احداث زیرگذر، روگذر و یا تبدیل به دوربرگردان عریض و استاندارد برای سه راه یساقی/موافقت اولیه برای تأمین اعتبار لازم گرفته شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 514 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:19 ب.ظ، یکشنبه، 14 تیر، سال 1394 نظرات ۳ نظر

مجتبی جمالی: از ۳ پیشنهاد احداث زیر گذر و روگذر و تبدیل بریدگی ها به دوربرگردانهای عریض و استاندارد، بحث احداث زیرگذر بیشتر مورد مطالعه و اتفاق قرار گرفت.

???????????????????????????????به گزارش رادکانا، مجتبی جمالی فرماندار کردکوی در گفتگو با خبرنگار رادکانا، از برگزاری جلسه ای مشترک بمنظور پیگیری و رفع مشکلات موجود در بریدگی غربی و شرقی سه راهی یساقی خبر داد و گفت: به خاطر شرایط خاص ترافیکی، سوانح و مشکلات متعددی که ما در این دو محور داشتیم، جلسه برنامه ریزی و پیگیری اعتبارات و مکانیزم اجرایی با حضور دکتر نظری مهر نماینده مردم غرب استان گلستان در مجلس شورای اسلامی و دکتر رستمی مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان در فرمانداری کردکوی برگزار شد.
وی با بیان اینکه متأسفانه در چند سال اخیر در این دو محور شاهد تصادفات بیشماری بودیم، آماری اجمالی از خسارات این دو نقطه ارائه کرد و گفت: از سال 91 تا سه ماهه نخست سال 94 در این دو نقطه 67 مورد تصادف ثبت شده که حاصل آن 99 مجروح ، 36 مورد خسارت و7 مورد نیز فوتی اعلام شده است.
جمالی در ادامه با بیان اینکه، طبق اعلام کمیسیون ایمنی راه‌ها عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت مطمئن و همچنین انحراف به چپ از عوامل اصلی تصادفات و تلفات جاده‌ای در کشور می باشد، بحث وضعیت فنی و ایمنی جاده ها را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: در کنار بهبود وضعیت فنی و ایمنی جاده‌های کشور، بالا بردن اهرم‌های نظارتی از یک سو و تغییر فرهنگ رانندگی از سوی دیگر اصلی‌ترین حلقه‌های گمشده برای کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای باشد.
عالیترین مقام اجرائی شهرستان کردکوی همچنین خاطرنشان کرد: تأیید پلیس راه استان مبنی بر حادثه خیز بودن این محور و بروز تصادفات بسیاری طی سالیان اخیر، اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان را مجاب کرده تا تغییر ساختار بریدگی غربی و شرقی یساقی و احداث روگذر، زیرگذر و یا نصب دوربرگردان های ایمن در این منطقه را در اولیت کاری خود قرار دهد.
وی در ادامه ضمن قدردانی از دکتر رستمی به خاطر پیگیریهای زیادی که طی دو سه ماه گذشته در خصوص تغییر کاربری این دو محور از طریق اعتبارات ملی، شرکت های زیرساخت و سازمان راه و شهرسازی داشتند، گفت: الحمدالله طی گزارشی که ایشان ارائه کردند، موافقت اولیه برای تأمین اعتبار لازم گرفته شده و قول مساعد برای تأمین اعتبار این پروژه دادند.

???????????????????????????????
مجتبی جمالی در بخش دیگر با تأکید براینکه راهکارهای مناسبی جهت کاهش حادثه در بریدگی غربی و شرقی یساقی در دست مطالعه است، ادامه داد: از 3 پیشنهاد احداث زیر گذر و روگذر و تبدیل بریدگی ها به دوربرگردانهای عریض و استاندارد، بحث احداث زیرگذر بیشتر مورد مطالعه و اتفاق قرار گرفت.
وی با اشاره به شرایط بومی منطقه و قرارگیری زمین های کشاورزی و کشتزارها در حاشیه این دو محور، از همه اهالی منطقه درخواست کرد که همکاری لازم را در این خصوص با دستگاه های زیربط داشته باشند تا در کمترین زمان ممکن این پروژه به بهره برداری برسد.
جمالی با بیان اینکه، دکتر نظری مهر نیز بخاطر درخواستهایی که اهالی منطقه از ایشان داشتند و نگرانی که برای خود وی از بروز مشکلات عدیده ای در این دو محور بوجود آمد، مجدانه پیگیر تأمین اعتبار لازم هستند که جا دارد از ایشان نیز کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم.
فرماندار کردکوی در خاتمه با تاکید بر وجود همدلی و هماهنگی رانندگان در جاده ها برای کاستن از حوادث جاده ای، آموزش رانندگان را یکی از عوامل تاثیر گذار در کاهش تصادفات جاده ای دانست و افزود: راننده تاثیر بسیار بالایی در وقوع و یا عدم وقوع تصادفات خطرناک جاده ای دارد و اگر رانندگان در حین رانندگی کمی گذشت داشته باشند میزان وقوع تصادفات تا حد بالایی کاهش می یابد.

انتهای پیام/

يادداشتهاي براكنده آقامعلم می گوید:

آقای فرمان داردست تان دردنکند.درضمن رانندکان قبل ازاینکه کواهینامه بکیرندآموزش رانندکی می بینندبدرانندکی می کنند.درحین رانندکی رانندکان بایدبه قوانین راهنمایی ورانندکی اترام ورعایت تمایندنه آموزش راتتدکی.باعرض معذرت دراین کزارش آن قسمت ازخبروکزارش راصلاح فرمایید.ممنون ازشما
.

ali می گوید:

منظور فرماندار احترام به قوانین بوده ..راستی شاید فرماندار گواهی نامه نداره….؟/شاید هم جدیدا اول رانندگی می کنند بد اموزش می بینند…قانون عوض شده

عباس کیاء می گوید:

ورودی های کردکوی هم خطرنام است و سرعت گیرهای نامناسب دارد و بلوار امام رضا شرقی و غربی هم بریدگی ها غیر استاندارد دارد….. ان شاء الله قبل از اتفاق بد ، به این مشکل رسیدگی کنند…..

ارسال نظر