منشا حملات به اجلاس پیرغلامان حسینی در گرگان کجاست؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 612 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:45 ب.ظ، یکشنبه، 7 مهر، سال 1392 نظرات بدون نظر

با نزدیک شدن به اجلاس پیرغلامان حسینی مافیای مخالفت با ارزشها در گرگان با توسل به فضای خبری غبارآلود سعی در مخدوش کردن این همایش حسینی و عدم بازدهی این اجلاس در گرگان دارند .

thumb271-9ae65224e91394ace1399ab97a80756bبه گزارش رادکانا، نقطه سرآغاز این موج تبلیغاتی مخوف از نشست خبری عیسی امامی نماینده گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی آغاز شد که در آن خبرنگار یکی از خبرگزاری ها که مدعی اصولگرایی هم بود با گزارشی غیرواقع و تحریف بخشی از سخنان عیسی امامی ، هزینه میلیاردی این همایش را روی زبانها انداخت . بعد از آن عیسی امامی گفت که سخنان من تحریف شده و بنده هیچ وقت چنین موضوعی را عنوان نکرده بودم .

با کمی درنگ در ارتباط این خبرنگار با عبدالرضا چراغعلی عضو شورای شهر گرگان و  نشر وسیع اخبار وی از این خبرگزاری می توان فهمید که احتمال دارد این شانتاژهای تبلیغاتی از این ناحیه باشد . چه اینکه چراغعلی در قضیه پارک موزه دفاع مقدس نیز از وجود خبرنگارانی چون الهه موسوی و … استفاده کرد  و شانتاژ تبلیغاتی راه انداخت .

انشتار اخبار کذب مبنی بر هزینه 3 میلیاردی اجلاس پیرغلامان حسینی و ارائه فاکتورهای میلیونی به شهرداری گرگان در این راستا صورت گرفته است .  

از طرف دیگر درگیری لفظی استاندار گلستان با خبرنگار مشترک همشهری و خبرگزاری مهر در نشست شورای اداری استان که هفته قبل برگزار شد موید این نکته است که الهه موسوی هم با تشکیل یک تیم رسانه ای که هسته مرکزی آن روزنامه همشهری استان است سعی در استفاده ابزاری از خبرنگاران و ایجاد چالش بین مدیران استانی دارد .

باید به این نکته اذعان کنیم که کانون و ماهیت انتقاد کنندگان به اجلاس پیرغلامان حسینی همانهایی هستند که در مقابل پارک موزه دفاع مقدس موضع گرفته بودند ، البته انجا بهانه محیط زیست بود اما اینجا هزینه میلیاردی را علم کرده اند .

در عین حال شاید دانستن اصل ماجرا برای مردم گرگان و استان گلستان جالب باشد :

محمد جواد نجفی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان در مورد هزینه های این همایش گفته است که سرانه اعتبارات این همایش ملی است و اعلام برخی خبرگزاری ها و سایتها در مورد این که اعتبارات استانی هزینه خواهد شد درست نیست و نشان دهنده بی توجهی این رسانه هاست .

نجفی گفت : اگر این همایش در گرگان برگزار نشود در استان دیگری برگزار می شود و هزینه آن هم به استان دیگر می رود و این طور نیست که همایش برگزار نشود و هزینه آن در داخل استان خرج شود .

ابراهیم کریمی سرپرست شهرداری گرگان نیز در جلسه دیشب شورای شهر گرگان اعلام کرد که شهرداری فعلا 800 میلیون تومان از اعتبارات خود را در اختیار اجلاس پیرغلامان قرار می دهد تا بعدا که هزینه ملی این همایش به حساب شهرداری و تامین اعتبار روگذر میدان قندهاری واریز شود .

با نگاهی کوتاه به سخنان کریمی متوجه این قضیه می شویم که شهرداری گرگان هیچ کمک مالی به اجلاس پیرغلامان حسینی نکرده و فقط زحمت یک جابجایی حساب را کشیده و زودتر از موعد پولی را به فردی قرض داد و چند ماه بعد آن را تمام و کمال پس می گیرد ، در حالی که شاهدیم شهرداری برای سالگشت نمایندگان مرحوم استان میلیونها تومان هزینه کرده است .

از طرفی شهرداری گرگان از مبلغ یک میلیارد هزینه این همایش ، 200 میلیون تومان کم کرده که مثلا جلوی هزینه های اضافی را بگیرد اما قطعا شهرداری در پایات تسویه حساب مالی اجلاس پیرغلامان حسینی هزینه های خود را دریافت خواهد کرد .

اما چرا برخی رسانه ها و افراد اجلاس پیرغلامان حسینی و هزینه آن را بهانه ای برای عقده گشایی هشت ساله خود قرار دادند . هفته نامه ستاره گلستان با تیتر درشت از سخنان تحریف شده عیسی امامی به هزینه این اجلاس اعتراض کرد .

براحتی می توان از ماهیت انتقاد کنندگان فهمید که هزینه این همایش بهانه ای بیش نیست چرا که در همین استان آنقدر همایش و جشنواره های بی حساب و کتاب و بدون بازده برگزار می شود که می توان از آن دست به جشنواره طعم برتر ، جشنواره وبلاگ نویسی روز گرگان ، نمایشگاه سگ و گربه در ناهارخوران و پارک شهر ، جشنواره چگونگی استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی زنانه و مردانه و … اشاره کرد .

کامران شبستانی

ارسال نظر