مگر منفعتی بالاتر از پیامبر(ص) داریم؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 268 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:05 ب.ظ، پنج شنبه، 25 دی، سال 1393 نظرات بدون نظر

هتاکی اخیر نشریه فرانسوی برای دومین بار پیاپی در هفته های اخیر و پس از حمله تروریستی به دفتر نشریه که با حمایت مستقیم اولاند و در تیراژی بسیار بالاتر از قبل در سه میلیون نسخه منتشر شد، می رود تا واکنش های جدی مسلمانان در روزهای آتی را به دنبال داشته باشد.

664584845455به گزارش رادکانا، این اقدام از آنجایی «هماهنگ شده» است که به فاصله ساعتی بعد از انتشار  این نشریه موهن، کامرون نخست وزیر بریتانیا  پشت تریبون آمد و گفت: « این بخشی از زندگی در یک کشور آزاد است.»

دیوید کامرون معترضات به بی حرمتی به ساحت پیامبر(ص) را به افراط متهم می کند و با آنکه داعش دست پرورده خود سرویسهای جاسوسی غربی است، آنها را به مسلمانان نسبت می دهد و می گوید: شما نمی توانید از یک فرقه متعصب که افراط گرایی اسلامی را دنبال می کند، دلجویی کنید. روزنامه ها باید آزاد باشند تا هر آنچه را که می خواهند، منتشر کنند.

ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در راستای این اقدام نشریه شارلی ابدو از حمایت کامل آمریکا از حقوق این نشریه خبر داد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا این اقدام شارلی ابدو را مطابق با دموکراسی توصیف کرده است.

اگرچه سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز این اقدام را محکوم کرده است،اما متاسفانه موضعی که نشان از عزم دستگاه دیپلماسی برای جلوگیری از این رخدادهای تلخ داشته باشد از سوی وزارت خارجه بیان نشد.

این عبارات که ما این حرکتها را محکوم می کنیم، می تواند از لسان سخنگوی چند کشور خنثی در معادلات بین الملل هم صادر شود، اما آیا جمهوری اسلامی ایران باید نسبت به این اقدامات وحشیانه غرب به نام آزادی بیان موضعی بی اثر اتخاذ کند.

در همین روزها و ساعتها مسئول مستقیم دستگاه دیپلماسی به بهانه مذاکرات فرسایشی هسته ای که خیلی دوست دارند به نتیجه برسانند با حامیان و مسببان اصلی انتشار کاریکاتور موهن به پیامبر(ص) جلسه می گذارند، گل می گویند و البته توهین نثار ملت ایران می کنند و لبخند می زنند.

پیاده روی ظریف و کری

اگرچه مذاکرات هسته ای در طول بیش از یک سال گذشته دقیقا هیچ نتیجه ای که مایه اثر برای مردم باشد را نداشته است و علیرغم لبخندهای ایران، توهین و بی حرمتی و تحقیر و خفیف کردن پاسپورت ایرانی و تشدید تحریم ها – که سخنگوی دستگاه دیپلماسی به آنها اشاره کرده – نثار کشور شده است باز ظریف و تیمش به نام «منافع ملی» پای میز مذاکره نشستند.

منافعی که مطمئنا به خاطر عدم همخوانی با منافع اسراییل، از سوی ایالات متحده مورد توافق قرار نخواهد گرفت و «بازی مذاکرات» صرفا دستمایه تبلیغاتی است.

از سویی نیز، طرف غربی با گسترش دامنه اسلام هراسی و ایران هراسی قلب آمال مسلمانان را هدف گرفته است و حقیقتا مذاکرات با هتاکان به پیامبر(ص) نمی تواند منفعتی را برای جمهوری اسلامی رقم بزند.

حال و پس از یک سال و اندی موانست دولت یازدهم با غرب و ایالات متحده مشخص شه است که رویکرد مبنایی سیاست خارجی این دولت با بنیانگذار این انقلاب فرسنگ ها فاصله دارد.

همزمانی مذاکرات و توهین نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر مهربانی و رحمت این بخش از پیام تاریخی حضرت امام درباره پذیرش قطعنامه را به ذهن متبادر می کند: اگر ملت ایران از همه اصول و موازین اسلامی و انقلابی خود عدول کند و خانه عزت و اعتبار پیامبر و ائمه معصومین – علیهم السلام – را با دستهای خود ویران نماید، آن وقت ممکن است جهانخواران او را به عنوان یک ملت ضعیف و فقیر و بی فرهنگ به رسمیت بشناسند، ولی در همان حدی که آنها آقا باشند ما نوکر، آنها ابرقدرت باشند ما ضعیف، آنها ولی و قیم باشند ما جیره خوار و حافظ منافع آنها.

انتهای پیام/

ارسال نظر