من و تو جان ، زدی به کاهدون + عکس
تعداد بازدید تعداد بازدید: 485 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:52 ب.ظ، جمعه، 8 آذر، سال 1392 نظرات بدون نظر

شبکه من وتو در برنامه چشم انداز مستندی را تحت عنوان «ایران در کانون بحران سوریه» را بروی آنتن می برد، موضوعاتی که در مستند مذکور مورد بحث قرار می گیرد عموما با آنچه که در واقعیت رخ می دهد در تقابل آشکار است!

thumb287-9477ecfd9c3a25af82a0c4f5bb820d7dبه گزارش رادکانا، شبکه من و تو در برنامه چشم انداز مستندی را تحت عنوان «ایران در کانون بحران سوریه» را بروی آنتن می برد، موضوعاتی که در مستند مذکور مورد بحث قرار می گیرد عموما با آنچه که در واقعیت رخ می دهد در تقابل آشکار است! مهم ترین موضوعی که قرار است در طی مشاهده این مستند به آن پرداخته شود به چالش کشیدن حمایت ایران از ملت سوریه و عدم حمایت کشورهای مختلف دنیا از مواضع دولت سوریه است.

یکی از کاربردهای چنین برنامه هایی جایگزینی مفاهیم نزد مخاطب است، علیرغم آنکه می دانیم دولت های غربی خواهان آغاز جنگ در سوریه هستند و از گروه های تروریست حمایت می کنند اما مجری برنامه چشم انداز در تلاش است تا این مسئله را جنگ داخلی سوریه عنوان نماید تا در این بین دولت های غربی بیگناه جلوه داده شوند. علاوه بر این سیاه نمایی از حکومت جمهوری اسلامی ایران و منفی جلوه دادن حمایت ایران و سایر کشورها از سوریه در دستور کار این برنامه است.
اجرای برنامه چشم انداز برعهده «ناصر اعتمادی» است، وی که تا پیش از این با همکاری «مناشه امیر» [برنامه ساز و مجری رادیو اسرائیل] مستند «قمار اتمی ایران» را تهیه و تولید کرده بود این بار از جانب مدیران شبکه من وتو مامور ساخت مستندهایی شد که در آن حمله به جمهوری اسلامی ایران هدف اصلی بود.

ناصر اعتمادی همکار منوشه امیر

شبکه من وتو در این مستند می کوشد تا حمایت ایران از سوریه را منفی جلوه دهد، اگرچه در این مستند به حمایت های همه جانبه آمریکا از رژیم صهیونیستی تحت عنوان متحد استراتژیک اشاره ای نشده و اصولا صحبتی از هزینه های میلیون دلاری دولت های غربی و عربی برای تجهیز تروریست ها نمی شود اما سعی می شود حمایت ایران از سوریه غیرمنطقی جلوه داده شود.
این در حالی است که بیشتر بیننده های این شبکه با به راه انداختن موجی از کامنت های اعتراض آمیز در فضای مجازی علیه این شبکه انگلیسی، این مستند را قبل از آنکه حتی بروی ایر رود بایکوت کردند.

ارسال نظر