منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی به گرگان می آید
تعداد بازدید تعداد بازدید: 537 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:35 ب.ظ، یکشنبه، 6 بهمن، سال 1392 نظرات بدون نظر

یک فعال سیاسی اصلاح طلب اعلام کرد حجت الاسلام منتجب نیا عضو ارشد حزب اعتماد ملی هفته آینده به گرگان سفر می کند .

IMAGE634981676326286281به گزارش رادکانا، حجت الاسلام رسول منتجب نیا قائم مقام حزب تعطیل شده اعتماد ملی قرار است هفته آینده سفری به گرگان داشته باشد .

حزب اعتماد ملی که تعطیل شده بود گویا قرار است مجددا با محوریت منتجب نیا فعالیت خود را آغاز کند .

حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی با بیان اینکه حزب متبوعش به صورت رسمی بازگشایی نشده است، اظهار داشت: اعضای حزب صرفاً در جلسات غیر رسمی ‌دور یکدیگر جمع می‌شوند و این به معنای بازگشایی حزب نیست.

منتجب‌نیا در پاسخ به سوالی درباره رسمیت جلسات حزب اعتماد ملی با دفاتر استانی توضیح داد: این جلسات صرفاً به منظور ارائه گزارش فعالیت‌ آنها برگزار می‌شود.

وی همچنین از تلاش اعضای این حزب برای بازگشایی حزب اعتماد ملی خبر داد.

برپایه این خبر قائم مقام حزب اعتماد ملی در حالی برخی شروط از جمله رفع حصر و رفع توقیف اموال حزب را لازمه بازگشایی حزب متبوعش اعلام کرد که جلسات استانی این حزب به منظور دریافت گزارش برگزار می‌شود.

حزب اعتماد ملی در استان گلستان که در سال 88 ستاد مرکزی کروبی در گرگان بود با محوریت اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان کار می کند اما الان مشخص نیست که هنوز اعضای اتحادیه به افکار کروبی احترام می گذارند و یا نه و آیا مشی خود را با تفکرات ساختار شکنانه وی جدا کرده اند و یا خیر ؟

بنظر می رسد این سفر بیشتر برای احیای حزب اعتماد ملی در گلستان و بازگشت به عرصه سیاسی صورت بگیرد .

12960 165 

روزنامه اعتماد در گفت و گویی با رسول منتجب‌نیا قائم مقام حزب اعتمادملی نوشت:

* حزب اعتماد ملی تعطیل شده لکن منحل نشده و اعتبار قانونی‌اش محفوظ است. بنابراین هر گاه بخواهیم فعالیتش را شروع می‌کنیم.

*ما برای بازگشایی حزب اعتماد ملی دو مشکل داریم که رفع آنها باعث از سرگیری فعالیت‌های حزب می‌شود. مشکل اول این است که درحال حاضر دبیرکل حزب اعتماد ملی درمیان ماحضور ندارند.اعضای حزب هم منتظرند تا تکلیف ایشان روشن شود و بعد فعالیت های خود را شروع کنند. موضوع دوم به وسایل و تجهیزاتی برمی‌گردد که توسط پلمب‌‌کنندگان دفتر حزب اعتماد ملی در سال 88 ضبط و توقیف شده است.

*ما امیدواریم که فضای اعتدالگرایی که با ریاست‌جمهوری آقای دکتر روحانی پدید آمده مقدمات بازگشت حزب اعتماد ملی را فراهم کند. در حال حاضر نیز خواستی در بین اعضا و هواداران حزب قوت گرفته و آنها از سراسر کشور به طرق مختلف پیغام می‌دهند تا حزب دوباره فعال شود.

*طبق آمار سرانگشتی که در اختیار ماست حدود دو میلیون نفر در سراسر کشور فرم عضویت حزب اعتماد ملی را پر کرده‌اند و بنده بعید می‌دانیم حزبی در کشور تا این میزان فراگیر باشد. ما هم امیدواریم که با حل دو مشکلی که گفتم مقدمات از سرگیری فعالیت حزب فراهم شود.

*اعضا و مقامات حزب در استان‌ها نقش فعالی در ستادهای انتخاباتی آقای روحانی داشتند. در تعدادی از استان‌ها مسوول حزب اعتماد ملی مسوولیت ستاد انتخاباتی آقای روحانی را به عهده داشت. در 35 شهر هم وضعیت همین طور بود و به طور کلی بخش قابل توجهی از بدنه ستاد انتخاباتی دکتر روحانی را اعضای رسمی حزب اعتماد ملی شکل می‌دادند.

*{در پاسخ به سوالی که به اهانت به وی در بهمن ماه سال 89 در مسجد امام صادق تهران اشاره داشت} عده‌یی خودسر و افراطی اوضاع را به هم ریختند. به من و فرزندم حمله کردند.من برای جلوگیری ازبروز مشکل به مسجد نرفتم و امر را به مقامات قضایی واگذار کردیم. همه آنها هم عمل آن افراد را تقبیح کردند و قول برخورد دادند اما عملا هیچ اتفاقی نیفتاد. در این مدت ما ارتباط خود را با مردم حفظ کردیم و پس از انتخابات نیز مراجعات زیادی داشتیم که محور آنها درخواست مردم برای بازگشت به مسجد بود. بنده هم شخصا مشکلی برای بازگشت ندارم و هر وقت خودسرها از آنجا رفتند ما بازمی‌گردیم.

ارسال نظر