منوچهر صادقیان از مفاخر صنعت شهرستان کردکوی و کشور
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,519 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:25 ق.ظ، دوشنبه، 11 آذر، سال 1392 نظرات بدون نظر

جوانان شهر من برای سربلندی و پیشرفت این شهرستان دنبال علم توأم با هنر و سواد باشند، وقت خود را هدر ندهند و دنبال کارهای صنعتی بروند و سعی در احداث کارگاههای صنعتی در این شهرستان باشند و شهر خودمان را با همکاری تمام صاحبنظران تبدیل به یک شهر صنعتی کنیم.

138590096736441به گزارش رادکانا، از چهرهای خلاق و مبتکر شهرستان کردکوی است که طی چند دهه اخیر با ساخت ابزارآلات و تجهیزات صنعتی از قبیل تریلی های کمپرسی، جک های هیدرولیک و بالابر کامیون توانسته است استعداد مردم شهرستان کردکوی را در سطح کشور به نمایش بگذارد می توان به منوچهر صادقیان صنعتگر خلاق و نمونه اشاره کرد.
وی سرلوحه کار استاد و مهندس خوب در شهرستان کردکوی را در نجابت، مردانگی و استعداد نهفته مردم کردکوی و تحقق این شعار که باید خود را باور داشته باشیم می داند.
عشق استاد صادقیان به شهرستان کردکوی باعث شد تمام سرمایه و وقت خود را در جهت سربلندی نام کردکوی در سطح کشور و پرورش جوانان این شهرستان بگذارد.
بطوری که در گارگاه آقای صادقیان جوانان زیادی در حال آموزش و یادگیری صنعت می باشند.
صادقیان در خصوص کارگاه صنعتی خود و الگو بودن برای جوانان گفت: الگوی خوبی برای جوانان شهرم باشم تا آنها بتوانند به کارهای صنعتی روی آورند.

منوچهر صادقیان در سال 1315 در شهر کردکوی متولد شد، علاقه او به صنعت از کلاس چهارم ابتدایی شروع شد و در کلاس پنجم ابتدایی با ابتکار خود ماشین جیپ چهار چرخ کوچک ساخت که مورد توجه همگان قرار گرفت.

وی در 18 سالگی فعالیت صنعتی خود را آغاز کرد. در سال 1333 در کارخانه پنبه کردکوی استخدام شد و 20 سال کارهای مهندسی این کارخانه را انجام می داد. او اولین کارخانه روغن نباتی در سطح ایران را با کپی از کارخانه های روغن نباتی آلمان ساخت.

اولین تولیدات کارگاه منوچهر صادقیان در سال 1352 با ساخت اتاقهای تریلی کمپرسی و جک های هیدورلیک در سطح کشور آغاز شد.

پیشرفت بین المللی کارگاه منوچهر صادقیان: ساخت 72 دستگاه اطاقهای تریلی کمپرسی مخصوص مایلر در سال 1375 برای کشور کره جنوبی .

دریافت لوح تقدیر از وزیر صنایع در نمایشگاه بین النللی ایران در سال 1371

جالب است بدانید این صنعتگر موفق دارای صدای عالی و زیباست…او کلاس موسیقی خود را در دانشگاه موسیقی تهران گذراند و در کنار اکبر گلپایگانی شروع به خواندن آواز سنتی ایرانی کرد.

این حقیر هنگام تهیه گزارش از این مرد موفق صنعت شهرستان کردکوی و ایران شاهد آواز دلنشین و زیبای استاد صادقیان بوده و می توانم بگویم واقعا استاد آواز هم می باشد.

138590096744572

استاد صنعت شهرستان کردکوی در کنار فرزند برومندش ابوالفضل صادقیان 

درخواست منوچهر صادقیان از جوانان شهرستان کردکوی:

جوانان شهر من برای سربلندی و پیشرفت این شهرستان دنبال علم توأم با هنر و سواد باشند، وقت خود را هدر ندهند و دنبال کارهای صنعتی بروند و سعی در احداث کارگاههای صنعتی در این شهرستان باشند و شهر خودمان را با همکاری تمام صاحبنظران تبدیل به یک شهر صنعتی کنیم.

حاج منوچهر صادقیان از بزرگان شهر خود خواست نسبت به این شهر تعصب داشته باشند و سعی کنند سرمایه خود را در همین شهر خرج کنند و باعث تقویت شهرستان کردکوی شوند.

در یک کلام از استاد صادقیان سوال کردم علت موفقیت شما چه بوده است؟ گفت: توکل به خدواند سرلوحه تمام کارهای زندگی من است.

وی گفت: ((من یک شب و روز کردکوی را به تمام امکانات، ثروتها و تفریحات ترجیح می دهم)) 

138590123528551138590123539772

جاذبه های شهر کردکوی

ارسال نظر