتظامی و قضایی پرونده‎ها شده است.

اختلافات خانوادگی و نزاع و درگیری بیشترین دلایل مراجعه به مراکز انتظامی

وی گفت: مشاوران در این راستا تلاش می‎کنند تا با تخصص و تجاربی که دارند، با ارائه مشاوره و تشکیل جلسات متعدد با افراد مراجعه کننده به مراکز انتظامی، در صورت امکان با حل مشکلات آنها مانع از ارجاع آنان به مراجع قضایی شوند.

فرمانده انتظامی شهرستان کردکوی تصریح کرد: بیشترین مسائلی که باعث می‎شود افراد به مراکز انتظامی و حتی دفاتر مشاوره انتظامی مراجعه کنند اختلافات خانوادگی، نزاع و درگیری، مسائل حقوقی و مشکلات اجتماعی است.

علی‌فر اضافه کرد: عدم استفاده به موقع از مشاوره و مددکاران و باقی ماندن در وضعیت مخرب، باعث بیشتر شدن مشکلات و در نهایت جدایی، رفتار مجرمانه و یا خشونت می‎شود.

وی در پایان ابراز کرد: در این راستا، خوشبختانه با فعالیت‎های شبانه‎روزی مشاوران حاضر در مراکز انتظامی شهرستان به‌خصوص در کلانتری مرکز این شهرستان باعث شده تا بیش از 70 درصد پرونده‎های ارجاعی به مشاوران به صلح و سازش بیانجامد.

انتهای پیام/

ارسال نظر