منظور پیام نوروزی رهبری انقلاب اقتصادی و انقلاب فرهنگی بود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 873 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:04 ق.ظ، سه شنبه، 5 فروردین، سال 1393 نظرات ۳ نظر

نگاهی کوتاه به دیدارها و سخنرانی های ماه های اخیر مقام معظم رهبری نشان می دهد که در بخش فرهنگ و اقتصاد به مرز بحران رسیده ایم و دور زدن بحران جز انقلاب و تغییرات بنیادین راهی دیگر ندارد.

radkanaبه گزارش رادکانا؛ انقلاب اسلامی ایران با ماهیت دینی و مردمی خود و با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی همواره در سبد تهاجمات فیزیکی، فرهنگی و اقتصادی دشمنان غربی خود قرار داشته است.

همه گزینه های روی میزی که امروز از آنها در نزد افکار عمومی آنها به طنز یاد می شود یک به یک اجرا شده است و روش هایی چون جنگ تحمیلی، حذف بال های ایدئولوژیک انقلاب، تفرقه، تهدید، تطمیع و محاصره اقتصادی و تهاجم فرهنگی همزمان در دستور کار سیاسیون غربی قرار داشت.

در این راه بسیاری از لیدرهای فکری انقلاب را حذف کرده و بسیاری از سرداران شجاع و جوانان انقلابی در هشت سال دفاع مقدس به شهادت رسیدند و ارث جنگ هم خرابی هایی بود که اکثر نقاط کشور را دربر گرفت و طبعا هر سیاستمدار و دولتمردی در کشور به فکر ساختن و فعالیتهای عمرانی بود و کمتر به مقوله فرهنگی توجه شد.

در همان سالهای بعد از جنگ مقام معظم رهبری با گوشزد کردن به مسئولین در مورد تهاجم فرهنگی درخواست کرد که مسئولان به این عرصه توجه داشته باشند اما در اثر بی توجهی که شاید ثمره دل مشغولی ها و آثار مخرب جنگ بود این پیام ها درک نشد تا اینکه کار به ناتوی فرهنگی و غارت فرهنگی کشید اما باز هم گویا برخی مسئولان متوجه این قضیه نبودند.

از آن طرف دشمنان توسط ماهواره ها و شبکه های ماهواره ای و گسترش اینترنت وارد زندگی مردم شدند و با تغییر سبک زندگی مردم و اضافه کردن بر هزینه های زندگی با شرایطی که با اهداف انقلاب همخوانی نداشت سبک زندگی غربی را ترویج کرده و متاسفانه بخش هایی از جامعه با این روند همنوا شدند.

درگیری های سیاسی زمان اصلاحات و بعد از آن در زمان دولت نهم و دهم نیز باعث شد تا مقوله فرهنگ همچنان در بی توجهی دنبال شود تا اینکه در ماههای اخیر مخصوصا در دیدار با خبرگان رهبری در اواخر اسفندماه مقام معظم رهبری علنا بیان کرد که من نگران بخش فرهنگ هستم و به دنبال این دغدغه بود که علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد طی بیانیه ای رسما اعلام کرد که پیگیر دغدغه های رهبری هستیم.

در بخش اقتصادی هم مقام معظم رهبری با اختصاص دادن شعارهای 6 سال گذشته به مقوله اقتصاد همچون سبک زندگی اسلامی، اصلاح الگوی مصرف، سال همت و کار مضاعف، تولید ملی و حمایت از سرمایه ایرانی و حماسه سیاسی و اقتصادی به نوعی خطر بزرگ تحریم ها و روی آوردن دشمن به جنگ اقتصادی را گوشزد کردند.

البته در دولت نهم و دهم خوشبختانه با هدفمندی یارانه ها و واقعی کردن برخی قیمتها جلوی یک بحران عظیم گرفته شد اما باز هم در زمینه تولید ملی و اقتصاد مقاومتی بی توجهی شد که این بی توجهی ها باعث شد که مقام معظم رهبری در اسفندماه گذشته در دیدار با سران نظام و مسئولان با اعلام اینکه به اقتصاد مقاومتی همت زیادی نشد رسما سیاستهای اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کرد و خواستار دقت و همت بیشتر مسئولان در این بخش شد.

در پیام نوروزی نیز ایشان ضمن تشکر از مردم شریف ایران بخاطر خلق حماسه سیاسی عنوان کرد که حماسه اقتصادی محقق نشد البته تلاش هایی شد اما هنوز جای کار بسیار دارد.

ایشان در یپام نوروزی با تمرکز روی دو عنصر فرهنگ و اقتصاد و الزام کردن عزم ملی با محوریت مردم و مدیریت جهادی با محوریت مسئولین و دولتمردان نقشه راه سال 93 را ترسیم کردند.

دغدغه های رهبری در این چند ماه اخیر نشان می دهد که در بخش اقتصاد و فرهنگ به یک مرز بحرانی رسیده ایم و دوای بحران ها انقلاب، دگرگونی و تغییر است و لذا نگارنده معتقد است که منظور پیام نوروزی مقام معظم رهبری انقلاب فرهنگی و انقلاب اقتصادی است و تا این دو بخش بیمار درست نشود مشکلات پایه ای کشور حل نخواهد شد لذا می طلبد تا هم مردم و مسئولان که مخاطبان اصلی پیام نورزی رهبری بودند در کنار یکدیگر با تدبیر و امید موجب تعالی و پیشرفت ایران اسلامی گردند.

نویسنده: عبدالجواد عموزاد خلیلی

مهدی می گوید:

الکی میگه

noor می گوید:

هههههههههههههههههههههههههه

حامد می گوید:

ایشون کی باشن؟؟

ارسال نظر