معضل قلیان‌کشی و بی‌حجابی بانوان در سواحل خزر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 543 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:46 ق.ظ، چهارشنبه، 17 اردیبهشت، سال 1393 نظرات بدون نظر

در شرایطی که ما طرح سالم سازی دریا را مختص به روزهای تعطیل و تابستان کرده ایم، دشمن با برنامه ریزی صحیح به دنبال دستیابی به اهداف مدنظر خود است.

thumb275-f24edb0beaf4978e93942ad68888515eبه گزارش رادکانا، در سالی که به فرموده مقام عظمای ولایت به فرهنگ نامگذاری شده، دیده های حق بین ملت عزیز، اقدامی محسوس از سوی مسئولین محترم در رابطه با تحقق این شعار جامع و کامل مشاهده نشده، در حالی که رهبر فرزانه انقلاب در نخستین روز سال 93 بر لزوم عزم همه جانبه مسئولین به ویژه مسئولین فرهنگی کشور در زمینه ارتقای این مهم تأکید شده بود، همچنان حرکت در راستای بهبود شرایط فرهنگ و وضعیت آن در کشور در اغما به سر می برد و انگار اراده ای برای خروج از سکون وجود ندارد.

این مقوله بسیار مهم در تمامی امور و در زمینه های متفاوت اجتماعی، سیاسی، اقتصادی به عنوان یک اصل می درخشد اما یا آن را ندیده ایم و یا توجه ای به حضور آن در رأس امور نداشته ایم.

متأسفانه این سهل انگاری در عدم برخورد با کسانی که به نوعی آن را رعایت نمی کنند، موجب شده تا دامنه نفوذ این افراد بسیار فراتر از حد انتظار رود و متأسفانه متصدیان نظارت این امر یا چشمان خود را بسته اند و یا از دیدن اینگونه هرج و مرج لذت می برند.

در کشوری زندگی می کنیم که در تمامی دنیا به علت تبرک نام آن به شیعه و اسلامی بودن در تیررس مخالفین قرار داریم اما خود به سمت حرکاتی می رویم که دیگر نیازی به حضور فیزیکی دشمن نداریم و با همین حرکات خود را به سوی نابودی سوق می دهیم.

اثبات کننده این سخنان به عنوان نمونه ای کوچک نیز فقط حضوری کوتاه مدت در سواحل زیبا، بکر و خدادادی دریای مازندران است که به جای شکر این موهبت الهی، فضا را به قدری اسف بار کرده ایم که حتی بوی خفقان ناشی از آن تا چندین فرسنگ شمیم جان ها را می آزارد.

متأسفانه نوع پوشش خانواده ها و به ویژه بانوان در سواحل، به قدری زننده است که هر فردی نمی تواند با سر بالا در آنجا قدم بزند و از خجالت یکی از این دو راه را بر می گزیند، یا سر خود را پائین انداخته و هیچ لذتی از حضور در سواحل نمی برد و یا اینکه بدون کوچکترین مکثی این فضای غبار آلود را ترک می کند.

دیگر در این سواحل کار از نوع حجاب و تخطی از آن گذشته و امور در حال جابه جایی با یکدیگر هستند، غیرت مردان زحمتکش و خستگی ناپذیر به هیچ عنوان اجازه درست کردن غذا را به بانوان خود نمی دهد و آنها را به حال خود در حال کشیدن قلیان رها می گذارد تا از لذت استراحت آنها کاسته نشود، آن بانوی نمونه نیز با حفظ نجابت و حیای خود آنچنان پُکی به قلیان می زند که کمتر مردی توان آن را دارد و به پاس زحمات این همسر فداکار با دود قلیان قلبی را تهیه و تیری را از وسط آن خارج می کند و واژه I loveyou را روانه می سازد.

حضور در ساحل فقط به این نکات ختم نمی شود، صدای بلند و سرسام آور آهنگ های غیرمجاز به زبان های مختلف و انجام حرکات غیرموزون از سوی بانوان و بعضاً آقایان! از دیگر امور امروز برخی از سواحل شمال است، در شرایطی که ما طرح سالم سازی دریا را مختص به روزهای تعطیل و تابستان کرده ایم، دشمن با برنامه ریزی صحیح به دنبال دستیابی به اهداف مدنظر خود است.

در حالی که هیچگونه زیرساخت برای تفریح یک جوان فراهم نیست، نباید جای تعجب داشت که به سوی این حرکات کشیده می شود و انرژی خود را در این امور تخلیه می کند.

به نظر می رسد یک برنامه ریزی صحیح و اصولی که فقط در حد شعار و بروی کاغذ نباشد و به مرحله عمل برسد و تکمیل زیرساخت های فرهنگی از جمله فعالیت بیشتر سینماها با اکران فیلم های جوان پسند و جذاب، برگزاری نمایش های به‌روز و مفید، نمایشگاه های مختلف برای جوانان و امثال آن تنها راه مقابله با این پدیده است و در غیر این صورت درجا خواهیم زد.

البته جای بسی شکر دارد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یک ابتکاری نو، در ایام تابستان طرح ساحل سالم، پارک پاک را برگزار می کند و تا حدود بسیار زیادی موفق نیز بود اما جای خالی دیگر دستگاه های دولتی در برگزاری و برنامه ریزی چنین برنامه هایی در تمام طول سال و نه برای ایامی مشخص بسیار کمرنگ است.

با این حال توصیه ما به مسئولین امر این است که هرچه زودتر به خود بیایند و تلاش خود را در حقق بخشیدن به منویات رهبری بیشتر کنند چرا که نسبت به آن وظیفه شرعی دارند و باید در محضر خداوند پاسخگو باشند. / بلاغ

ارسال نظر