میراث فرهنگی بگوید اینجا کجاست؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,581 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:33 ق.ظ، پنج شنبه، 18 مهر، سال 1392 نظرات ۵ نظر

هر از چند گاهی که از پشت مسجد جامع گرگان و در واقع از جنب پارکینگ طبقاتی گرگان که رد می شوم مقبره ای کوچک و البته زیبا با معماری اسلامی نظرم را جلب می کند.

به گزارش خبرنگار رادکانا، هر از چند گاهی که از پشت مسجد جامع گرگان و در واقع از جنب پارکینگ طبقاتی گرگان که رد می شوم مقبره ای کوچک و البته زیبا با معماری اسلامی نظرم را جلب می کند.

چندین بار در اطراف آن گشتم تا نشانه ای، ردی یا چیزی مبنی بر معرفی این مکان پیدا کنم که نشد و تلاش ها ثمری نداشت.

3چند روز پیش از راننده های تاکسی که در جنب این مکان، ایستگاه آنهاست پرس و جو کردم و نهایتا به این موضوع پی بردم که این مکان آرامگاه چند تن از بزرگان شهرمان است.

آن هم چه آرامگاهی!!! اگر وقت کنید و همین الان سراغ این مقبره بروید متوجه می شوید که بیشتر شبیه زباله دانی است تا آرامگاه.

اینکه می گویم همین الان بروید از این بابت است که سازمان میراث فرهنگی شهرمان زیادی فعال و پر تلاش است و ممکن است به محض دیدن این خبر پیگیر شود و شما را از دیدن این زباله دانی محروم کند.

البته عکس هایی از این آرامگاه گرفته شده که می توانید در ادامه آنها را مشاهده فرمایید.

در ضمن خوشحال می شویم اگر کسی نام این بزرگان و تاریخ ساخت بنا و چند و چون آن را می داند در ذیل این مطلب مرقوم فرماید تا ما و همشهریان عزیز از آن مطلع شویم.

2

shrine

 

و أنَّ إلی رَبِّکَ المُنتَهَی

نویسنده: آوینی جوان

حمید می گوید:

وای وای وای

گلستان بلاگ می گوید:

با تشکر از مطلب خوبتان.
مطلب شما با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشر شد.
گلستان بلاگ منتظر مطالب شماست.
http://golestanblog.ir/?p=9202

محمد مهدی برهانی می گوید:

حسب اطلاعات موجود این ساختمان به مقبره میرکتول مشهور است که شامل یک مقبره روحانی شهید ( ؟ ) میر کتولی و سه عضو خانواده وی که آنها نیز طلبه بوده اند میشود که علیه دولت قاجار قیام کرده و کشته شده بوده اند میشود

noor می گوید:

سلام علیکم

تشکر می کنیم از جناب آقای برهانی ریاست محترم اداره میراث فرهنگی و گردشگری کردکوی که اطلاعات خوبی از این مقبره به ما دادند.

دانلود موزیک می گوید:

خیلی خیلی جالب بود مرسی

ارسال نظر