ناخوش احوالی خوابگاه های دانشجویی استان گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,151 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:53 ب.ظ، دوشنبه، 8 مهر، سال 1392 نظرات یک نظر

سال تحصیلی جدید درحالی آغاز شده که هنوز وضعیت برخی از خوابگاه های دانشجویی استان نابسامان است.

thumb271-3bc37b2acbbda3da2fb55ed79856b278به گزارش رادکانا، درنگاهی اجمالی به وضعیت خوابگاه های دانشجویی استان درسال تحصیلی جدید، دریافتیم که اکثر دانشجویان با مشکل تأمین خوابگاه مواجه می باشند که همین امرسبب شده پرداختن با نشاط به تحصیل و اشتیاق قبولی در دانشگاه ها خیلی زود رخت بربندد و جایش رابه مشکلات عدیده تأمین خوابگاه بسپارد.

دراین گزارش پای درد و دل چندتن از دانشجویان جدیدالورود و ترم بالایی دانشگاه های استان نشستیم که درادامه به تفکیک به بیان هرکدام می پردازیم.

دراقدامی غافلگیرانه:

هزینه خوابگاه های دانشگاه علوم کشاورزی گرگان بیش از۲ برابر شده است

یکی از دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با اعلام این خبر گفت : درکمال تعجب با افزایش غیرمنتظره هزینه خوابگاه برادران مواجه شدیم بطوری که هزینه هر ترم به ۴۲۰ تا۵۶۰ هزار تومان افزایش یافته است!

وی تصریح کرد: این درحالی است که نسبت به سال گذشته هزینه بیش از ۲ برابر افزایش داشته اما به تناسب این افزایش قیمت ،هیچ کیفیت افزایی در امکانات خوابگاهی را شاهد نبودیم.

یکی از دانشجویان ترم بالایی نیز خاطرنشان کرد : در سال گذشته ، اولویت خوابگاه ها با دانشجویان کارشناسی و ترم بالایی بود اما این رویکرد امسال به اولویت بخشی به دانشجویان جدیدالورود تغییر کرده است بطوری که این سیاست سبب شد ۹۰ درصد ترم بالایی ها به پانسیون دانشجویی مراجعه نمایند.

وی اظهار داشت  : شنیده شده ،امسال جذب دانشجو ارشد و دکتری افزایش یافته و حتی در چند رشته نیز دانشجو غیرکنکوری جذب شده است که این امر موجب کاهش امکانات رفاهی خواهد شد.

دانشگاه جامع گلستان لنگ یک متر خوابگاه دولتی

یکی از دانشجویان ترم بالایی دانشگاه گلستان که دل پردردی از دانشگاه به ظاهر جامع استان داشت دراین خصوص گفت : دانشگاه گلستان پس از گذشت ۳ سال از اولین سفر هیئت دولت ، درسال ۱۳۸۷ ایجاد شد.

وی افزود : دانشگاهی که قرار بود بعد از مدتی به طور کامل در سایت قدیم دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان قرار گیرد و دانشگاه علوم کشاورزی نیز به طور کامل به سایت جدید این دانشگاه در میدان بسیج منتقل شود و همچنین قراربود درصدی از خوابگاه های دولتی دانشگاه علوم کشاورزی گرگان نیزدراختیار دانشگاه گلستان قرار گیرد.

دانشجویی دیگر درادامه تاکیدکرد: دانشگاه گلستان، دانشگاهی دولتی و جامع که حتی یک مترمربع سالن مطالعه، فضای خوابگاه دولتی و یک سالن ۱۰۰ نفری اجتماعات ندارد و به علت عدم وجود امکانات ورزشی،کلاس های تربیت بدنی نیز تنها۳ جلسه درهرترم تشکیل می شود.

وی درتائید سخنان خود به نبودامکانات آزمایشگاهی اشاره کرد و گفت: برای تأمین آزمایشگاه و کارگاه های بعضی رشته ها نظیرپلیمر،برق و عمران و.. باید دست به دامان دانشگاه های دیگر و گاهی خارج استان شود!

خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی گلستان درخواب خرگوشی!!!

یکی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گلستان با ابراز تأسف از آماده نبودن خوابگاه های این دانشگاه درسال تحصیلی جدید گفت: باگذشت یک هفته از آغاز سال تحصیلی جدید ، هنوز خوابگاه های این دانشگاه پذیرای دانشجویان نیست وخبرهاحاکی از آن است ۱۰مهرماه خوابگاه آماده می شود.

دانشجویی دیگر جلو آمد و دراین گفتگو شرکت کرد وبه امکانات بهداشتی و رفاهی خوابگاه اشاره کرد وگفت: درخوابگاه پنج آذردانشگاه علوم پزشکی گلستان، دانشجویان از وجود حشره ساس رنج می برند.

از دیگر معضلات خوابگاهی می توان به وجود بیش از ظرفیت دانشجو درهر اتاق خوابگاه کوثر وهمچنین وجود کتابخانه ای کوچک اشاره کرد.

دانشجوی ترم بالایی همچنین از مصرف دخانیات درخوابگاه شصت کلا خبرداد و افزود: مصرف دخانیات دراین خوابگاه درحال افزایش است و مسئولین باید تدبیری بیندیشند.

خانه به دوشی دانشجویان ترم آخری دانشکده مائده

یکی از دانشجویان دانشکده مائده گرگان نیز از افزایش هزینه خوابگاه این دانشکده درسال تحصیلی جدید خبرداد و گفت: امسال هزینه هرترم خوابگاه به ۴۵۰ هزارتومان رسیده است.

وی تصریح کرد: امسال به دانشجویان ترم آخری خوابگاه تعلق نمی گیرد و ظرفیت پانسیون ها نیزتکمیل شده بطوری که دانشجویان دخترباید دغدغه و استرس خانه اجاره ای داشته باشند.

دانشجویان دانشگاه گنبد، سرگردان خوابگاه های خودگردان

یکی از دانشجویان دانشگاه گنبدکاووس گفت: دانشجویان جدیدالورود سرگردان خوابگاه های خودگردان هستند و هزینه هرترم به ۲۵۰ تا۴۰۰ هزارتومان افزایش داشته است.
وی تصریح کرد: افزایش هزینه ها با اعتراض خانواده هامواجه شد بطوری که چند دانشجو انصراف دادند و برخی اعلام می کردند ثبت نام دردانشگاه پیام نور شهرستان خود رابه این دانشگاه دولتی ترجیح می دهیم.

دانشجویی دیگر عنوان کرد: خوابگاه فدک ۱و۲، کوثر و فرهنگ خودگردان و خوابگاه اندیشه استیجاری زیرنظر دانشگاه است، همچنین در خوابگاه کوثردانشجویان دانشگاه شمس و دانشگاه آزاد نیز مستقر می باشند که از لحاظ بهداشتی وضع مناسبی ندارد.

وی گفت: خوابگاه فدک ۱و۲ سالن مطالعه ندارد و گاهی دریک اتاق ۱۶ نفر بسر می برند./رصد 57

mohammad می گوید:

سلام
اینکه پول خوابگاه زیاد شده درست و شنیده شده دانشجویان دانشگاه کشاورزی گرگان به وزارتخانه نامه هم زدن اما این قیمت که نوشتین نیست درست کنین تا سوء تعبیر نشه
تقریباً هر ترم 300هزار تومان که البته دانشگاه دو ترم رو یکجا و نقد میخواد که میشه 600هزار تومان (البته بین 560 تا 580 متغیره..)

ارسال نظر