معرفی شهرستان

این شهرستان در فاصله 27کیلومتری گرگان مرکز استان و در غرب گلستان واقع است، افزون بر 75هزار نفر جمعیت و مساحتی در حدود 94/818 کیلومترمربع دارد.

چشم اندازهای طبیعی زیبا و اماکن تاریخی و صنایع دستی موقعیت گردشگری مناسبی را برای این شهرستان بوجود آورده است.

از صنایع دستی کردکوی می توان به حصیربافی، نمد مالی، بافتن چادر شب و جوراب و دستکش پشمی اشاره کرد.

بخشی از مناطق گردشگری و باستانی این شهرستان نیز شامل منطقه حفاظت شده جهان نما، روستای ییلاقی درازنو، پارک جنگلی امام رضا (ع)، برج رادکان، شهر قدیمی تمیشه و دیوار تمیشه، قلعه شاه نشینی، قلعه تاق و غارهای ˈیخچال، گنج خانه، اژدر غار، جهان نماˈ، امامزاده روشن آباد، امامزاده النگ، امامزاده چهار کوه، جاده شاه عباسی و آبشار دوآب و بازار هفتگی آن یکشنبه بازار است.

شهر قدیمی تمیشه و دیوار آن درغرب روستای سرکلاته خرابشهر از توابع شهرستان کردکوی قرار دارد و به صورت تپه های پست و مرتفع دیده می شود.

فاصله این محوطه تا مرکز شهرستان کردکوی حدود ده کیلومتر بوده و دیدن آن برای علاقمندان به آثار تاریخی و قدیمی خالی از لطف نیست.

برج رادکان دیگر بنای تاریخی این شهرستان نیز در حدود 40کیلومتری جنوب کردکوی و در نزدیکی روستای رادکان واقع است.

پارک زیبا و جنگلی امام رضا (ع) کردکوی نیز در چهار کیلومتری جنوب این شهر و با امکاناتی همچنین آبخوری، سرویس بهداشتی، مبلمان و کمپینگ قرار دارد.

از سوی دیگر دهکده ییلاقی درازنو نیز در ارتفاعات جنوب شرقی کردکوی و در 35 کیلومتری این شهر با جاذبه هایی همچون کلبه های چوبی و آب و هوای مناسبت واقع است.