موسسه‎های مالی در کشورهای کمونیستی نیز چنین وضعیتی ندارند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 605 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:39 ب.ظ، چهارشنبه، 10 اردیبهشت، سال 1393 نظرات ۲ نظر

محمد جواد نظری‎مهر گفت: بانک‎های ما شرعی و اسلامی نیستند و خون مردم را در شیشه می‎کنند، این در حالی است که این موسسه‎های مالی در کشورهای کمونیستی نیز چنین وضعیتی ندارند و درصد بهره آن‎ها دو درصد است.

nazari-mehبه گزارش رادکانا، محمد جواد نظری مهر نماینده غرب گلستان در مجلس اظهار داشت : بارها در مجلس شورای اسلامی و در نطق‎هایی که به بنده اختصاص داده شد، به این موضوع اشاره کردم، اما متاسفانه با وجود تلاش دولت در گذشته این امر محقق نشد و اکنون از دولت یازدهم انتظار می‎رود این موضوع را به سامان برساند.

سود بانکی کشور باید تک رقمی شود

نظری‎مهر تصریح کرد: باید نرخ سود بانکی تک رقمی شود تا بتوان شاهد رشد صنعتی و کشاورزی کشور بود و البته این موضوع نیز در جهت تحقق شعار امسال مقام معظم رهبری است که بر محور اقتصاد و فرهنگ شکل گرفته است.

وی با اشاره به وضع نابسامان کشاورزی در استان گلستان اذعان داشت: در ماه بهمن طی نطقی در مجلس گفتم: چگونه 360 هزار میلیارد ریال واردات کشاورزی به کشور داریم اما تنها 30 هزار میلیارد ریال اعتبار برای کشاورزی کشور تخصیص داده شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: واردات 12 برابری کشاورزی، یعنی نابودی کشور و زنده به گور کردن دامداری و کشاورزی است.

نظری مهر تاکید کرد: وزیر جهاد کشاورزی باید در قبالی این وضعیت پاسخگو باشد و این موضوع را به سامان برساند.

وی با اشاره به وضع صنعت در استان گلستان گفت: در سال‎های پیش، استان با ممنوعیت احداث منابع صنعتی رو‎به‎رو بود و ارزهای هفت تومانی به استان‎های اصفهان، یزد، تهران و … سرازیر می‎شد اما استان به دلیل این سیاست نادرست، نتوانست به جایگاه واقعی خود در کشور دست یابد.

نظری مهر افزود: در دوران احمدی نژاد، با تلاش‎های انجام گرفته، محدودیت صنعتی برداشته شد، اما دیگر خبری از ارزهای ارزان قیمت نبود و با این وضع ارز، سخت بشود به توسعه استان در این عرصه امید داشت.

انتقاد از تبعیض بین دریافتی‎های شوراها و کارگران

وی با انتقاد از وجود تبعیض بین شوراها و دریافتی آنان در کشور اظهار داشت: اینکه 450 میلیون ریال به یک شهردار در شهری از شهرهای کشور پاداش داده شود، مصداق روشن تبعیض است و باید جلوی آن گرفته شود.

این نماینده مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این وضع برای کارگران هم وجود دارد، چنانچه دریافتی یک کارگر شرکت نفت با دیگر کارگران شاغل در ادارات، به هیچ‎وجه قابل قیاس نیست که این نیز از مصادیق تبعیض است.

نظری مهر متذکر شد: قانون در سراسر کشور یکی است اما سلیقه‎ای اجرا می شود و باید جلویش گرفته شود.

وی متذکر شد: اعتقاد دارم باید در وزارت‎خانه‎ها انقلاب ایجاد شود تا جلوی بسیاری از موازی‎کارها گرفته شود.

قانون سلیقه‎ای اجرا می‎شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به ملاقات خود با رئیس جمهور اذعان داشت: در این ملاقات من اعلام کردم، بهتر است محیط زیست تعطیل شود، حرفی که خیلی از دوستان این عرصه را گله‎مند کرد اما من برای این حرفم دلیل داشتم.

نظری‎مهر متذکر شد: ما تا کی باید شاهد تولید آلودگی از طریق خودروهای غیر استاندارد باشیم، خودرویی مانند پراید که یک خودروی آمریکایی است و از کره به کشور ما داده شده است همچنان فاجعه می‎آفریند.

به گفته وی: همین الان ژاپن می‎گوید من با 10 میلیون تومان خودرویی به شما می‎دهم که بتوانید بخش مهمی از مشکل آلاینده‎های خودرویی را حل کنید اما ما همچنان اصرار به تولید خودروهایی با آلایندگی بالا داریم.

نظری‎مهر تصریح کرد: برآیند این محیط زیست مملو از آلاینده‎های شیمیایی، بیماری‎های خطرناک و صعب‎العلاجی است که سالانه جان شمار بسیاری از هموطنان ما را در معرض خطر قرار می‎دهد.

وی در ادامه با تبریک هفته شورا اذعان داشت: مهمترین پیام این هفته، بهره‎گیری از خرد جمعی برای کار جمعی است.

نظری مهر تاکید کرد: این تفکر و همت جمعی بود که تاکنون نظام را در برابر تندبادهایی همچون هشت سال جنگ تحمیلی سرپا نگاه داشته است و باید این تفکر تقویت شود./fars/

همشهری می گوید:

دکتر جان
چرا اون موقع موسسه وحدت بود حرف نمیزدی ؟
الان داری حرف دل مردم میزنی ؟
متاسفیم

رسولی می گوید:

سلام
دکتر جان
چه خبره این روزها رسانه ای شدی
حرفهای جالب میزینی
فکر کنیم یه خبرهایی هست خیلی این روزها تو رسانه ها و اینترنت حرف های خوب خوب میزنی
..

….
جالبه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ارسال نظر