مهدی هاشمی و توصیه عمه و خاله
تعداد بازدید تعداد بازدید: 286 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:22 ب.ظ، شنبه، 27 دی، سال 1393 نظرات یک نظر

حدود دو سال از روزی که مهدی هاشمی رفسنجانی در میان تعجب و بهت سیاسیون که از سفر انگلستان وارد فرودگاه امام شد می‌گذرد. چند روز بعد به دادسرا احضار و بازداشت شد. چندی نگذشت که آزاد شد و تا همین امروز مشخص نیست…

IMG11451468به گزارش رادکانا، امیرکبیر خطاب به شاه قجری: «قربانت شوم الساعه که در ایوان منزل با همشیره‌ همایونی به شکستن لبه‌ نان مشغولیم، خبر رسید که شاهزاده موثق‌الدوله حاکم قم را که به جرم رشا و ارتشا معزول کرده ‌بودم به توصیه‌ عمه‌ خود ابقا فرموده و سخن هزل بر زبان رانده‌اید. فرستادم او را تحت‌الحفظ به تهران بیاورند تا اعلی حضرت بدانند که اداره‌ امور مملکت به توصیه‌ عمه و خاله نمی‌شود.»

 

درود خدا بر این آزاد مرد ایرانی که مایه فخر و مباهات ایران و اسلام و تشیع است. این قطعه نامه ماندگار تاریخ که رعشه‌ای از عدالت در حق متجاوزان است را بدین دلیل قلمی کردیم که مسئولان عالی نظام ما بدانند که می‌دانند زبان و کلام حق برای همیشه در لوح تاریخ ثبت است و هر چه که زنگار زمانه بخواهد آن را از اذهان بزداید نخواهد توانست و اما بعد…

 

حدود دو سال از روزی که مهدی هاشمی رفسنجانی در میان تعجب و بهت سیاسیون که از سفر انگلستان وارد فرودگاه امام شد می‌گذرد. چند روز بعد به دادسرا احضار و بازداشت شد. چندی نگذشت که آزاد شد و تا همین امروز مشخص نیست سر انجام، تکلیف پرونده‌ اتهام او که یکی از پر سرو صداترین پرونده‌های امنیتی و اقتصادی کشور است چه نتیجه‌ای دارد. اگر چه مردم فهیم ما از عمده اتهامات جونیور ایرانی اگاه هستند.

 

پرونده‌ای پر حاشیه مانند کرسنت، استات اویل، توتال در زمینه‌ی اقتصاد که روزهایی سخت را بر دولت گذشته تحمیل کرد و همچنین در زمینه‌ سیاست نقش پر رنگ و غیر قابل انکار وی در فتنه 88 بر کسی پوشیده نیست.

 

بی شک والد وی که عمری به عنوان شناسنامه‌ی انقلاب توسط مقام معظم رهبری معرف حضور ملت ایران می‌باشد به نیکی واقف است، که کارگردانی برای برهم زدن نظم و امنیت ملی نظام مقدس جمهوری اسلامی چه جرم سنگین و بزرگی است چه بسا در موارد اقتصادی اتهامات حق الناس هم دخیل باشد.

 

برخی افراد چه در داخل و چه در خارج در پی سیاسی و انتخاباتی کردن این اتهامات بودند، و همچنین افرادی که در فتنه هم پیاله‌ی آقا مهدی بودند بعد از جدی‌تر شدن ماجرا و وجود مستندات کافی که توسط وزارت اطلاعات وقت و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افشا شد زبان به دندان گرفتند و به سوراخ‌ها خزیدند و نارفیق بودن خود را ثابت کردند.

 

شاید یکی از دلایل اصلی طمع مهدی و خانواده هاشمی به ثروت و قدرت به دلیل صله رحمی باشد که با ریاض نشینان صعودی اتفاق می‌افتد و خلق و خوی اشرافی گری و پادشاهی به آن‌ها سرایت کرده باشد.

 

امثال مهدی هاشمی‌ها و علی مطهری‌ها بدانند که اینجا ایران است. سرزمین گل‌های پرپر شده که در خاک و خون غلتیدند تا شعار حق و عدالت را میان ملت و ملت‌ها که امام‌شان به صدا در آورد زنده نگه دارند.

 

مدت مدیدی است که پرونده مشارالیه در حال رسیدگی و محاکمه‌اش به روزهای پایانی نزدیک می‌شود افکار عمومی منتظر اجرای عدالت اسلامی در حق این متجاوز به بیت المال هست تا  عبرتی باشد برای کسانی که با استفاده از رانت و ارتباطات نسبی و سببی با مسئولین طراز اول هرچه خواستند خوردند و بردند.

 

روی سخن ما با حضرت آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه است که امروز بیشتر از پیش در کانون توجه قرار گرفتند امروز نگاه‌ها معطوف به تصمیم شجاعانه و حق مدارانه ایشان است.
رجای واثق داریم هرآنچه که امثال مهدی هاشمی‌ها مستوجب آن هستند در قبالشان اجرا خواهد شد و نیک می‌دانیم و خطاب به رئیس قوه قضائیه می‌گوییم حضرت آیت الله املی لاریجانی! مطمئن هستیم که در مورد این آقا زاده و دیگر هم ردیفان مماشات نخواهی نمود و جز این از شما که حافظ قانون و قضا هستید انتظار نیست.

 

یادداشت به قلم محمد رستمانی، عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی

 

انتشار یادداشت دانشجویان به معنای تایید تمامی محتوای آن توسط «خبرگزاری دانشجو» نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه‌ها و فعالان دانشجویی است.

 

عقيلي می گوید:

احسن به رادکانا و نویسندگان خوش قلم . بعد از حاج مسلم رستمانی ، جوانی را می بینیم که پا به سیاست منطقه گذاشته آن هم از خاک سیاسی پرور ایلوار . برای آقای محمد رستمانی با این قلم پر جاذبه اش آرزوی توفیق دارم منتظر نوشته های دیگر این جوان خوش قلم ایلواری هستم

ارسال نظر