منازل استیجاری سامان می یابند/ کارتن بدستان معضل گردشگری گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 566 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:49 ب.ظ، شنبه، 15 تیر، سال 1392 نظرات بدون نظر

مدیر کل گردشگری داخلی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: در راستای رونق سفرهای ارزان قیمت و ایجاد امنیت، طرح منازل استیجاری ساماندهی می شود.

IMG13451973به گزارش رادکانا، بهروز جلالی صبح شنبه در بازدید مسئولان کمیته طرح های منازل استیجاری کشور در کردکوی افزود: وظیفه گردشگری داخلی این است که شرایط خاص وامنی را برای گردشگران ومسافران به وجود آورد.
وی اذعان داشت: طرح منازل استیجاری از سال 86 در حال پیگیری است و دراین راستا این منازل شناسایی و کارت مجوز برای آن ها صادر شده است.
جلالی ادامه داد: بیش از 80 هزار منزل استیجاری درسطح کشور وجود دارد که تنها 20 هزار مورد آن تحت پوشش می باشند و مجوز دریافت کرده اند و درصورت بهره مندی گردشگران از این اماکن اقامتی قابل پیگیری است.
وی از دیگر مزایای این طرح درراستای رونق گردشگری داخلی، رونق سفرهای ارزان قیمت برشمرد و افزود: آموزش نیروهای شاغل دراین اماکن اقامتی و آموزش کارشناسان معاونت گردشگری سازمان و همچنین ایجاد دبیرخانه متمرکز منازل استیجاری از برنامه های آینده مدیریت گردشگری داخلی است.
جلالی خاطر نشان کرد: دومین نشست طرح های منازل استیجاری، مراکز اطلاع رسانی، رزرواسیون، زائرسراها و اقامتگاه های دولتی بعد ازماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.
کارتن به دستان نیازمند ساماندهی هستد
فرماندار کردکوی نیز دراین نشست از اهمیت امنیت وآسایش گردشگران در منازل استیجاری یاد کرد وگفت: دراستان گلستان درخصوص این ساماندهی اقدامات مناسبی صورت گرفته وتنها معضل موجود وجود کارتن به دستان درسطح استان است که نیازمند ساماندهی است.
الیاسی درادامه مصوبات این نشست را زیرساختی برای دولت آینده دانست تا با قوای محکمتری این موضوع را ساماندهی کنند به گونه ای که لطمه ای به صنعت هتلداری استان وارد نشود.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان گلستان نیز به عنوان میزبان این نشست گفت: سازماندهی متمرکز کارتن به دستان از جمله برنامه های این اداره کل بوده و از فعالیت منازلی که فاقد مجوز باشند جلوگیری خواهد شد.
قربان عباسی افزود: نظارت اماکن عمومی ناجا برفعالیت این منازل به طور مستقیم و پیگیری تخلفات صورت گرفته و برخورد قانونی و همچنین نظارت مراکز بهداشت و سایر دستگاه های اجرایی بر این اماکن در بهبود عملکرد و ارائه خدمات مطلوبتر موثر است.
وی درپایان خاطر نشان کرد: رفع کمبود اماکن اقامتی با نگاه و توجه به اقامتگاههای ارزان قیمت می تواند تاثیر بسزایی در جذب گردشگر و ماندگاری آن داشته باشد./مهر
ارسال نظر